Vasara ir labs laiks vārtu apkopei vai nomaiņai

Visiem taču patīk, ka viņu īpašums izskatās labi un arī kalpo godam. Tas attiecas ne tikai uz pašu ēku, bet arī tās piegulošo teritoriju, jo galu galā tieši šī zona taču pirmā ir redzama un rada iespaidu gan par īpašumu, gan tā saimnieku. Tomēr ikviens saimnieks zina, ka darbi nekad nebeidzas, ja vēlas, lai īpašums būtu skaists un ilgmūžīgs.

Vasara ir piemērots laiks daudziem saimnieciskiem darbiem īpašumā, jo ir labi laika apstākļi, kā arī var ieplānot atvaļinājumu, lai tiktu galā ar apjomīgākiem projektiem. Viens no darbiem, ko arī ieteicams pievienot vasarā paveicamo lietu sarakstam, ir īpašuma teritorijas vārtu apkope, remonts vai pat nomaiņa. Ja teritorijas vārtu vēl nav, tad vasara ir labs laiks, lai tādus uzstādītu.

Labi vārti netraucē un ir ērti lietošanā

Labi vārti ir tādi, kas ikdienas lietošanā ir nemanāmi, tie netraucē un ir ērti. Ja šajā ziņā ar jūsu vārtiem viss ir kārtībā, tad pietiks ar nelielu tehnisko apkopi, lai visi mehānismi turpinātu strādāt nevainojami un vārti vēl ilgi turpinātu kalpot.

Ja tomēr ir kādi iebildumi attiecībā uz vārtu darbību, funkcionalitāti un ērtībām, tad noteikti to nevajag ignorēt, bet gan domāt par labākajiem risinājumiem. Vārti, kuri nepilda savu funkciju, čīkst vai darbojas ar kļūmēm, ir patiesi kaitinoši, kā arī tie jūs aizkavē un pat var būt par iemeslu ikdienišķām nebūšanām. Ar šādu situāciju nav jāsamierinās. Noteikti jāveic vārtu remonts un uzlabošanas darbi. Ja problēmu ir pārāk daudz un vārti jau izskatās savu laiku nokalpojuši, tad prātīgākais lēmums būtu tos nomainīt pret jauniem.

Izvēlieties vārtus tieši jūsu vajadzībām

Izvēloties teritorijas vārtus, būtiski ir domāt tieši par sava īpašuma īpatnībām un iemītnieku vajadzībām. Tas palīdzēs izvēlēties piemērotākā materiāla un dizaina teritorijas vārtus un to aprīkojumu. Būtiska nozīme ir gan tam, cik intensīvai lietošanai vārti paredzēti, gan tam, kas jau atrodas teritorijā, kādi cilvēki vārtus izmantos utt. Industriālā objektā un privātmājā prasības pret teritorijas vārtiem būs atšķirīgas, tāpēc jāizvērtē visi aspekti, lai izdarītu labāko izvēli.

Pamatā izdala divu veidu vārtus – veramos un bīdāmos vārtus. Abi risinājumi ir gana populāri, tomēr pēdējās desmitgadēs tieši bīdāmie vārti ar automātiku kļūst arvien pieprasītāki.

Galvenās bīdāmo vārtu priekšrocības

Bīdāmie vārti ar automātiku izceļas ar vairākām būtiskām priekšrocībām, ko ātri vien novērtēsiet un varēsiet baudīt ilgu laiku, jo kvalitatīvi vārti galu galā ir pirkums vairākām desmitgadēm.

  • Bīdāmie vārti piemēroti nelielām teritorijām

Bīdāmie vārti neprasa papildu teritoriju jeb vēršanās zonu, kā tas ir veramajiem vārtiem, tāpēc tie ir lielisks risinājums nelieliem pagalmiem un zonām, kur nepieciešams lietderīgi izmantot katru kvadrātmetru. Bīdāmie vārti pārvietojas paralēli žogam uz vienu vai otru pusi, tāpēc tos būs iespējams uzstādīt gandrīz jebkurā īpašumā.

  • Ziemā ap bīdāmajiem vārtiem nav jātīra sniegs

Ziemas mēnešos nebūs jāsatraucas par sniegu, jo bīdāmajiem vārtiem netraucē nenotīrīts sniegs vārtu priekšā, kas būtu šķērslis veramo vārtu darbībai. Tāpēc no rītiem nevajadzēs celties agrāk un pirms darba svīst, lai notīrītu iebraucamo ceļu no sniega. Tā ir būtiska ērtība, ko tiešām novērtēsiet.

  • Automātika nepieciešama tikai vienā pusē

Vārtu izmaksas veido ne tikai pati konstrukcija, bet arī automātikas mehānismi. Ja veramajiem vārtiem automātika nepieciešama abās pusēs, tad bīdāmajiem vārtiem tikai vienā. Līdz ar to būs iespējams samazināt izmaksas par vārtiem.

  • Iespējams izvēlēties sev tīkamu apdari

Pasūtot bīdāmos vārtus, varat izvēlēties sev tīkamāko apdari. Pamata konstrukciju iespējams savienot gan ar koka, gan metāla, gan citiem apdares materiāliem, kas atbilst jūsu gaumei un saskan ar īpašuma arhitektūru, jo galu galā ne tikai funkcionalitātei un kvalitātei, bet arī dizainam ir būtiska nozīme.

  • Automātika sniegs papildu drošību

Bīdāmie vārti ar automātiku būs nozīmīgs papildu drošības risinājums jūsu īpašumam. Vārtus varēs atvērt tikai piederošas personas. Tie radīs fizisku barjeru pret nelūgtiem viesiem, kā arī skaidri nodalīs īpašumu no apkārtējās vides, sniedzot lielāku privātumu. Protams, svarīgi ir arī tas, ka būs daudz lielāka drošība gan bērniem, gan mājdzīvniekiem, kuri pavada laiku pagalmā.

Kāpēc uzstādīt īpašumam teritorijas vārtus

Ja jūsu īpašumam vēl nav teritorijas vārtu, tad noteikti ieteicams apsvērt to uzstādīšanu, jo tas ļaus iegūt nozīmīgas praktiskās un estētiskās priekšrocības.

  • Īpašums gan izskatīsies labāk, gan būs daudz drošāks.
  • Kvalitatīvi vārti palielinās īpašuma vērtību, ja gadījumā plānojat to pārdot.
  • Komerciālos un industriālos objektos automātiskie teritorijas vārti palīdz organizēt transporta plūsmu un garantēt, ka teritorijā iekļūst tikai piederošas personas.
  • Kvalitatīvi vārti palielinās ikdienas komfortu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.