dav

Bauskā aizvadītas veterānu sacensības vieglatlētikā

11. un 12. augustā Bauskā visai nelabvēlīgos laika apstākļos notika Baltijas valstu un Latvijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Sacensībās piedalījās Tukuma un Engures novada sportisti, kuri atgriezās mājās ar dažāda kaluma medaļām.

11. un 12. augustā Bauskā visai nelabvēlīgos laika apstākļos notika Baltijas valstu un Latvijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Sacensībās piedalījās Tukuma un Engures novada sportisti, kuri atgriezās mājās ar dažāda kaluma medaļām. Tālivaldis Krūmiņš ceturto reizi V65+ grupā izdevās izcīnīt čempiona titulu šķēpa mešanā, bet sudraba medaļu Baltijas čempionātā, sudrabu LV čempionātā vesera mešanā un necerēti bronzu diska mešanā. Lielisks sniegums sacensībās izdevās Lailai Pētersonei S45+ grupā, viņa izcīnīja trīs zelta medaļas – augstlēkšanā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā – kā Latvijas, tā Baltijas čempionātā, kā arī lodes grūšanā Baltijas čempionāta vērtējumā! Zelta medaļu abos čempionātos S35+ grupā tāllēkšanā izcīnīja Liene Gudriniece, bet S45+ grupā Gunta Helmane sudraba medaļu Latvijas čempionātā izcīnīja tāllēkšanā un spēcīgā konkurencē 4. vietu šķēpa mešanā! Jānis Vembris V35+grupā smaguma mešanā (16 kg) laboja savas grupas Latvijas rekordu (12.39 m) un izcīnīja zelta medaļu arī vesera mešanā Latvijas un Baltijas čempionāta vērtējumā, kā arī bronzu diska mešanā. Ar lielisku personīgo rekordu V35+grupā Juris Koniševs ieguva zelta medaļu 5000 m soļošanā abos čempionātos, savukārt V45+ grupā Raimonds Žizņevskis ieguva zelta medaļas augstlēkšanā un trīssoļlēkšanā, bet sudrabu – tāllēkšanā, attiecīgi Baltijas čempionātā – zeltu, sudrabu un bronzu. V40+ grupā Latvijas čempionātā Viesturs Driķis izcīnīja visa kaluma medaļas: zeltu – diska mešanā, sudrabu – lodes grūšanā un bronzu – vesera mešanā, bet V60+ grupā Māris Mednis Latvijas un Baltijas čempionāta vērtējumā zelta medaļu saņēma augstlēkšanā, bet sudraba medaļu – tāllēkšanā.

Mači notika draudzīgā atmosfērā, bija liels prieks atkal satikties ar saviem cīņu biedriem, sirsnīgi izrunāties un izsportoties. Paldies visai mūsu komandai par lielisko startu Latvijas simtgades jubilejas sacensībās, lai labs noskaņojums un gatavošanās nākošajām sacensībām!

Jāpiebilst, ka arī Engures novada sportisti šajās sacensībās ieguva medaļas. Tā Elīna Lāce 3000 m skrējienā ieguva 2. vietu Latvijā; Irina Kacura smagumu mešanā 3. – Baltijā, vesera mešanā – 3. vietu Latvijā, diska mešanā 3. vietu Latvijā; Modra Ignate 5000 m soļošanā ieguva 2. vietu Latvijā, bet 1. – Baltijā, kā arī 800 m skriešanā 2. Latvijā, 1. – Baltijā; Gunārs Pavlovskis smaguma mešanā izcīnīja 1. vietu Latvijā, 3. – Baltijā, vesera mešanā – 1. vietu Latvijā, 2. – Baltijā, diska mešanā 2. Latvijā; Modris Liepiņš 5000 m soļošanā izcīnīja 1. vietu gan Latvijas, gan arī Baltijas mērogā.