Pieci ieteikumi, kas noderēs, izvēloties mazlietotu auto

Kad ir pienācis laiks jauna auto iegādei, liela daļa autovadītāju priekšroku dod mazlietotajām automašīnām. Tās ir pieejamākas cenas ziņā, turklāt pārdošanā esošo auto modeļu klāsts ir diezgan daudzveidīgs.

Tomēr, lai iegādātais auto sagādātu prieku un gandarījumu, nevis vilšanos, svarīgi savu izvēli veikt pārdomāti, ņemot vērā vairākus būtiskus aspektus.

Rēķinieties ar ieguldījumiem

Protams, mazlietotu auto ir iespējams iegādāties arī labā tehniskā stāvoklī, tomēr ir jāapzinās tas fakts, ka lietots tas nebūs kā jauns, tādēļ, iegādājoties mazlietotu auto, jārēķinās ar ieguldījumiem. Tas nozīmē, ka, aprēķinot auto uzturēšanas izmaksas, daļa no tām jāatvēl arī spēkrata remontam, kas agrāk vai vēlāk noteikti būs nepieciešams.

Izvēlieties auto bez steigas

Ja vēlaties iegādāties auto, kurā jāiegulda pēc iespējas mazāk līdzekļu, steigties noteikti nevajadzētu.

Izvērtējiet to, kāds tieši transportlīdzeklis Jums ir nepieciešams, tad izskatiet uzticamu autoplaču piedāvājumus, kā arī interneta portālu sludinājumus. Noteikti ir vērts izjautāt arī draugus un paziņas – iespējams, kāds no viņiem vēlas pārdot savu auto.

Kad automašīna noskatīta, veiciet tās izpēti – apskatiet CSDD pieejamo informāciju, noskaidrojiet spēkrata patieso nobraukumu, tehniskās apskates vēsturi un citus būtiskus faktus, kas Jums palīdzēs pieņemt labāko lēmumu.

Nepaļaujieties tikai uz savu gaumi

Lai arī auto izvēlē ir svarīgs tā modelis un krāsa, tomēr būtiskāk, lai spēkrats ir labā tehniskā stāvoklī un drīz vien nesagādātu vilšanos. Lai arī cik labi izskatītos automašīna, pirms darījuma slēgšanas pārliecinieties, ka braukšana ar to būs komfortabla un droša.

Bez šaubām auto diagnostiku vislabāk ir veikt kādā uzticamā servisā.

Izvērtējiet savas finansiālās iespējas

Spēkrati lietotu automašīnu tirgū tiek piedāvāti dažādās cenu kategorijās. Tomēr jāatceras, ka automašīnas cena ir cieši saistīta ar tās tehnisko stāvokli. Dažkārt ir vērts sākotnēji ieguldīt vairāk, lai ilgtermiņā samazinātu remonta izmaksas.

Gadījumā ja nepieciešams finansējums, var noderēt līzings vai auto kredīts. Abi šie finanšu pakalpojumi savstarpēji atšķiras, tādēļ pirms līguma noslēgšanas izvērtējiet, kura no iespējām Jums ir piemērotākā.

Pēc iegādes veiciet auto apkopi

Ja vēlaties bez satraukuma doties ielās ar savu jauno auto, ir vērts pēc tā iegādes veikt pilnu tā apkopi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *