Laiks padomāt par ventilāciju jūsu mājās!

Nesenā COVID-19 pandēmija aktualizēja ne vienu vien problēmu, tostarp arī telpu vēdināšanas un ventilācijas nozīmi kā mājās, tā skolās un darba vietās. Taču patiesībā par gaisa kvalitāti vajadzētu atcerēties daudz biežāk, jo, iespējams, tieši slikti vēdinātas telpas ir par iemeslu jūsu miegainībai, bezspēkam un grūtībām koncentrēties. Arī infekciju slimību izplatība nevēdinātās telpās ir daudz lielāka nekā vēdinātās. Tieši tāpēc ir īstais laiks padomāt par ventilāciju jūsu mājā vai dzīvoklī!

Labas gaisa apmaiņas nodrošināšanai mājās ir vairāki varianti. Sliktākais no tiem – vienkārša logu atraušana vaļā tad, kad iekštelpās ir sajūta, ka galīgi vairs nav, ko elpot. Protams, labāk šādi nekā vispār nekā, taču atcerieties, ka šādā gadījumā kopā ar sasmakušo gaisu no telpas aizplūst arī viss siltums, kas pie šī brīža apkures cenām nudien nav laba ziņa. Labāk tomēr atrast telpu vēdināšanas variantu, kas nodrošina visu laiku vienmērīgu gaisa apmaiņu, lai līdz bezgaisam telpā nemaz nenonāktu.

Ja jūsu mājoklī šobrīd nav nekādas ventilācijas sistēmas un ir pienācis laiks arī uzstādīt jaunus pvc logus, tad šīs divas lietas var apvienot. Kad tiek veikta logu montāža, vienlaicīgi var uzstādīt arī pasīvo ventilēšanas sistēmu, kas nodrošina svaiga gaisa ieplūšanu telpā. Taču te jāpatur prātā, ka gaisa cirkulāciju nodrošina nevis plastmasas logi vieni paši, bet pvc logi kopā ar funkcionējošu ventilācijas šahtu! Ja tādas jūsu mājā vai dzīvoklī nav, tad jāmeklē citi risinājumi, piemēram, piespiedu ventilācijas sistēma.

Piespiedu ventilācijas sistēma jeb ventilators ir labākais risinājums, ja gaisam nav iespējas pietiekamā daudzumā pašam cirkulēt. Ventilatorus var ierīkot gan mājas sienā, gan logā. To jaudas mēdz būt dažādas, bet, lai vislabāk to varētu kontrolēt, ieteicams izvēlēties ventilatorus ar pulti.

Tiem, kuri par savu mājokli domā ilgtermiņā, visvairāk interesēs energoefektīvās ventilācijas iekārtas – rekuperācijas sistēmas – kas nodrošina iespējami zemāko siltuma zudumu. Šo iekārtu iegāde un uzstādīšana ir visdārgākā, taču ilgtermiņā tas pavisam noteikti atmaksājas.

Lai uzzinātu vairāk par ventilācijas sistēmu, kas būtu piemērota tieši jūsu mājoklim, sazinieties ar “Labo logu aģentūras” meistariem, kuriem ir liela pieredze un vērtīgākās zināšanas, kā visefektīvāk uzturēt svaigu gaisu ikvienā mājā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *