Noderīgi padomi, kā izvēlēties piemērotas riepas savam auto

Jaunu riepu izvēle ir ļoti svarīga, jo no tās atkarīga automašīnas veiktspēja, drošība un degvielas patēriņš. Turpinājumā daži noderīgi padomi, kas palīdzēs Jums izdarīt labāko izvēli.

Riepu veids

Būtiski izvēlēties sezonai un braukšanas apstākļiem piemērotas riepas. Kā jau izriet no nosaukuma – ziemas riepas jāizvēlas braukšanai aukstajā sezonā (laika posmā no 1. decembra līdz 1. marta ziemas riepas ir obligātas), savukārt, vasaras riepas paredzētas braukšanai siltajos mēnešos. Vissezonas riepas ir universāls risinājums, kas izmantojams visa gada garumā. Lai arī tas varētu šķist ekonomisks un ērts variants, der atcerēties, ka tās noteikti nebūs ar tik labu veiktspēju, kā riepas vasarai vai ziemai.

Riepu izmērs

Ļoti svarīgi izvēlēties pareiza izmēra riepas, pretējā gadījumā cietīs auto veiktspēja, mazināsies drošība un palielināsies degvielas patēriņš. Informāciju par to, kāda izmēra riepas Jums vajadzīgas, varat atrast auto īpašnieka rokasgrāmatā.

Protektora raksts

Ir dažādi  riepu protektora raksti – simetrisks, asimetrisks un ar norādītu virzienu.

Riepas ar simetrisku protektora zīmējumu uzskatāmas par ekonomisku risinājumu, kas mazina rites pretestību un arī degvielas patēriņu. Tomēr jāņem vērā, ka uz slapja ceļa seguma šo riepu veiktspēja samazinās.

Riepām ar asimetrisku protektora rakstu raksturīga stabila, vienmērīga veiktspēja. Braukšana ar tām būs droša dažādos laikapstākļos. Savukārt, riepas ar norādītu virzienu ir īpaši piemērotas braukšanai nelabvēlīgos laikapstākļos, taču, ņemot vērā, ka stingri jāievēro to rotācijas virziens, tās, visticamāk, kalpos īsāku laiku.

Vai lietotas riepas ir laba izvēle?

Dažkārt, lai samazinātu automašīnas uzturēšanas izdevumus, autovadītāji apsver domu iegādāties un uzstādīt lietotas riepas. Taču – vai tā tiešām būs veiksmīgākā izvēle?

Lietotu riepu iegāde vienmēr saistās ar risku, jo nav zināmi līdzšinējie riepu uzglabāšanas un izmantošanas apstākļi. Pat tad, ja riepas ārēji atbilst standartiem, jebkurā brīdī var parādīties problēmas, kas radušās riepu nolietojuma vai nepareizas uzglabāšanas dēļ. Visdrošāk ir iegādāties jaunas riepas, turklāt tās pieejamas dažādās cenu kategorijās.

Ja meklējat labas riepas, ieskatieties ‘’MMK Riepu Serviss’’ piedāvājumā, kur atradīsiet teicamus risinājumus Jūsu vajadzībām. Riepu serviss piedāvā ne tikai riepas un diskus, bet arī tādus pakalpojumus kā riepu montāža, riepu un disku remonts, kā arī riepu uzglabāšana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *