Kolagēns – kur to pirkt un no kā uzmanīties

Nē, tas nav brīnumlīdzeklis. Nē, tas nav arī kārtējais uztura bagātinātājs, kura efektivitāte nav zinātniski pamatojama. Kolagēns ir pavisam dabisks produkts, kurš aizvieto jau ķermenī atrodamas vielas, kad ķermenis tās vairs nespēj saražot.

Kolagēns ir tā viela mūsu organismā, kas nodrošina ķermeņa saistaudu elastīgumu, jeb, vienkāršiem vārdiem, nodrošina ādas, kaulu, nagu un matu stiprumu.

Tas ir visbiežāk cilvēka ķermenī atrodamais proteīns. Tas strādā kopā ar elastīnu – citu proteīnu, kas arī piedalās ķermeņa, it īpaši ādas elastīguma nodrošināšanā. Kolagēns veido līdz pat 35% no ikviena cilvēka ķermenī atrodamā proteīna apjoma. Ķermenī kolagēns atrodams gan ādā, gan matos, gan nagos, muskuļos, locītavās un citur.

Kāpēc par kolagēnu runā un meklē tā aizstājējus? Pēc tam, kad cilvēka ķermeņa saistaudu izplešanās ir noslēgusies, aptuveni pēc 20 gadu vecuma, ķermenis sāk zaudēt aptuveni 1% no kolagēna apjoma katru gadu. Līdz ar to maziem soļiem ķermenī paliek mazāk proteīni, kas spēj nodrošināt jau minēto saistaudu elastīgumu. Negatīvos procesus var palielināt neveselīgs dzīvesveids, piemēram, pārāk ilga sauļošanās, smēķēšana, neregulāra atpūta.

Kolagēnam nav aizstājēju. Kolagēna produkti, kuri ir uzticami un ir atrodami Latvijas un Eiropas Savienības uztura bagātinātāju reģistros ir tādi, kas papildina ķermenī jau esošos kolagēna krājumus. Dzeramais kolagēns un dažādi kolagēna pulveri ir tā pati viela, ko ķermenis saražo pats. Tā lietošana ir nepieciešama, lai papildinātu ķermeņa veidotā kolagēna krājumus un nodrošinātu saistaudu elastīgumu arī pēc tam, kad ķermenis viens to vairs tik efektīvi nespēj veikt.

Ja meklējat uzticamu vietu, kur sākt kolagēnu pirkt, iesakām lietot Kolagens.lv atrodamo kolagēna produktu. Mājaslapā atrodamie kolagēna produkti ir daudzpusīgi un kalpos gan kā kolagēns matiem, gan kolagēns nagiem, gan kolagēns ādai, gan kolagēns locītavām, gan kolagēns kauliem un kolagēns muskuļiem. Kolagēna lietošanai, ja tiek izvēlēts uzticams produkts kā Kolagens.lv, nav negatīvu blakusefektu. Šajā mājaslapā varat atrast kolagēna atsauksmes, kuras atstājuši šī produkta lietotāji, lai pārliecinātos, ka tieši Kolagens.lv produkts ir labākais, ar ko sākt saglabāt savu audu elastīgumu jau šodien.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *