Vai zobu implanti ar laiku jāmaina?

Zoba zaudēšana var būt traumatiska pieredze gan fizisku sāpju, gan arī izskata izmaiņu dēļ. Pacienti, kuri negadījuma, slimības vai traumas dēļ zaudē zobu, vēlas nekavējoties atrisināt problēmu, lai varētu atgriezties savā ierastajā ikdienā. Implantu var ievietot arī ar zobārsti iniciatīvu, jo ja ilgāk trūkst zoba, jo vairāk var rasties paliekoši bojājumi, piemēram, žokļa kaula deformēšanās. Mākslīgā zoba implantēšana nav ātrs process, tas var aizņemt vairākus mēnešus.

Kritēriji implantu iegūšanai

Lai pacients varētu apsvērt zobu implantus kā zobu aizvietošanas risinājumu, mutes veselībai ir jābūt labā stāvoklī. Tas ir labākais un efektīvākais veids, kā nodrošināt, lai zobu implanti labi kalpotu daudzus gadus. Dažos gadījumos pacientiem nav pietiekami daudz žokļa kaula, lai uzstādītu zobu implantu, vai arī esošais kauls var būt pārāk mīksts.

Titāna implants

Kad žoklis ir labā formā, nākamais solis ir implantēt žoklī titāna skrūvi. Žoklī tiek izurbts caurums un zobārsts vai mutes ķirurgs implantē metāla skrūvi, kas aizstāj dabiskā zoba sakni. Tā kā titāns saaug ar kauliem, tas kalpos kā stabils pamats mākslīgajam zobam vai tiltiņam. Sadzīšana pēc šīs procedūras var prasīt vairākus mēnešus, parasti aptuveni 4–6. Šajā laikā varat izvēlēties valkāt pagaidu protēzi, lai novērstu neērtības ar iztrūkstošu zobu un saglabātu blakus esošo zobu stāvokli nemainīgu.

Vai zobu implanti tiek mainīti

Zobu implanti var kalpot visu mūžu, ja tiek ievērota laba mutes dobuma higiēna, labvēlīgs dzīvesveids un ierobežots kaitējums. Vidēji tie mēdz kalpot 15-20, līdz pat 30 gadiem. Tas lielā mērā ir saistīts ar sliktu mutes dobuma higiēnu, neveselīgiem dzīvesveida faktoriem, piemēram, smēķēšanu vai traumām. Zobu implanta kroņa daļas nomaiņa ir izplatīta un izdarāma diezgan vienkārši, galvenokārt tad, kad kronī parādās plaisas vai ir pasliktinājusies tā krāsa. Zobu implanta titāna saknes daļu ir daudz grūtāk nomainīt, un procedūra parasti netiek veikta, ja vien tam nav nopietnu iemeslu.

Zobu implantāciju iespējams veikt arī Dr. Jūlijas Katkevičas klīnikā, kur visas procedūras tiek veiktas izmantojot jaunākās tehnoloģijas, un augstākās kvalitātes materiālus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *