Anna Zvirgzdiņa

Atsākusies basketbola sezona

Sestdienas vakarā, 5. oktobrī, pie Tukuma basketbola komandas viesojās sāncenši no Jelgavas komanda. Kā jau ierasts Tukumā, tribīnes bija fanu pārpildītas. Neilgi pirms spēles sākuma spēlētāji jau ieradās laukumā, vispirms mājinieki, pēc tam viesi, un pirmajā acu uzmetienā šķita, ka tukumnieku auguma un pieredzes pārsvars ir neapšaubāms.

4. oktobra vakarā BK «Jaunpils» aizvadīja savu pirmo regulārās sezonas spēli, Jaunpils sporta namā uzņemot viesus no Rīgas – «BJBS Rīga/Pārdaugava». Spēles sākums tika aizvadīts ar augstu intensitāti. Punkti galvenokārt tika gūti pēc ātrajiem uzbrukumiem, abām komandām rādot savas prasmes ātri pārvarēt centra līniju un tiekties uz grozu. Otrajā ceturtdaļā izpaudās jaunpilnieku auguma pārsvars, jo viņi spēja izcīnīt daudz bumbu zem groza, kas deva iespējas uzbrukt atkārtoti. Pēc puslaika stabila vadība – 46:24. Otrajā puslaikā mājinieki turpināja iesākto, spēles gaitā īsti nekas nemainījās, un tika palielināts pārsvars. Katrā no ceturtdaļām pretiniekiem tika atļauts gūt vien, maksimums, 14 punktus, kas arī deva Jaunpils komandai pamatu stabilai uzvarai. Spēles noslēguma sirēnai skanot, – 102:47. Produktīvu spēli aizvadīja vairāki spēlētāji, bet šoreiz īpaši jāizceļ šīs sezonas jaunpienācēji: Rihards Adiņš, kurš guva 16 punktus un izcīnīja 15 atlecošās bumbas, kā arī Mareks Doroškevics, kura kontā 15 punkti un 10 rezultatīvas piespēles.

Sestdienas vakarā, 5. oktobrī, pie Tukuma basketbola komandas viesojās sāncenši no Jelgavas. Kā jau ierasts Tukumā, tribīnes bija fanu pārpildītas. Neilgi pirms spēles sākuma spēlētāji jau ieradās laukumā, vispirms mājinieki, pēc tam viesi, un pirmajā acu uzmetienā šķita, ka tukumnieku auguma un pieredzes pārsvars ir neapšaubāms. Taču spēles gaita pierādīja, ka gluži tā nav, varbūt garāki – jā, bet pieredzes un spēles spēka ziņā pretinieki noteikti bija līdzvērtīgi. Pirmā spēles ceturtdaļa pagāja viesu zīmē, jo, ja arī Tukuma komandai izdevās gūt bumbu, tā nekādi nekrita grozā. Tāpēc arī ceturtdaļas rezultāts likumsakarīgs – 10 pret 18 jelgavnieku labā. Otrā ceturtdaļa iesākās līdzīgā gaisotnē – līdz pat 16. minūtei BK «Jelgava/BJSS» spēlētāji bija pārāki, bet pēc tam sekoja Ingara Lerha precīzs soda metiens, vēl viens precīzs divpunktnieks un Naura Litkes prezīzcs trīspunktnieks, kā rezultātā spēles gaita sāka iet punkts punktā, noslēdzot otro ceturtdaļu ar rezultātu 31 pret 30 – jau BS «Tukums/TSS» labā. Pēdējās divas ceturtdaļas bija tikpat smagas, tikai pēdējās ceturtdaļas minūtēs izdevās izrauties par vairāk nekā pieciem punktiem, gala rezultātā tukumniekiem izcīnot uzvaru ar 77 pret 68 . Labākie šīs spēles spēlētāji: Raivis Ozols un Nauris Litke (19 punkti).