Seši ieteikumi atvaļinājuma plānošanai ziemā

Līdz ar vēsāka laika iestāšanos, mēdz trūkt enerģijas un gribasspēka, un šādos gadījumos lieliska ideja ir atvaļinājums! Kā parūpēties par neaizmirstamu ziemas atvaļinājumu? Esam apkopojuši sešus ieteikumus, kas palīdzēs!

1. Galamērķa noteikšana

Pirmais un galvenais, kas jāizdara, plānojot atvaļinājumu – jānosaka galamērķis! Sākumā apdomājiet, vai pavadīsiet atvaļinājumu Latvijā vai tomēr dosieties ārpus tās? Vēlaties pavadīt atvaļinājumu mierīgi vai tomēr aktīvi? Pašreiz ļoti aktuāls ir drošības jautājums, tādēļ pirms došanās atvaļinājumā izvērtējiet visus ar to saistītos riskus, apskatiet izvēlētā galamērķa prasības un noteikumus.

2. Budžeta plānošana

Tad, kad būsiet izlēmis, kur doties un  ko darīt, varēsiet izanalizēt tam nepieciešamās izmaksas. Jāatceras, ka budžets ir noteicošais faktors, kas diktē Jūsu iespējas – plānošanas procesā svarīgākais saprast, vai vēlamais galamērķis būs ”pa kabatai”.

Ja plānojat atvaļinājumu pavadīt grupā, apdomājiet gan kopīgās izmaksas (nakšņošana, ēdināšana, degviela u.tml.), gan individuālās izmaksas (suvenīri, uzkodas u.tml.)! Nekas nav sliktāks kā lieli neparedzēti atvaļinājuma tēriņi, tādēļ gala summai vienmēr pievienojiet vismaz 10-15%.

Diemžēl mēdz būt situācijas, kad izdevumi pārsteidz nesagatavotus – tādos gadījumos var noderēt kredīts no Ferratum Bank. Tomēr atcerieties, ka kredīts ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!

3. Labākais laika posms

Jāņem vērā, ka ziema ir finansiāli izdevīgs laiks atvaļinājumam, tomēr jāatceras, ka gada sākumā, kad viss vēl ir svētku noskaņās, cenas būs augstākas. Labākā ideja ir doties atvaļinājumā vēlāk, pēc svētkiem, kad būs ne tikai zemākas cenas, bet arī mazāka cilvēku plūsma.

4. Bagāža

Pirms sākat kravāt somas, rūpīgi izpētiet galamērķi, uz kuru dodaties, īpaši tajā gaidāmos laikapstākļus, lai zinātu, kāds apģērbs Jums nepieciešams. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā to izdarīt – apskatīt internetā pieejamo laika prognozi. Lai arī garākā laika posmā ir sarežģīti noteikt precīzu prognozi, Jums būs priekšstats par vidējo temperatūru un nokrišņiem, un zināsiet, kāda tipa apģērbs Jums būs nepieciešams.

Ja dodaties uz siltajām zemēm, neaizmirstiet paņemt līdzi biezāku apģērbu, jo arī tropiskajās zemēs ziemas vakari mēdz būt vēsi. Kopumā dodiet priekšroku universāliem apģērba vienumiem un nepārspīlējiet ar viena tipa apģērba vienumiem!

5. Ēdināšana un nakšņošana

Ēdināšana un nakšņošana ir galvenais, kas  jāapdomā, dodoties atvaļinājumā – izklaides un viss pārējais tiek pielāgots pēc tam. Ja esat nolēmis doties uz ”viss iekļauts” koncepta kūrortu, Jums par to nav jāuztraucas, tomēr, ja ēdināšanu un nakšņošanu plānojat paša spēkiem, Jums noderēs sekojoši ieteikumi:

  • Parūpējieties par uzkodām, ar ko mieloties pa ceļam un ūdens rezervēm. Dodiet priekšroku produktiem, kas ātri nebojājas.
  • Ja plānojat doties izbraucienā ar auto, noteikti ieplānojiet pieturvietu, kur nobaudīt kārtīgu maltīti.
  • Ziemā varat nakšņot ne tikai viesnīcā, bet arī kempingā. Tomēr, tā kā ziema ir viens no populārākajiem atvaļinājuma laikiem, rezervējiet naktsmītni uzreiz, kā esat noteicis atvaļinājuma laiku.
  • Ja atvaļinājumu plānojat ļoti laicīgi, lieliska ideja ir rezervēt naktsmītni bez priekšapmaksas vai pārliecināties, ka atcelšanas gadījumā nauda Jums tiks atgriezta.

6. Elastīgums

Lielākā dilemma, plānojot atvaļinājumu ziemā – sniegs un kalni vai tomēr saule un palmas? Centieties būt elastīgs un koncentrējieties ne tikai uz tūristu iecienītākajiem galamērķiem, bet arī uz mazāk zināmām vietām. Atcerieties, ka arī ziemai piemīt savs šarms, un sniegs paver daudz un dažādas iespējas, piemēram, slēpošanu. Citreiz skaistākās vietas slēpjas tepat, mums blakus!

Atvaļinājuma plānošana ziemā var būt izaicinājumiem bagāta, taču, ja būsiet pienācīgi sagatavojies, tas pavisam noteikti būs lielisks piedzīvojums! Veiksmīgu ceļu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *