Piemērotākie seriāli un filmas, lai labāk izprastu savu seksuālo dzīvi

Nav noslēpums, ka Holivudas filmas un seriāli bieži vien kropļo skatītāju priekšstatus par attiecībām un seksuālo dzīvi. Piemēram, tajās tikpat kā nepievērš uzmanību kontracepcijai, abi partneri pārī vienmēr labi zina, ko vēlas, un sievietes nemitīgi piedzīvo orgasmu.

Ja reālo dzīvi sāk salīdzināt ar filmā redzēto, tas patiešām skatītājam var kaitēt! Par laimi, ne visas filmas un seriāli ir tādi. Pēdējā laikā manāmi pieaug to filmu skaits, kur atspoguļota tieši reālā dzīve un grūtības. Šajā rakstā mēs piedāvājam sarakstu ar seriāliem un filmām, kas palīdzēs labāk izprast savu seksuālo dzīvi. Bet vispirms noskaidrosim, kas ir šo filmu auditorija!

Kāpēc ikvienam ir svarīgi izprast savu seksualitāti?

Sekss ir nozīmīga dzīves sastāvdaļa. Pat tad, ja cilvēks šobrīd nav seksuāli aktīvs, zināšanas par cilvēka anatomiju, paša seksualitātes izprašana un zināšanas par kontracepciju noteikti nāks par labu, un noderēs kādā citā dzīves posmā. Labi seksuālās izglītības pamati palīdzēs novērst seksuāli transmisīvo slimību rašanos un labāk izprast, kas, kā un kāpēc ar mūsu ķermeņiem notiek mīlēšanās laikā. Lai gan joprojām ir cilvēki, kuri uzskata, ka ir nepiedienīgi par šiem tematiem runāt skaļi – patiesībā tieši cilvēku informēšana ir visefektīvākais veids, kā panākt, lai pusaudži un jaunieši apzinātos nedrošas seksuālās dzīves sekas.

Ar ko sākt, lai iepazītu savu ķermeni?

Labas attiecības ar savu ķermeni ir ļoti būtiskas. Tās palīdz labas seksuālās dzīves nodrošināšanai un pašapziņai. Skaidrs, ka ne vienmēr ir viegli pieņemt savu ķermeni – dažkārt tas var prasīt pat ļoti ilgu laiku. Viens no vienkāršākajiem paņēmieniem, kā sākt pieņemt sevi un savu ķermeni ir – caur iejušanos grāmatu un filmu tēlos. Šobrīd ir pieejamas pietiekoši daudz filmas, kurās tiek attēlots sevis, sava ķermeņa un seksualitātes pieņemšanas ceļš. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar filmām, kas var būt noderīgas, lai drosmīgāk aplūkotu tās tēmas, kuras agrāk tika uzskatītas par tabu.

Seksa terapija (Sex education)

Seriāls Seksa terapija jau ir palīdzējis daudziem tā skatītājiem – mēs patiešām to iesakām noskatīties ikvienam jaunietim un viņa vecākiem, kas vēlas labāk izprast problēmas, ar kurām saskaras viņu bērni. Seriālā iekļauta vesela virkne tabu, kuri tiek izdzīvoti sabiedrībā un skolu kopienā, un tie pasniegti humora pilnā veidā. Tabu ir galvenais šķērslis, kas liedz cilvēkiem atklāties – gan intīmajā plāksnē, gan ikdienas dzīvē. Seksa terapija liks jums saprast, ka cilvēks jūtas vislabāk, kad ir viņš pats – neatkarīgi no tā, ko par to domā citi.

Bez saistībām (Friends with Benefits)

Kā jau var noprast no nosaukuma, šī filma ir par diviem cilvēkiem, kuri nolēmuši baudīt ķermeņa baudas bez saistībām. Tā ir lieliska ilustrācija komunikācijas nozīmei seksuālajās attiecībās. Katram partnerim ir skaidri jāzina, kādi ir viņa limiti, vēlmes un vajadzības, un nav jābaidās to visu atklāt otram. Tikai tad sekss varēs apmierināt katra vajadzības un sniegt patiesu baudu!

Seksa pētnieki (Masters of Sex)

Seriāls, kas balstīts patiesos notikumos, ir par Viljama Mastersa (William Masters) un Virdžīnijas Džonsones (Virginia Johnson) dzīvesstāstu. Iespējams, ka šie bija paši pirmie cilvēki, kas sāka atklāti pētīt cilvēka seksualitāti. Viņu mērķis bija palīdzēt cilvēkiem pārvarēt problēmas guļamistabā. Seksa pētnieku sērijas parāda šo cilvēku izraisīto seksuālo revolūciju, kura rezultējās ar milzīgām pārmaiņām sabiedrībā.

Paldies par atklātību (Thanks for Sharing)

Atšķirībā no citām filmām vai seriāliem, kas mēģina parādīt problēmas caur komēdijas žanru, šī ir drāma par īstām briesmām, ko izraisa seksuālā atkarība un sāpīgais dziedināšanas un atveseļošanās process. Filma ir patiesi atklāta liecība par varoņu mēģinājumiem atgriezties normālās intīmās attiecībās un par grūtībām, kas šajā mēģinājumā rodas.

Acīmredzamais bērns (The Obvious Child)

Acīmredzamais bērns ir stāsts par jaunu sievieti, kura pēc vienas nakts sakara ir palikusi stāvoklī un nolēmusi veikt abortu. Tā ir ļoti atklāta filma, kas ilustrē visas emocijas un pārdzīvojumus, ko sieviete piedzīvo, pieņemot tik sarežģītu lēmumu savā dzīvē. Tas viss liek aizdomāties un uzlūkot situāciju pavisam atšķirīgām acīm.

Netīrās dejas (Dirty Dancing)

Lai gan Netīrās dejas, iespējams, daudziem palikušas atmiņā kā lieliska romantiskā filma ar skaistām beigām, jāatceras, ka šajā filmā tiek attēlotas arī nopietnas medicīniskas manipulācijas (nedrošs aborts), un ar tām saistītie riski. Bergšteinas kundze, filmas scenārija autore, tikai nesen kādā intervijā atklāja, ka tolaik (1980. gadā) kinostudija pat centusies šo ainu izgriezt. Scenārija autorei tomēr izdevies to saglabāt, apgalvojot, ka tā ir reālā dzīve, un tai vajadzētu būt attēlotai filmā! Un viņa nebūt nekļūdījās. Diemžēl pat mūsdienās sievietes mēdz saskarties ar šo problēmu – nedrošu abortu un ar to saistītajiem riskiem.

Mēs ceram, ka piedāvātās filmas un seriāli palīdzēs jums labāk izprast sevi un savu seksuālo dzīvi. Arī erotiskie žurnāli var sniegt daudz noderīgas informācijas par seksu, tāpat kā intīmpreču veikali. Tie ir plaši pieejami arī internetā, lai pircējiem nebūtu jāuztraucas par sava anonimitātes saglabāšanu. Noteikti varam ieteikt apmeklēt šo sex shop – piedāvājums ir grandiozs! Nobeigumā – lai arī kā jūs izvēlētos paplašināt savas zināšanas šajos tematos, galvenais, lai tas jums nāktu par labu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *