Svars ir nozīmīgāks par dizainu
Lai arī krāsains dizains vai populārs zīmols var šķist pievilcīgs, velosipēda svars ir daudz būtiskāks. Smagi bērnu velosipēdi būs grūti vadāmi, apgrūtinās līdzsvara turēšanu un var kļūt bīstami kritiena gadījumā.
Izmērs jāizvēlas pēc auguma, nevis vecuma
Nereti, izvēloties velosipēdu bērniem, vecāki pieļauj būtisku kļūdu – to piemeklē atbilstoši vecumam, auguma parametru atbilstību atstājot kā mazāk svarīgu faktoru. Piemērota izmēra bērnu velosipēdi nodrošinās to, ka bērnam būs ērti sēdēt, aizsniegt pedāļus un noturēt līdzsvaru. Turklāt tas neradīs nevēlamu slodzi uz muguru un kājām, tādejādi radot diskomfortu gan brauciena laikā, gan pēc tā.
Kļūda: “Nopirkām uz izaugsmi”
Taupības nolūkos nereti tiek pieļauta kļūda – iegādāti bērnu velosipēdi, kas bērnam ir par lielu. Tas, protams, ir tālredzīgs mērķis, taču brīdī, kad bērnam ir saskare ar nepiemērota izmēra velosipēdu, tas var radīt bailes un nepatiku. Braucot ar pārāk lielu riteni, bērns nevar ērti aizsniegt pedāļus un zemi, ir mazāka kontrole pār braucamrīku un palielinās traumu gūšanas risks.
Balansa ritenis bieži ir labāks nekā trīsritenis
Balansa ritenis jeb dip dap vai trīsritenis bieži ir paši pirmie bērnu riteņi, ko vecāki izvēlas savām atvasēm. Tomēr dip dap mūsdienās kļuvis daudz iecienītāks un ne velti.
Foto: Pexels.com/ Yan Krukau
Dip dap ir balansa ritenis, uz kura bērns sēdus stumjas uz priekšu ar kājām. Tā galvenais mērķis ir attīstīt līdzsvara sajūtu un koordināciju, tādēļ, salīdzinājumā ar trīsriteni, kas iemāca tikai manuālu mīšanās kustību, tas ir daudz lietderīgāks.
Kāpēc bērns nebrauc, pat ja velo ir foršs
Situācijās, kad jaunais velosipēds ir foršs, izskatās labi, taču bērns atsakās ar to braukt, noteikti vajadzētu apsvērt arī velosipēda piemērotību, ne tikai bērna attieksmi un untumus. Tam var būt vairāki iemesli, piemēram:
- Velosipēds ir pārāk smags.
- Rāmis ir neērts vai pārāk augsts.
- Velosipēds ir pārāk liels.
- Psiholoģisks diskomforts – bailes no kritiena vai neizdošanās.
- Nepiemērota vide vai pārāk liels spiediens no vecākiem.
Papildaprīkojums – kas patiešām vajadzīgs?
Ķivere, atstarotāji un zvaniņš – tas ir obligāts minimums. Savukārt groziņi, karodziņi un LED lampiņas bieži vien ir tikai mārketinga triki, kas palielina cenu bez praktiska labuma. Izvēlies drošību, nevis rotājumus.
Lietots velosipēds – vai tas ir droši?
Ņemot vērā velosipēdu cenas un to, cik ātri bērns no tā izaug, lietoti velosipēdi bērniem ir lielisks risinājums, kas ļaus ietaupīt. Tomēr, iegādājoties lietotu velosipēdu, tas var sagādāt ari nepatīkamus pārsteigumus, piemēram, bojātus drošības mehānismus, kā nolietotus bremžu mehānismus un riepas, nestabilus pedāļus un bojātu rāmi.
Pirms nodod to bērnam lietošanā, noteikti pārliecinies par tā tehnisko stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic apkopi.
Foto: Pexels.com/ Pavel Danilyuk
Gudra izvēle garantē ne tikai drošību, bet arī bērna prieku un vēlmi mācīties. Atceries – ne viss, kas izskatās labi, ir piemērots. Izvēlies gudru risinājumu – lietoti bērnu velosipēdi no andelemandele.lv ļaus gan ietaupīt, gad sagādāt bērnam neizmērojamu prieku.
Līdzīgi raksti
-
Koka terase izskatās briesmīgi? Lūk, ko vari izdarīt pats vai ar meistaru palīdzību
-
Kā uzstādīt LED lentes: galvenie noteikumi
-
Ilgtermiņa auto noma un pilsētnieku brīvība: vai mūsdienīgs pārvietošanās veids?
-
Apple datori: kāpēc daudzi izvēlas MacBook ikdienas lietošanai?
-
Jauno profesionāļu un uzņēmēju konsultēšana – ieguldījums Latvijas izaugsmē
Nav vēl komentāru.