Foto: pexels.com/ Vika Kirillova

Ventilators tavam mājoklim: septiņi praktiski ieteikumi

Lai justos patīkami karstā vasaras dienā un uzturētu optimālu mitruma līmeni vannasistabā un citās līdzīgās telpās, nepieciešams funkcionāls un piemērots ventilators. Tas nodrošinās patīkamu vēsumu dienvidpuses telpās karstās dienās, kā arī nodrošinās pareizu mikroklimatu. Esam apkopojuši ieteikumus, kas palīdzēs tev izvēlēties piemērotāko!

Ventilatori: galvenie veidi

Atšķirībā no kondicionieriem ventilatori ir vienkāršākas un attiecīgi arī lētākas un vieglāk uzstādāmas ierīces. Gaisa ventilators nodrošina gaisa plūsmu, tādējādi atdzesējot to un pazeminot mitruma līmeni.

Sadzīves lietošanai ventilatorus parasti iedala pēc to novietojuma.

Griestu ventilators

Tie var būt klasiskie lāpstiņu ventilatori, kas lieliski nodrošinās gaisa dzesēšanu un apmaiņu telpā, vai arī nelielie vannasistabām un citām mitrām telpām domātie iebūvējamie ventilatori.

Grīdas ventilators

Brīvstāvošs un pārvietojams, taču jārēķinās, ka tas tomēr aizņems vietu, tāpat to var apgāzt bērni vai mājdzīvnieki. Nodrošina labi jūtamu gaisa plūsmu.

Galda ventilators

Neliels un kompakts, šāds ventilators noder mājas birojā vai nelielās telpās, kur nav iespējams izvietot lielāku ierīci.

Rokas ventilators

Pavisam neliela, pārnēsājama ierīce, kas noderēs, lai radītu svaiga gaisa pūsmu – tāpat kā to savulaik darīja vēdekļi.

Torņa ventilators

Populāra mūsdienu izvēle mūsdienīgās formas un jaudas dēļ.

Kanāla ventilators

Šī tipa ventilatori domāti instalēšanai gaisa vadu sistēmās.

Piemērotākais ventilators: kā izvēlēties?

Dažādu ierīču klāsts ir ļoti plašs. Lai atrastu piemērotāko ventilatoru, kas nodrošinās patīkamu mikroklimatu telpā, jāņem vērā virkne faktoru.

Trokšņa līmenis

Trokšņa līmenis ir svarīgs, īpaši tad, ja meklē ventilatoru guļamistabai vai bērnistabai un arī galda ventilatora gadījumā.

Jauda

Lielākām telpām vajadzēs jaudīgāku ventilatoru, tāpat nozīme ir tam, vai telpa atrodas dienvidu pusē, kur vienmēr piekarst vairāk. Arī vannasistabas gadījumā jauda būs  svarīga, lai pēc dušas tur nebūtu kā turku pirtī.

Forma un izmērs

Nelielā telpā priekšroka dodama kompaktam modelim vai griestu ventilatoram. Savukārt drošība īpaši būtiska, ja mājās ir bērni un mājdzīvnieki. Tāpat forma un izmērs ietekmēs ventilatora sniegumu – piemēram, ventilators uz statīva, kā arī lielāks ventilatora diametrs nodrošinās jaudīgāku gaisa kustību. Toties uz galda piemērotāks būs kompakts ventilators, kas neaizņem daudz vietas.

Vadība

Izcili ērts ir ventilators ar pulti – nav pat jāpieceļas no dīvāna, lai to ieslēgtu vai izslēgtu. Tāpēc attālinātās vadības funkcija ir būtisks faktors, izvēloties piemērotāko ierīci.

Funkcijas

Atkarībā no tā, kādas ir tavas vēlmes un vajadzības, piemeklē sev piemērotāko – iespējams, tev vajadzēs nevis parastu ventilatoru, bet aukstā gaisa ventilatoru ar dzesēšanas funkciju.

Regulēšana

Izvēloties ventilatoru, jāpievērš uzmanība arī tam, vai tam ir rotējoša galva un vai iespējams regulēt tās kustību un ātrumu, kā arī gaisa pūsmas virzienu, piemēram, vēršot to vairāk uz augšu vai uz grīdu. Ventilatoriem uz statīva bieži iespējams regulēt augstumu.

Papildu nianses

Kad noskaidrotas galvenās lietas, ko elektriskais ventilators tavās mājās spēj paveikt, var pievērsties arī niansēm. Iespējams, noderīgs būs bezvadu ventilators. Savukārt galda ventilatoru jomā īsts čempions ir ekonomiskais USB ventilators, kas pieslēdzams datoram ar USB portu. Var noderēt arī ierīce ar taimera funkciju.

Ventilators – vasaras labākais draugs

Lai telpās būtu patīkami uzturēties gan strādājot, gan atpūšoties, tev nāks talkā jaudīgs, kluss un funkcionāls ventilators. Kā izpētīji mūsu ieteikumos, klāsts ir ļoti plašs: kādam piemērotākais būs griestu ventilators ar pulti, bet citam – kompakts uz galda novietojams gaisa dzesētājs. 1a.lv interneta veikalā atradīsi visu nepieciešamo, lai gaiss ikvienā telpā un gadalaikā būtu svaigs un patīkamā temperatūrā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *