Sāp mugura, kārtējo reizi? Pārsteidzoši iemesli un veidi, kā sev palīdzēt

Ilgi neaktīvi periodi darbā vai mājās, arvien slinkāks dzīvesveids, liekais svars un dažādi citi faktori var veicināt šīs patiešām apgrūtinošās muguras problēmas.

Tomēr var būt grūti pašam noteikt, kāda veida diskomfortu jūs izjūtat un kāda veida palīdzība ir nepieciešama. Mēs sniegsim jums aprakstus, lai palīdzētu noteikt, kāda veida muguras sāpes jums ir.

Par ko brīdina sāpes?

Ikreiz, kad nevarat iztaisnoties vai pagriezties, sāp visa mugura, savelk krampji.
Šīs sāpes norāda, ka esat pārpūlējis muskuļus vai pārmērīgas fiziskās aktivitātes rezultātā mugurkaula skriemeļi ir nedaudz pārvietoti.

Ko darīt, ņemot vērā šo situāciju?

Ļaujiet muskuļiem kādu laiku atpūsties, izvairieties no straujām kustībām, smagiem mājas darbiem un smagu lietu pārvietošanas. Tā vietā apgulieties. Turklāt, ja jūsu mugura jūtas šādi, nav ieteicams sēdēt ilgāku laiku, jo tas rada pārāk lielu spriedzi jau tā saspringtajiem muskuļiem.

Īpaši preparāti, piemēram, Perskindol Active želeja vai aerosols, var palīdzēt mazināt sāpes. Šķidrums, kam ir gan sildīšanas, gan dzesēšanas īpašības, var efektīvi mazināt diskomfortu un sasprindzinājumu mugurkaula muskuļos.

Kad gūžas rajonā ir intensīvs diskomforts

Šāda veida diskomforts var ilgt no pusstundas līdz vairākām dienām. Parasti diskomforts sākas pēkšņi, kad nesat kaut ko smagu vai veicat nepareizu kustību. Turklāt šis diskomforts izplatās uz sēžamvietu un gurniem, stipras sāpes rodas zem ceļgala kaula vai pirkstos.

Kas tieši man jādara?

Masāža un citas līdzīgas metodes muguras sāpju mazināšanai ir riskantas, tā pat kā jebkas kas var izraisīt smagu nervu kairinājumu. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi, lai vidukļa kustības būtu pēc iespējas minimālas, tāpēc iegādājieties atbalstošu apģērbu un izmantojiet to, strādājot (veicot fiziskās aktivitātes). Ja jums nav pieguļoša apģērba, droši aplieciet dvieli vai šalli ap gurniem. Ja rodas šāda veida diskomforts, ieteicams sasildīt skarto zonu.

Perskindol Thermo Hot gēls ir ideāli piemērots šim nolūkam, jo ​​tas atvēsina un pēc tam agresīvi sasilda skarto zonu, mazinot sāpes un dziedinot.

Turklāt pārbaudiet savu veselību, nostājoties uz pirkstgaliem vai papēžiem. Ja tas neizdodas, sāp pēdas vai kājā zūd jutība, ļoti drīz apmeklējiet savu ārstu.

Veselīgākas muguras vadlīnijas

  1. Vienmēr sāciet ar vieglākajām aktivitātēm, lai iesildītu muguras muskuļus, kā to dara sportisti.
  2. Izvairieties no lielu priekšmetu celšanas ar izliektu muguru. Nesiet lielus priekšmetus vertikālā stāvoklī un nedaudz noliecieties, lai svars vienmērīgi sadalītos pa visu muguru un kājām (lai izvairītos no muguras muskuļu sāpēm).
  3. Izvairieties no griešanās kustībām, stāvot ar abām kājām kopā un griežoties tikai gurnos. Ja pārvietojat kaut ko no vienas vietas uz citu, nebaidieties pagriezt ķermeņa lejasdaļu svara virzienā.
  4. Intensīvs darbs sasilda jūs, taču nesteidzieties novilkt t-kreklu vai džemperi; pat mērens vējš var pūst uz karstiem muskuļiem un izraisīt kairinājumu.
    Lai izvairītos no svīšanas un aukstuma, labāk ir atbilstoši saģērbties, gatavojoties intensīvām aktivitātēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *