Vasaras riepas vai vissezonas riepas – ko izvēlēties?

Klāt pavasaris, kas nozīmē, ka klāt arī auto vasaras sezona! Katrs autovadītājs zina, ka, lai sezona tiktu aizvadīta droši un patīkami, auto nepieciešams aprīkot ar kvalitatīvām riepām. Šajā sakarā var rasties jautājums, ko izvēlēties – vasaras riepas vai vissezonas riepas?

Pieredzējuši autovadītāji, visticamāk, jau raduši savu atbildi uz šo jautājumu, tomēr, arvien attīstoties tehnoloģijām, ik pa laikam ir noderīgi painteresēties, vai riepu jautājumā nav parādījušies kādi jauni atklājumi!

Vasaras riepas

Viena no svarīgākajām vasaras riepu un vissezonas riepu atšķirībām – gumijas sastāvs. Vasaras riepas ir cietākas, līdz ar to siltajā sezonā tās spēj nodrošināt labāku saķeri ar ceļa virsmu, tādējādi palielinot auto vadāmību un pasažieru drošību. Vasaras riepas ir arī daudz klusākas, līdz ar to tās nodrošina patīkamāku braukšanas pieredzi.

Ņemot vērā gumijas sastāvu, kopumā vasaras riepas ir un stabilākas nekā vissezonas riepas, tomēr ar vienu nosacījumu – kamēr gaisa temperatūra ir +7°C un vairāk. Tiklīdz gaisa temperatūra ir zemāka, vasaras riepas zaudē savas īpašības, braukšanu padarot bīstamu. Vasaras riepas paredzētas lietošanai no 1. marta līdz 1. decembrim.

Kādēļ izvēlēties vasaras riepas?

  • Speciāli veidots protektors

Vasaras riepu protektors veidots speciāli siltajiem laikapstākļiem, nodrošinot stabilu automašīnas vadāmību ne tikai uz taisnas ceļa virsmas, bet arī līkumos un veicot bremzēšanu. Protektors veidots tā, lai starp ceļa virsmu un riepu tiktu maksimāli izspiests ūdens, tādējādi samazinot akvaplanēšanas risku.

  • Labāka saķere

Vasaras riepām ir cieta gumija, siltos apstākļos nodrošinot labāku saķeri ar ceļa virsmu.

  • Labāka vadāmība

Vasaras riepām pie liela ātruma ir labāka vadāmība, kas ļauj ērti pārvietoties pa šosejām, īpaši autobāņiem.

Vissezonas riepas

Vissezonas riepas ir kā universālas riepas, kas apvieno sevī ziemas un vasaras riepu īpašības, līdz ar to šādas riepas paredzētas lietošanai visu gadu. Tas, protams, izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, tādēļ vissezonas riepām ir arī savi trūkumi.

Kopumā vissezonas riepas tiek uzskatītas par ekonomiski izdevīgāko izvēli, ja tās tiek lietotas īstermiņā. Vissezonas riepas vairāk piemērotas siltajai sezonai, jo tām, salīdzinot ar ziemas riepām, ir vāja saķere ar apledojušu ceļa virsmu. Vasarā vissezonas riepas mēdz dilt straujāk nekā vasaras riepas, turklāt protektora un konstrukcijas dēļ auto līkumos un bremzējot tās var būt mazāk stabilas.

Kādēļ izvēlēties vissezonas riepas?

  • Iespēja ietaupīt

Izvēloties vissezonas riepas, Jums nebūs divas reizes gadā jāveic riepu nomaiņa, tādējādi varēsiet ietaupīt ne tikai sakarā ar riepu iegādi, bet arī riepu montāžu.

  • Universālums

Kā zināms, Latvijā ir ļoti mainīgi laikapstākļi, savukārt vissezonas riepas nodrošina drošu pārvietošanos dažādos laikapstākļos – gan siltā un aukstā, gan sausā un slapjā laikā.

Ko tad galu galā izvēlēties? Uz šo jautājumu labāko atbildi katrs var sniegt pats, izvērtējot savus braukšanas paradumus, laikapstākļus, ceļa apstākļus, kādos ikdienā braucat, nobraukto distanci, kā arī savas braukšanas manieres! Ja mēdzat veikt garas distances, kā arī braucat sportiski, labākā izvēle ir vasaras riepas, savukārt, ja ikdienā pārvietojaties pa pilsētu, auto izmantojat salīdzinoši reti un veicat mazas distances, labākā izvēle ir vissezonas riepas.

Svarīga ir arī auto veiktspēja un finanšu aspekts, tādēļ, ja radušās pēkšņas auto problēmas un/vai nepieciešams veikt riepu maiņu, tomēr šobrīd tam trūkst finanses, iespējams, var noderēt aizdevums.

Aizdevumi dažādām situācijām, tai skaitā auto kredīts mājas lapā Creamcredit.lv pieejams ērti un vienkārši. Tomēr atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, kas rada finanšu slogu, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *