Kāpēc redzes uzlabošanai izvēlēties kontaktlēcas

Ar redzes problēmām saskaras daudz cilvēku visās vecuma grupās, tāpēc vienmēr ir aktuāls jautājums, kā ērtāk un efektīvāk koriģēt redzi un uzlabot dzīves kvalitāti. Brilles ir viens no zināmākajiem un plašāk izmantotajiem redzes korekcijas līdzekļiem, tomēr pēdējās desmitgadēs arvien nozīmīgāku vietu redzes korekcijas nodrošināšanā ieņem kontaktlēcas.

Lēcas redzes uzlabošanai izvēlas arvien vairāk cilvēku, jo tās sniedz daudz priekšrocību un atbilst vajadzībām, ko diktē mūsdienu dinamiskais dzīves ritms.

Būtiskākās kontaktlēcu priekšrocības

 • Kontaktlēcas nodrošina dabisku redzi bez apgrūtinājumiem.
 • Kontaktlēcas piemērotas dažāda vecuma cilvēkiem, arī bērniem.
 • Kontaktlēcas spēj koriģēt lielāko daļu redzes problēmu.
 • Kontaktlēcu lietošana ir vienkārša un ērta.
 • Kontaktlēcas sniedz pilnīgu brīvību jebkurām fiziskām un sporta aktivitātēm.
 • Kontaktlēcas ir nemanāmas un netraucē.
 • Vienas dienas lēcas ir ļoti ērtas ceļošanas laikā.
 • Pieejamas arī krāsainās lēcas ar un bez dioptrijām.

Kontaktlēcu lietošanas režīmi un piemērotākā izvēle

Ražotāji, attīstot materiālus un domājot par lietotāju vajadzībām, radījuši dažāda veidu un lietošanas režīmu kontaktlēcas, kas spēj piemēroties katra lietotāja dzīvesveidam.

Vienas no populārākajām un ekonomiskākajām ir mēneša vai divu nedēļu kontaktlēcas, kas paredzētas 30 vai 14 dienām. Mēneša vai divu nedēļu lēcas katru dienu pēc lietošanas ir jāizņem, jānotīra ar lēcu šķidrumu un jāuzglabā speciālā konteinerā. Šīs lēcas ir piemērotas tiem, kuri spēj ievērot lēcu lietošanas un kopšanas rutīnu un kuri vēlas optimālas izmaksas par šo redzes korekcijas risinājumu.

Šobrīd strauji savu popularitāti lēcu lietotāju vidū iekaro vienas dienas lēcas, kas atbrīvo no jebkādām raizēm. Vienas dienas lēcas jau ir sterilā iepakojumā, tās nav jātīra un jāuzglabā. Dienas beigās atliek tās izmest atkritumu konteinerā. Vienas dienas lēcas ir ērtas neregulārai lietošanai, ceļošanas laikā, sporta nodarbībās. Tāpat vienas dienas lēcas ir lieliska izvēle, uzsākot iepazīties ar lēcām, apgūstot to lietošanu.

Pieejamas arī pagarinātās lietošanas lēcas, kuras var nēsāt pat divas nedēļas vai mēnesi no vietas, neizņemot arī naktīs. Tomēr šādu lēcu lietošana jāsaskaņo ar redzes speciālistu, jo ne visiem tās ir piemērotas. Šīs lēcas tāpat ir jākopj un jāuztur nevainojami tīras, lai neapdraudētu acu veselību. Pagarinātās lietošanas lēcas piemērotas cilvēkiem ar ļoti dinamisku dzīvesveidu.

Par to, kura veida un lietošanas režīma lēcas redzes uzlabošanai izvēlēties, vislabāk konsultēs optometrists vai oftalmologs, kurš veiks redzes pārbaudi un izrakstīs recepti lēcu iegādei, izvērtējot arī pacienta dzīvesveidu un slimību vēsturi.

Kā uzsākt lietot kontaktlēcas

Lai sāktu izmantot lēcas redzes uzlabošanai, vispirms jādodas pie redzes speciālista un jāveic pārbaude. Mēdz būt, ka ārsts nerekomendē lēcas, jo ir kontrindikācijas, piemēram, noteiktu medikamentu lietošana, alerģijas, acu saslimšanas u.c.

Ja redzes speciālists apstiprina, ka var izmantot lēcas redzes uzlabošanai, tad tālāk tiek saskaņots piemērotākais lēcu veids un individuāli lēcu parametri, kurus ieraksta receptē, lai varētu nekļūdīgi iegādāties pareizās kontaktlēcas. Ārsts arī informē par lēcu lietošanu un kopšanu, palīdz lēcas ielikt un izņemt, lai pēc tam būtu vieglāk to darīt patstāvīgi.

Lēcas noteikti nevajadzētu uzsākt lietot bez ārsta ziņas un redzes pārbaudes. Tas var nodarīt redzei un acīm nopietnu kaitējumu. Arī tad, ja redze līdz šim koriģēta ar brillēm, pirms lēcu lietošanas vienalga jākonsultējas ar ārstu un jāsaņem individuāla recepte lēcu iegādei.

Kur izdevīgi iegādāties kontaktlēcas

Kontaktlēcas iespējams iegādāties jebkurā optikas preču salonā. Bet to droši, ērti un ātri var izdarīt arī specializētajā kontaktlēcu  e-veikalā Lensor.eu.

Interneta veikalā Lensor.eu vienmēr:

 • ir izdevīgas cenas visām kontaktlēcām;
 • piedāvājumā tikai augstākās kvalitātes lēcas no uzticamiem ražotājiem;
 • plašs lēcu un kopšanas līdzekļu sortiments katra klienta vajadzībām;
 • ērta, attālināta un vienkārša pasūtījumu veikšana;
 • piegāde uz jebkuru vietu Latvijā un Eiropā;
 • ērtas un drošas norēķinu iespējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.