Kāpēc uzņēmumiem ieteicams pārskatīt savus energoresursu izmantošanas paradumus

Paradumu maiņa un jaunu sadarbību uzsākšana nekad nav viegls lēmums, tomēr tas ir ceļš uz izaugsmi un efektivitāti. Tas attiecas arī uz tādu jomu kā energoresursu izmantošana uzņēmumā.

Paradumu maiņa un jaunu sadarbību uzsākšana nekad nav viegls lēmums, tomēr tas ir ceļš uz izaugsmi un efektivitāti. Tas attiecas arī uz tādu jomu kā energoresursu izmantošana uzņēmumā, jo skaidrs, ka elektroenerģija, dabasgāze un citi resursi ir tie, kas nodrošina uzņēmuma procesu nepārtrauktību.

Vairumam uzņēmumu energoresursi veido lielu izdevumu daļu, it īpaši tiem, kuri nodarbināti ražošanā, tāpēc ir būtiski laiku pa laikam pārskatīt uzņēmuma politiku energoresursu izmantošanā, lai atrastu biznesam izdevīgākos risinājumus.

  • Iespēja iesviest energotaupības risinājumus

Kompleksa energotaupības risinājumu ieviešana uzņēmumam nesīs patiešām būtiskus ieguvumus, sākot no “zaļākas” un “gudrākas” energopolitikas īstenošanas līdz finansiāliem ilgtermiņa ieguvumiem un uzņēmuma tēla uzlabošanai. Atbildīgs resursu patēriņš jau ir kļuvis par daļu no globālās politikas, kuru apņēmušās īstenot vairums pasaules valstu. Un tas ir jāievieš katram no mums – gan savā mājā, gan uzņēmumā.

Energotaupības risinājumu ieviešana nav vienas dienas darbs, tam vajadzīga stratēģiska pieeja un dažādu aspektu apzināšana, jo taupības risinājumus iespējams ieviest dažādos līmeņos, sākotnēji tas var prasīt arī finansiālus ieguldījumus.

Var veikt iekārtu nomaiņu uz efektīvākām un tādām, kas patērē dabai draudzīgākus un lētākus resursus, piemēram, saules enerģiju. Tāpat iespējams strādāt ar darbinieku paradumu maiņu, panākot racionālāku resursu izmantošanu. Protams, iespējams arī domāt par uzņēmuma procesu modernizāciju. Vadoties no uzņēmuma specifikas un līdzšinējiem resursu izmantošanas paradumiem un izmaksām, iespējams ieviest individuāli pielāgotus taupības risinājumus.

  • Atvērtais energoresursu tirgus sniedz jaunus piedāvājumus

Jau kādu laiku varam izmantot atvērtā elektroenerģijas un dabasgāzes tirgus priekšrocības, tomēr realitātē salīdzinoši neliela daļa uzņēmumu to patiešām dara. Atvērtais tirgus rada lielāku konkurenci, kas dabasgāzes, elektroenerģijas un citu resursu piegādātājiem liek mobilizēties un vairāk domāt par savu klientu vajadzībām.

Tāpēc ir vērts paskatīties un izpētīt, ko un par kādām cenām piedāvā citi piegādātāji, kas ienākuši Latvijas tirgū. Jā, pieradumam ir liels spēks, zināmais šķiet drošāks, bet vai tas jūsu uzņēmumam ir arī tas izdevīgākais? Izvērtējot esošo piedāvājumu un tos, ko piedāvā citi konkurenti, var salīdzināt reālos skaitļus, samērot ar savām vajadzībām un izvērtēt alternatīvas, kas šodien vai rīt var būt noderīgas.

  • Rēķinu un to pozīciju analīze – ceļš uz izmaksu samazināšanu

Viens no vienkāršākajiem pasākumiem, kurus bez liekām izmaksām var veikt ikviens uzņēmums, ir energoresursu rēķinu analīze, pievēršot uzmanību dažādām pozīcijām. Tas ļaus saprast, vai un kādās pozīcijās būtu nepieciešams ietaupījums, vai to ir iespējams īstenot, kā arī izpētīt, ko piedāvā citi energotirgus dalībnieki. Šis izvērtēšanas process var palīdzēt pieņemt lēmumu mainīt energoresursu piegādātāju, ja tas sniedz pamatotus un saprotamus ieguvumus un reālas izmaiņas pakalpojumu rēķinā.

  • Iespēja iegūt energoresursus no viena piegādātāja

Analizējot uzņēmuma izdevumus par energoresursiem un citus faktorus, viena no iespējām ir arī izvēlēties vienu piegādātāju visiem uzņēmumā nepieciešamajiem enegoresursiem. Atvērtā tirgus situācijā arvien vairāk piegādātāju pakalpojumu klāstā ir gan elektroenerģija, gan dabasgāze, gan saules enerģija. Tas ļauj piedāvāt biznesa klientiem patiešām izdevīgus līgumus ar mazākām administratīvajām izmaksām, kā arī kompleksu un stratēģisku pieeju energojautājumos, balstoties uz katra uzņēmuma energoresursu patēriņa paradumiem un vajadzībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *