Praktiska balkona iekārtošana

Ja tavam dzīvoklim ir balkons, kuru tu tā īsti neizmanto, tad tagad ir pēdējais laiks to mainīt. Tuvojas siltais gada periods, kad veiksmīgi iekārtots balkons var kļūt par vēl vienu istabu.

Ko var darīt uz maza balkona?

Vecajām daudzstāvu mājām balkoni nav pārāk lieli. Jaunākos projektos balkoni mēdz būt pieklājīgā izmērā, un tur ir iespēju darīt daudz ko. Savukārt šos mazos balkonus cilvēki bieži vien neizmanto, jo tie ir tik mazi, ka dažreiz vienkārši ir grūti saprast, ko tur varētu darīt.

Daudzi izmanto balkonu kā noliktavu, kur uzglabāt, piemēram, velosipēdu vai mantas, kas tiek reti izmantotas un dzīvoklī aizņem daudz vietas. Taču arī maziem balkoniem var būt cits pielietojums. Lai balkons nebūtu noliktava vai neizmantota telpa, iekārto to tā, lai to var ērti izmantot. Uz jebkura balkona var novietot galdiņu un krēslu vai kādu plauktiņu. Pat ja tavs balkons ir mazs, uz tā ir iespējams malkot rīta kafiju, vērot saulrietu vai audzēt tomātus.

Mūsdienās parādās arvien vairāk iespēju, lai iekārtotu arī pavisam mazus balkonus. Ir pieejamas dažādas balkona mēbeles, kuras varēs novietot pat mazākajos un šaurākajos balkonos.

Vispirms saproti, kādam nolūkam plāno balkonu izmantot – nelielai pasēdēšanai ar draugiem, grāmatas lasīšanai, dārzniecībai vai kam citam, un tad atrodi tam piemērotas mēbeles.

Mēbeļu izvēle praktiskam pielietojumam

Ja tu plāno iegādāties mēbeles savam balkonam, tad vēlams izvēlēties speciālas balkonam paredzētas mēbeles. Tās ir izgatavotas no materiāla, kas izturēs gan lietu, gan sniegu. Ja tev ir slēgtais balkons, tad vari izvēlēties arī cita veida mēbeles, jo tās būs pasargātas no laikapstākļu ietekmes.

Speciālās mēbeles ir ne tikai no piemērota un izturīga materiāla, bet tās ir arī pielāgotas šauriem un maziem balkoniem. Bieži vien tās neaizņem daudz vietas un ir ietilpīgas. Ja vēlies uz balkona veidot nelielu dārziņu, tad arī tas ir lieliski izdarāms, jo ir viegli atrast piemērotas lietas tieši augu audzēšanai uz balkona.

Skaists iekārtojums

Pēdējā laikā cilvēki vairāk pievērš uzmanību saviem balkoniem. Ja agrāk nebija svarīgi, kā balkons izskatās, tad šobrīd daudzi vairāk cenšas to skaisti iekārtot. Internetā ir pieejamas daudzas idejas, kā skaisti iekārtot balkonu, ja vēlies to padarīt vizuāli pievilcīgāku – tā lai pašam prieks uz to skatīties un rodas vēlme biežāk iziet uz balkona.

Attēla avots:
Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *