Zane Vimbule

Apskriet visu Latviju – vienā dienā un pat piecas reizes! /FOTO/

Šodien, 11. septembrī, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas stadionā visas dienas garumā bija pārņēmuši dažāda vecuma bērni. Gluži kā nezinošam vērotājam bites ziedošā pļavā viņi šķietami bezmērķīgi šaudījās pa stadionu šurpu un turpu, teju vai aizelsušies atzīmējoties orientieristiem tik ierastajos kontrolpunktos.

Šodien, 11. septembrī, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas stadionā visas dienas garumā bija pārņēmuši dažāda vecuma bērni. Gluži kā nezinošam vērotājam bites ziedošā pļavā viņi šķietami bezmērķīgi šaudījās pa stadionu šurpu un turpu, teju vai aizelsušies atzīmējoties orientieristiem tik ierastajos kontrolpunktos. Kad painteresējāmies, noskaidrojām, ka sodien stadions bija pārvērties par… Latviju. Jā, tieši tā! Visas dienas garumā skolēni sacentās vēl nebijušā orientēšanās spēlē – «Latvija». Stadiona zālienā izveidotajā mūsu valsts kontūrā (ar sētiņu pat bija norobežota jūra, lai dalībnieki lieki ”nepeldētos”) bija atzīmētas lielākās upes un 84 pilsētas, kuras bērniem nācās meklēt un turklāt – gana veikli, jo tās tomēr bija sacensības uz laiku, kurš pirmais.

Ideja par šādu spēli bija radusies sporta skolotājam Andrim Bambim laikā, kad pēc vasaras brīvdienām skolēni atgriezās skolas solos. Izrādījies, ka skolēni pa vasaru paceļojuši pa pasauli un nu zina, kur ir Amsterdama, Stokholma, Turcija, bet nezina, kur ir Balvi… Tā nu kopīgiem spēkiem A. Bambim ar sporta skolotāju Aivu Ķeniņu, orientieristu Uldi Vēciņu, viņa kundzi Guntu un vēl 10. klases skolēnu palīdzību tapušo Latviju līdz pusdienlaikam bija iepazinuši teju 250 skolēni. Kā zināms tik precīzi? Piektdien ar elektroniskās atzīmēšanās sistēmu palīgos bija atbraukusi Evita Freimane, ceļojumu un orientēšanās kluba «Silva» dalībniece. Katra bērna starts un finišs viņai fiksējās datorā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.