Pirmās kontaktlēcas – vai drīkst izvēlēties pats?

Daudziem no mums dzīvē pienāk brīdis, kad rodas nepieciešamība izmantot preces redzes koriģēšanai. Kādam tā var būt tuvredzība, citam – tālredzība vai kāda cita problēma. Šajā procesā svarīga būs izvēle starp briļļu un lēcu lietošanu. Katram veidam ir savas priekšrocības un mīnusi. Ja Tu izlem par labu lēcām, aizraujošs uzdevums būs pirmo kontaktlēcu iegāde. Vai tās drīkst izvēlēties un pirkt “uz savu galvu”? Par to vairāk lasi turpinājumā.

Vai lēcas drīkstu izvēlēties pats?

Par spīti tam, ka mūsdienās internetā ir pieejama plaša un daudzpusīga informācija par lēcu izvēli un lietošanu, pirkt kontaktlēcas “uz savu galvu” nebūtu prātīgi. Galvenokārt tādēļ, ka lēcas, gluži tāpat kā brilles, ir medicīnas prece, kas jāpielāgo katram cilvēkam individuāli, un to pilnvērtīgi, apzinoties visus riskus, spēj izdarīt tikai zinošs redzes speciālists, veicot nepieciešamās pārbaudes.

Paša izvēlētas kontaktlēcas saistās ar risku, ka tās var nepareizi piegulēt acij, kā rezultātā iespējama iekaisuma un audu bojājumu rašanās. Pat tad, ja Tu iepriekš esi nēsājis brilles, pieņemot lēmumu izmēģināt lēcas, vispirms jāpiesaka optometrista apmeklējums, ko ērtā veidā vari izdarīt arī Manaslecas.lv.

Pirmā vizīte ir vissvarīgākā

Dodoties pie redzes speciālista ar nodomu sākt lietot kontaktlēcas, vispirms tiks veiktas visas nepieciešamās pārbaudes, lai noteiktu acu veselību un to, kādi būs lēcu parametri (stiprums, lielums un liekums). Tāpat Tev tiks parādīts un iemācīts, kā pareizi ievietot un izņemt acu lēcas un kā par tām atbilstoši rūpēties. Noslēgumā tiks izrakstīta lēcu recepte. Atceries, ka tā nav tā pati, kas briļļu recepte!

Kad kontaktlēcas izvēlētas, visbiežāk ir jāpiesakās uz otro optometrista apmeklējumu, kas parasti ir pēc pāris nedēļām vai viena mēneša. Tā laikā redzes speciālists pārliecinās, ka izvēlētās lēcas atbilst Tavām individuālajām vajadzībām. Katru reizi, kad vēlies sākt lietot jaunas kontaktlēcas, būtu ieteicams konsultēties ar redzes speciālistu.

Izvēlies kvalitatīvas kontaktlēcas, neizejot no mājas

Pēc tam, kad optometrists būs Tev ieteicis piemērotāko lēcu veidu, to atkārtoti varēsi iegādāties gan optikas veikalos, gan internetā. Atceries, ka, pērkot lēcas tiešsaistē, pārbaudītā un uzticamā interneta veikalā, kontaktlēcu kvalitāte un drošība būs tāda pati, tā kā par to nav jāuztraucas. Ja vēlies nopirkt jaunas lēcas, iesakām ielūkoties tiešsaistes veikalā Manaslecas.lv, kur pieejams ļoti plašs piedāvājums no tādiem zināmiem zīmoliem kā Air Optix, Acuvue Oasys, Biofinity un daudziem citiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.