Ar medaļām sezonu noslēdz Tukuma maksibasketbolisti

Jūlijā noslēdzās kārtējā maksibasketbola sezona. Basketbola klubs «Tukums» šajā sezonā piedalījās LR Maksibasketbola 27. čempionātā ar septiņām komandām, BALTIC CUP kausa izcīņā ar piecām komandām un sezonas noslēgumā labākie kluba spēlētāji valsts izlases sastāvā piedalījās Eiropas čempionātā maksibasketbolā, kas notika Slovēnijā.

LR čempionātā visas tukumnieku komandas ieguva medaļas. Dāmas grupā D40 un D50 izcīnīja zelta medaļas, bet grupā D40 tukumnieces palika otrajā vietā. Vīru komandas grupās K50, K65 un  K70 tika izcīnītas zelta medaļas, bet grupā K60 Tukuma komanda palika otrajā vietā. Sasniegtie rezultāti ir ļoti labi, un tie ļāva kluba vienībām aizstāvēt Latvijas godu Baltijas valstu čempionu kausa izcīņā (BALTIC CUP).

BALTIC CUP kausa izcīņa norisinājās Igaunijā, Sāremā salas pilsētā Kuresārē. Turnīrā piedalījās piecas Tukuma komandas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu čempionu vienības. D40 grupā visas komandas bija izcīnījušas vienādu uzvaru skaitu un pēc labākas grozu attiecības BK «Tukums» komanda ieguva pirmo vietu. D50 un D55 grupā tukumnieces cieta pa zaudējumam un palika otrajā vietā. K70 grupā mūsu komanda ieguva pirmo vietu, bet K50 grupas vīri zaudēja Igaunijas un arī Lietuvas komandām, izcīnot 3. vietu.

Jūlija sākumā Slovēnijas pilsētā Mariborā noslēdzās Eiropas čempionāts maksibasketbolā. BK «Tukums» pārstāvji bija iekļauti Latvijas izlašu komandās divās grupās – D50 un K70. D50 grupā Latvijas izlases komanda cieta zaudējumu pret Ungārijas dāmām un izšķirošajā spēlē par iekļūšanu čempionāta pusfinālā tika zaudēts arī Igaunijas komandai, tādejādi čempionāts noslēdzās neveiksmīgi, jo komanda iepriekšējā gadā bija pirmā pasaule. K70 grupā Latvijas komandā spēlēja pieci BK «Tukums» spēlētāji: Jānis Šteinbergs, Pēteris Meija, Gunārs Zakenfelds, Jānis Brunēvics un Konstantīns Rozins. Komanda pārliecinoši uzvarēja Austrijas, Sankt. Petersburgas un Slovēnijas komandu, bet pusfinālā zaudēja nākošajiem čempioniem – komandai «Ņevski- veterany». Cīņā par bronzas medaļām tika pieveikta Vācijas komanda.

BK «Tukums» septembrī plāno pirmo reizi organizēt Basketbola dienu Tukumā. Ceram, ka pasākuma organizēšanā pieteiksies arī sponsori.