Foto: Pixabay.com

Ziemas riepu klases: kā izvēlēties piemērotāko?

Gan ziemas, gan vasaras riepu izvēle var šķist visai laikietilpīga – kā gan izvēlēties starp neskaitāmajiem modeļiem? Lai šo procesu kaut nedaudz atvieglotu, automašīnu riepas tiek iedalītas vairākās klasēs. Kādas tās ir, un kā atšķiras konkrētu klašu vasaras un ziemas riepas, lasi šajā rakstā!

Klašu skaits mēdz būt atšķirīgs

Automašīnu riepas to tirgotāji un ražotāji lielākoties klasificē trīs vai četrās klasēs. Pirmajā gadījumā iedalījums parasti ir šāds: budžeta, vidusklases un premium riepas. Savukārt, ja tiek norādītas četras klases, riepas tiek iedalītas šādi: budžeta, vidējā, biznesa un Premium klase.

Budžeta klase

Vārds budžets jau saka priekšā, ka šīs riepas izceļas ar labāko cenu. Protams, pievilcīga cena uzrunā teju ikvienu pircēju, taču jārēķinās, ka šīs klases riepām ir viszemākā veiktspēja, ietekmējot braukšanas komfortu un drošību. Kā arī – tās ātrāk nodils, līdz ar to ietaupījumu izjutīsi, vien riepas iegādājoties, jo relatīvi ātri nāksies meklēt jaunu riepu komplektu. Šādas riepas savām automašīnām lielākoties izvēlas autovadītāji, kuri pārvietojas maz un pa ļoti kvalitatīviem ceļiem, kuri ziemas periodā tiek regulāri tīrīti.

Vidējā klase

Šīs klases riepas ir kā zelta vidusceļš, proti, tām joprojām ir ļoti pieejama cena, taču to veiktspēja un kvalitāte ir augstāka nekā budžeta klases riepām. Ja ar automašīnu mēdz pārvietoties prātīgi un ziemā nenākas braukt pa slikti tīrītiem, nekaisītiem ceļiem, vari lūkoties vidējas klases riepu piedāvājumā.

Biznesa klase

Šajā klasē esošas riepas cenas ziņā nav ļoti dārgākas par vidējās klases riepām, taču tās izceļas ar vairākām inovācijām un funkcijām, kas ir raksturīgas Premium klases riepām, piemēram, jaunākā dizaina lameļu un protektora rakstiem.

Premium klase

Foto: Pixabay.com

Loģiski, ka šajā klasē ietilpstošās riepas izceļas ar labākajām īpašībām gan braukšanas komforta, gan drošības ziņā, kā arī mēdz kalpot ilgāk, taču līdz ar to ir visdārgākās. Premium klases riepas parasti izvēlas automašīnu vadītāji, kuri pārvietojas ļoti daudz, nodarbojas ar autosportu, vai gluži vienkārši grib pārvietoties droši un ērti.

Kādas klases ziemas riepas izvēlēties?

Foto: Pixabay.com

Atbilde uz šo jautājumu lielā mērā atkarīga no tā, ar kādas klases ziemas riepām tu pārvietojies līdz šim. Ja iepriekšējās riepas tevi pilnībā apmierināja, nav pamata meklēt ko jaunu – pieturies pie pārbaudītām vērtībām, izvēloties to pašu riepu modeli vai ko līdzvērtīgu no tās pašas klases (vērā, protams, ņemot riepu izmērus). Ja iepriekšējās riepas tevi tomēr atsevišķos aspektos līdz galam neuzrunāja (pārāk ātrs nodilums, nestabila vadāmība un garš bremzēšanas ceļš izaicinošos laikapstākļos), ieteicams izmēģināt klasi augstākas riepas vai meklēt augstvērtīgāku modeli esošās klases ietvaros.

Bet kā rīkoties, ja šī būs tava pirmā ziema, braucot pie auto stūres? Šādā gadījumā nebūtu ieteicams izvēlēties budžeta klases riepas – dažu desmitu eiro ietaupījums noteikti nav tā vērts, lai riskētu ar drošību, it īpaši, ja pieredzes braukšanai ziemīgos laikapstākļos vēl nav.

Ziema tuvojas arvien straujākiem soļiem, tāpēc ziemas riepu maiņu un/vai iegādi neatliec – labāk sagatavoties laicīgi! Ja tavā rīcībā vēl ir iepriekšējās sezonas ziemas riepu komplekts, bet nezini, vai tās vēl derīgas arī šai ziemai, tev noteikti jāapmeklē Vivus.lv blogs, kurā atradīsi rakstu “Kad jāliek ziemas riepas (un kā zināt, vai iepriekš izmantotās vēl ir darba kārtībā)?” – tas sniegs visas nepieciešamās atbildes!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *