Kam pievērst uzmanību, ja tiek piedāvāts darbs tālu no dzīvesvietas?

Ja nedzīvojat lielpilsētā, bet gan kādā provinces pilsētiņā vai ciematā, tad, iespējams, esat jau saskaries ar problēmu, ka darba piedāvājumi ir, bet tikai citā vietā. Ja darba vieta ir kāda 30 minūšu brauciena attālumā, tad tā vēl nav problēma, bet ko darīt, ja dzīvojat, piemēram, Krustpilī, bet tiek piedāvāts labs darbs Rīgā? Kā izvērtēt šādu iespēju? Un vai vispār tas ir reāli, ja nevēlaties pavisam mainīt dzīvesvietu?

Pirmais, kas jums ir jāsaprot – uz ko jūs esat gatavs un ko varat atļauties? Vai pastāv iespēja, ka, piemēram, 3 vai 4 dienas nedēļā nakšņojat tajā pilsētā, kur ir darbs? Ja mājās ir bērni vai kāds apkopjams radinieks, tad, protams, šāda iespēja atkrīt. Bet, ja esat brīvs no atbildības par vēl kādu cilvēku, un kaimiņiene var pabarot jūsu kaķi prombūtnes laikā, tad gan varat šādu iespēju apsvērt.

Otrais – transports. Kā jūs nokļūsiet līdz darba vietai? Degviela šobrīd ir ļoti dārga, turklāt sēdēšana pie stūres lielus attālumus nogurdina, tāpēc labāk izmantot sabiedrisko transportu. Ja darbs ir Rīgā, tad, visticamāk, sabiedriskais transports uz turieni kursē regulāri. Bet, ja nokļūšanai līdz darbam jums vajag vairākus transportus, turklāt pa vidu vēl ir jāgaida kādā vietā nākamais autobuss, tad gan tas izklausās pārāk sarežģīti. Tāpat arī izpētiet, cikos jums būtu jāceļas, lai paspētu savlaicīgi aizbraukt uz darbu!

Ja saprotat, ka būtu gatavs mērot tālo ceļu, tad nākamais būtiskais aspekts ir pati darba vieta – cik pretimnākoša tā ir? Vai tiek piedāvāta apmaksāta naktsmītne darba tuvumā? Varbūt vismaz daļēji var būt segti ceļa izdevumi? Varbūt ir iespēja daļēji strādāt attālināti (ja darba specifika to ļauj), lai lielais attālums jāmēro tikai retumis? Ja darba vieta nepiedāvā neko no šī, tad varbūt tomēr nav vērts upurēt tik daudz sava laika un līdzekļu, lai nokļūtu darbā?

Vai tas ir darbs Rīgā vai kur citur – nepieņemiet sasteigtus lēmumus, bet rūpīgi izvērtējiet personīgos zaudējumus un ieguvumus, jo tikai tā varēsiet izdarīt izvēli, kas nebūs jānožēlo!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *