Transporta loģistikas biržas kļūst arvien populārākas, bet kas tās ir?

Tirdzniecības uzņēmumi pastāvīgi meklē veidus, kā efektīvi pārvadāt preces un nodrošināt augstu sniegto pakalpojumu kvalitāti. Ne velti autotransporta pārvadājumu nozīme pēdējos gados ir ievērojami pieaugusi. Pārvadājot preces ar autotransportu, tiek precīzi plānots piegādes laiks, tiek sasniegti pat attālākie pilsētas nostūri, un iespēja ātri transportēt preces uz kaimiņvalstīm vēl vairāk ir veicinājusi transporta loģistikas uzņēmumu sniegto pakalpojumu popularitāti. Tagad ir kļuvis daudz vieglāk atrast uzticamu transporta uzņēmumu, pateicoties tiešsaistes platformām jeb loģistikas biržām, kas laika gaitā kļūst arvien inovatīvākas.

Transporta loģistikas biržas – kas tās ir?

Pieaugot pieprasījumam pēc kravu pārvadājumu pakalpojumiem, ir uzsākta risinājumu meklēšana, kas palīdzētu efektīvāk, ērtāk un optimālāk attīstīt uzņēmējdarbību šajā jomā. Atbildi diktēja tehnoloģiju attīstība dažādās nozarēs. Tādējādi transporta loģistikas pakalpojumi ir pārcēlušies uz tiešsaistes platformām, kurās ir iespējams piedāvāt un meklēt transportlīdzekļus un pārvadātājus, kas pārvadātu preces ātri un par labākajām cenām. Tomēr, mainoties tirgus vajadzībām, mainījās arī šādu platformu funkcionalitāte.

Kravu biržu tagad var saukt par tiešsaistes platformu, kurā pārvadātāji, kravu nosūtītāji un ekspeditori var atrast cits citu. Šādas platformas parasti apvieno gan tos, kas meklē kravu, gan tos, kas var piedāvāt transportlīdzekli vai vietu tajā, kā arī tos, kas meklē jaunus sadarbības partnerus. Šādas biržas ir kā piedāvājuma un pieprasījuma krustpunkts transporta nozarē. Turklāt visi šie apmaiņas procesi notiek profesionālā un ļoti drošā vidē, tāpēc nepastāv risks zaudēt kravu.

Balstoties uz lietotāju atsauksmēm, tika noformulētas galvenās šādu platformu izmantošanas priekšrocības:

  • Efektivitāte. Transporta un vietējo transportlīdzekļu piedāvājumus var nekavējoties atrast transporta loģistikas biržās. Tā ir lietotājam ļoti ērta platforma, kas ietaupa laiku.
  • Aizpildīšana. Biržas ir noderīgas arī, lai maksimāli izmantotu kravas telpu transportlīdzeklī. Piepildot transportlīdzekli ar vairākām kravām, tiek optimizēts degvielas patēriņš un ietaupīts laiks, jo nav nepieciešams braukt vienu un to pašu maršrutu vairākas reizes. Šādus kravu pārvadājumus sauc arī par daļējiem kravu pārvadājumiem.
  • Ietaupījums. Ar biržu palīdzību ir iespējams ērti aprēķināt optimālākos maršrutus, lai sasniegtu galamērķi. Izvēloties pareizos maršrutus, var ne tikai ietaupīt degvielu, bet arī samazināt ceļu nodevas vai muitas izmaksas. Tādējādi kravu pārvadājumi un visi pārējie loģistikas procesi kļūst vienkāršāki un efektīvāki.
  • Sadarbība. Lai gan biržas ir noderīgas arī vienreizējas palīdzības vai pakalpojumu meklēšanai, iespējams, šādas platformas visvairāk tiek augstu vērtētas tāpēc, ka tajās var atrast uzticamus potenciālos partnerus ilgtermiņa sadarbībai. Ne mazāk svarīgas ir arī sniegtās uzņēmējdarbības attīstības iespējas. Lielākā daļa uzņēmumu, kas piedāvā preču transportēšanas pakalpojumus, var nodrošināt noliktavas, kas atrodas stratēģiski izdevīgās vietās dažādās pilsētās vai valstīs. Tas rada lielisku iespēju efektīvi paplašināt savu uzņēmējdarbību jaunos ārvalstu tirgos.

Kam pievērst uzmanību izvēloties?

Lai gan varētu šķist, ka transporta loģistikas biržas platformās vissvarīgākais ir procesu ātrums un jaunu piegādes piedāvājumu koncentrācija, tomēr, izvēloties, ar ko sadarboties, jāņem vērā vairāki citi tikpat svarīgi aspekti.

Ātrā pieslēguma opcija

Lai efektīvi izmantotu transporta biržu, liela nozīme ir iespējai ātri un ērti pieslēgties platformai un uzreiz sasniegt savu mērķi – atrast transportlīdzekli, kas spēj pārvadāt kravu. Profesionālai biržai jānodrošina ātra piekļuve platformai, ļaujot tai pieslēgties ar vairākām ierīcēm jebkurā laikā.

Dažādas izvēles iespējas

Tāpat kā parastā pārtikas preču veikalā, arī transporta biržā ir svarīgs plašs sortiments. Lai biržas integrācija ikdienas darba aktivitātēs sniegtu pozitīvus rezultātus, izvēloties platformu, ir svarīgi pievērst uzmanību maršrutu izvēlei. Jo vairāk maršrutu variantu piedāvā sistēma, jo vieglāk ir savākt lielākas kravas.

Platformas funkcionalitāte

Biržai jābūt ne tikai ar kvalitatīvu saturu un plašu iespēju klāstu, bet arī jānodrošina vienkārša un ērta darbība. Svarīgi, lai ikviens varētu pieslēgties tiešsaistes platformai ar jebkuru ierīci. Tas ir īpaši svarīgi transporta un kravas biržām, jo liela daļa platformas lietotāju ir autovadītāji, kas biržas izmantošanas laikā atrodas ceļā. Viņi nevar fiziski pieslēgties konkrētam datoram, kas pievienots platformai, bet viņu rīcībā ir piekļuve, izmantojot viedtālruni. Šāda veida piekļuve biržai ir ļoti svarīga, lai sniegtu efektivitāti un nodrošinātu visu transportēšanas darbu optimizāciju.

Kā sākt?

Iepriekš uzskaitītās īpašības ir būtiskas ikvienai transporta loģistikas biržai. Lai loģistika un ekspedīcija būtu efektīva, katram šīs jomas uzņēmumam ir svarīgi izvēlēties pareizo biržu. Tātad, kā neapjukt un izvēlēties piemērotāko risinājumu, lai optimizētu savu uzņēmējdarbību?

  • Jautājiet. Ja nodarbojaties ar tirdzniecību, visdrīzāk, ka jūsu vidē ir vairāk nekā viens cilvēks. Nebaidieties ar viņiem aprunāties – iespējams, viņi jau ir izgājuši cauri šim biržas izvēles posmam un varēs sniegt jums vērtīgus padomus un atziņas. Personiski ieteikumi parasti ir ne tikai patiesāki, bet arī precīzāki.
  • Konkurenti. Jums, visticamāk, būs ne tikai kolēģi vai partneri jūsu nozarē, bet arī konkurenti. Pēc kādiem principiem viņi darbojas? Kādu biržu viņi izmanto? Tiesa, to noskaidrot var nebūt tik vienkārši, taču tas ir iespējams. Var pieņemt, ka konkurenti, kas izvēlējušies konkrētu platformu, jau ir izgājuši meklēšanas ceļu, izvērtējot visus “par” un “pret”, un galu galā izvēlējušies pašu labāko risinājumu.
  • Īpašības. Pirms biržas meklēšanas procesa uzsākšanas skaidri nodefinējiet, ko sagaidāt no loģistikas uzņēmuma un kādus pakalpojumus meklējat. Izvēlieties, kas no šī saraksta jums ir vissvarīgākais un kas ir mazāk svarīgi, vai arī nav pirmā nepieciešamība. Zinot, ko tieši meklējat, būs vieglāk atrast pareizo risinājumu.
  • Pieejamība. Visbeidzot, aplūkojiet dažādās biržas iespējas, novērtējiet to attīstības iespējas un pieejamību. Lielākas vai uz izaugsmi orientētas platformas parasti piedāvā vairāk ar loģistiku saistītu pakalpojumu, un tām ir arī lielāka auditorija, kas būs aktuāla jūsu uzņēmumam. Ne mazāk aktuāls aspekts ir izmaksas. Tām jāsaskan ar sniegto pakalpojumu daudzumu un kvalitāti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.