Pazīmes, kas norāda uz sliktu siltumizolāciju mājoklī

Tuvojoties aukstajam laikam, arvien vairāk jāsāk domāt par to, kā parūpēties par siltu un omulīgu gaisotni mājās. Svarīgi uzdevumi ir nodrošināt efektīvu, prasībām atbilstošu apkures sistēmu, kā arī novērst siltuma zudumus. Kā zināms, lielākie siltuma zudumi rodas sliktas siltumizolācijas dēļ.

Kas liecina par sliktu siltumizolāciju mājoklī?

  • Ziemas periodā pie logiem un jumta malās vērojama lāsteku veidošanās;
  • Sniegs no jumta nokūst;
  • Pieskaroties telpas sienai, tā šķiet nevis sausa un silta, bet auksta un mikla;
  • Viena telpa ir vēsāka par citām mājokļa telpām. Ēkā ar labu siltumizolāciju nav izteiktu temperatūras svārstību.

Arī gadījumā, kad mājoklis tiek apkurināts, bet tik un tā telpas ir vēsas, ir pamats domāt par būtiskiem siltuma zudumiem. Visbiežāk siltums aizplūst pa tādām vietām kā sienas, jumts, logi, durvis, grīdas, kā arī pagrabs. Ja mājā ir kamīns, kas regulāri netiek kurināts, aukstais gaiss ēkā var ieplūst arī pa skursteni. Tāpat siltuma zudumu var veicināt, piemēram, nepareizi uzlikts un nenosiltināts tvaika nosūcējs virtuvē, elektrības vadu atveres u.c.

Lai atrastu visefektīvāko risinājumu, ieteicams konsultēties ar speciālistu, jo katra situācija ir atšķirīga.

Labi siltināšanas materiāli teicamam rezultātam

Kad ir konstatēta problēma, nākamais solis ir to efektīvi novērst. Piemeklējot atbilstošus siltumizolācijas materiālus, jāņem vērā to parametri, piemēram, mitrumizturība, siltumvadītspēja, ilgmūžība un ugunsdrošība. Nozīme ir arī finansiālam aspektam.

Kvalitatīvi siltināšanas materiāli dažādām vajadzībām un prasībām pieejami veikalā ‘’Vides tehnika’’. Te ir pieejamas arī zinošu speciālistu konsultācijas, kas palīdzēs izvēlēties tieši konkrētajai vajadzībai piemērotākos risinājumus.

Būvmateriālu veikals ‘’Vides tehnika’’ piedāvā arī dažādus citus risinājumus mājokļa labiekārtošanas darbiem, tajā skaitā apkures sistēmas. Ja vajadzīga konsultācijas apkures sistēmas izvēlē, arī tad uzņēmuma darbinieki ar prieku palīdzēs!

Ja sava nekustamā īpašuma siltināšanas darbus vēlaties uzticēt zinošiem speciālistiem, kuri garantēs kvalitatīvāko rezultātu, sazinieties ar SIA ‘’Vides tehnika’’ darbiniekiem, lai uzzinātu vairāk par iespējām saņemt šo pakalpojumu. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.videstehnika.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *