Personīgā budžeta plānošana – svarīgākais, ko ņemt vērā

Budžeta plāna izveidošana ir efektīvākā metode, kā sasniegt un uzturēt finansiālo stabilitāti. Lai arī tā izveide un ievērošana prasa zināmu apņēmību un disciplīnu, tas noteikti ir tā vērts, jo ļauj mazināt stresu ikdienā, izvairīties no nesaprātīgiem finanšu lēmumiem, kā arī īstenot lielākas ieceres.

Ko ņemt vērā, lai budžeta plānošana nestu cerēto rezultātu? Par to vairāk turpinājumā!

Ziniet savus ienākumus un izdevumus

Lai izveidotu efektīvu budžeta plānu, kas ne tikai labi izskatās ‘’uz papīra’’, bet arī ir reāls atbalsts ikdienas dzīvē, vispirms ir precīzi jāzina savi ienākumi un izdevumi.

Ja ir tikai viens vai divi ienākumu avoti, turklāt katru mēnesi saņemtā naudas summa ir nemainīga, šī uzdevuma daļa būs vienkāršāka. Ja ienākumi katru mēnesi ir mainīgi, apskatiet beidzamo 6 mēnešu ienākumu apmēru un par pamatu ņemiet vidējo summu.

Kad zināms, ar kādu summu ik mēnesi varat rēķināties, nākamais solis ir zināt, kādi ir izdevumi. Ja nezināt, kam un cik daudz tērējat, veiciet izpēti. Ilgāku laika posmu, piemēram, mēnesi vai divus, pierakstiet visus savus tēriņus. Tas palīdzēs novērtēt reālo situāciju un Jūsu naudas tērēšanas paradumus.

Sadaliet izdevumus svarīgākajās kategorijās

Nākamais solis ir sadalīt visus izdevumus atsevišķās kategorijās, piemēram, obligātie maksājumi, transporta izdevumi, pārtika, apģērbs vai izklaide. Pie reizes ir vērts apdomāt, kādās kategorijās izdevumus var samazināt. Iespējams, atklāsies arī kādi lieki tēriņi, bez kuriem var iztikt. Ietaupīto naudu varat izmantot citiem, svarīgākiem mērķiem.

Nosakiet prioritātes

Vispirms budžeta plānā iekļaujiet svarīgāko – obligātos maksājumus un citus izdevumus, ar ko jārēķinās katru mēnesi. Ja Jums ir kredīts, izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt iespējami ātrāk, palielinot ikmēneša maksājuma summu.

Pēc tam prioritārā secībā plānam pievienojiet citas izdevumu kategorijas, piemēram, izklaides un hobijus.

Visa pamatā – atbildīgi lēmumi

Dažkārt, lai sasniegtu lielākus mērķus, var noderēt arī tāda opcija kā kredīts. Tomēr pirms jebkura aizdevuma noformēšanas ir svarīgi pārskatīt savu budžetu un izvērtēt savu maksātspēju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *