Kas jāņem vērā, iegādājoties portatīvo datoru?

Ja lēmums ir pieņemts par labu jauna portatīvā datora iegādei, tad pirms došanās uz veikalu būtu jāpadomā savas vēlmes un finansiālās iespējas, kas var ietekmēt pirkuma iznākumu. Ir dažādi faktori, pēc kuriem var izlemt par labu vienam vai otram portatīvajam datoram. Kā atrast Jums visatbilstošāko? Sekojiet līdzi dažiem noderīgiem punktiem, kas ļaus izvēlēties īsto.

Ekrāns

Sākumā būtu jāizvērtē, kāds būs portatīvā datora pielietojums. Ja dators būs paredzēts spēlēm, tad ekrānam noteikti vajadzētu būt lielākam un ar labāku izšķirtspēju, lai varētu izbaudīt tā sniegtās priekšrocības.

Ja portatīvais dators būs paredzēts ikdienas lietošanai, lai pārlūkotu ziņu portālus, nosūtītu dažas e-pasta vēstules un noskatītos kādu filmu vai seriālu, tad ekrānam nebūs tik liela nozīme. Izvēloties datoru ikdienas vajadzībām, būtu jādomā tikai par tā izmantošanas ērtībām.

Bet, ja dators ir paredzēts darbam, kur svarīgi ir darboties ar tabulām vai cita veida dokumentiem un failiem, tad ekrāna izmēram būtu jābūt pietiekoši lielam, lai ar to būtu ērti strādāt un visa nepieciešamā informācija būtu labi pārskatāma.

Izšķirtspēja

Datora izvēlē būtu jārēķinās ar labu ekrāna izšķirtspēju, kas ļautu izbaudīt jebkuru spēli vai filmu izcilā kvalitātē. Bet, ja dators ir paredzēts ikdienas lietošanai, tad attēla kvalitātei būs maza nozīme, tāpat, ja portatīvais dators ir paredzēts darbam. Cena atšķirsies no portatīvā datora ekrāna izšķirtspējas kvalitātes, jo labāka izšķirtspēja, jo dārgāks dators. Tāpēc izvērtējiet savas vēlmes un iespējas.

Baterija

Baterijas noturība lietošanas režīmā ir svarīgs faktors datora izvēlē, ja ikdienā tiek pavadīts ļoti daudz laika pie portatīvā datora. Pirms iegādes ir jānoskaidro par datora baterijas mūžu, kā arī strāvas padeves intensitāti. Liela nozīme ir datoram, kas spēj darboties ilgi bez uzlādes un spēj ātri uzlādēties. Šie divi faktori būs noteicošie portatīvā datora izvēlē, ja ikdienā daudz laika tiek pavadīts pie datora.

Operētājsistēma

Divas visizplatītākās operētājsistēmas ir Windows un macOS. Jauni portatīvie datori jau ir aprīkoti ar nepieciešamo operētājsistēmu, pašam nebūs nepieciešams to iegādāties un instalēt datorā. Pēc iegādes brīža datoru uzreiz ir iespējams lietot. Bet pirms tam ir jāizlemj par labu vienai no piedāvātajām operētājsistēmām, jo tās atšķiras. Jāizvērtē, kura no abām sistēmām būtu vispiemērotākā Jums un ar kuru būtu visērtāk strādāt.

Ja visu mūžu esat darbojies ar Windows operētājsistēmu, tad vienkāršākais veids būtu izvēlēties datoru, kas ir aprīkots ar šādu sistēmu, bet tas neliedz Jums izvēlēties cita veida operētājsistēmu, kas var izrādīties daudzkārt ērtāka nekā ierastā Windows sistēma. Bet apdomājot šo faktoru būtu jāatceras, ka macOS operētājsistēma ir pieejama MacBook portatīvajiem datoriem, kas, kā zināms, ir dārgākas klases datori. Ja nevēlies šķirties no lielas naudas summas, iegādājoties portatīvo datoru, tad var izvēlēties kādu no lētākajiem Windows datoru modeļiem.

Operatīvā atmiņa

Ikdienas lietošanā operatīvā atmiņa var būt samērā maza, ja nav plānots spēlēt spēles vai strādāt ar sarežģītām attēlu vai video apstrādes programmām. Operatīvās atmiņas ātrums nodrošina datora ātrdarbību. Jo lielāka operatīvā atmiņa datoram būs, jo ātrāk tas lādēsies un strādās.

Ja plānojat datoru lietot sērfošanai internetā un vienkāršu darbību veikšanai, tad Jūs varat krietni ietaupīt uz operatīvās atmiņas rēķina, jo lielas izmaiņas datora ātrdarbībā Jūs praktiski nejutīsiet attiecībā pret datoru ar lielu operatīvo atmiņu.

Grafiskā karte

Ļoti svarīgs faktors, ja esi datorspēļu cienītājs. Grafiskā karte ļauj izbaudīt augstas izšķirtspējas datorspēles, kas bez raustīšanās darbosies uz portatīvā datora. Bet, ja ikdienā neesi spēļu cienītājs, tad grafiskās kartes spējām būs sekundāra nozīme.

Kad visi svarīgākie portatīvā datora iegādes faktori ir apsvērti, tad jāizlemj par labu vienam no datora modeļiem, kas vislabāk atbilst Jūsu vēlmēm. Budžets datora iegādei var būt noteicošais kāda modeļa datoru Jūs iegādāsieties. Atbilstoši pieejamai naudas summai būs jāpielāgo portatīvais dators, kas spētu pildīt visas Jums svarīgās funkcijas. Bet, ja gadās, ka ir iepaticies dators, kas neiekļaujas Jūsu budžeta robežās, tad datoru var iegādāties ar patēriņa kredīta starpniecību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *