Professional coffee machine for home use.

Kafijas aparāts atbilstoši dzīvesveidam

Kafija ir kļuvusi par simbolu patīkamam dienas sākumam, jauku satikšanās pavadoni un dažos gadījumos – arī par dzīvesveida neatņemamu daļu. Tie, kurus savaldzinājusi kafija, agri vai vēlu savās mājās ieaicina kafijas aparātu.

Izvēlēties ir no kā, sākot jau no tehnoloģiskajiem lēmumiem un beidzot ar garšas atšķirībām. Tomēr kafijas automāti var būt pielāgojami arī katra indivīda īpašajam dzīvesveidam un ritmam.

Ātram dzīves ritmam – automātiskie kafijas aparāti

Dažiem lēns dzīves temps un miers ir sveši jēdzieni, pateicoties temperamentam, kas iekur iekšējo enerģijas mehānismu, kurš neļauj apstāties. Gadās arī tā, ka jāsteidzas pat pret paša gribu, tāpēc mēs palīdzam atrast variantus, kas ietaupītu jūsu dārgo laiku.

Ir noticis tā, ka kafija ir pelnījusi mūsu privilēģijas, kuru dēļ vēlamies apturēt mirkli un pārvērst to par patīkamu kafijas rituālu. Kafijas pagatavošana var prasīt gan mazāk, gan vairāk laika, viss ir atkarīgs no tā, kādu pagatavošanas veidu izvēlēsieties. Ja kafiju gatavojat ar kafijas aparātu un vēlaties ietaupīt laiku, varat būt droši – automātiskie kafijas aparāti ir domāti tieši tam. Ar dažu pogu palīdzību tiek samaltas kafijas pupiņas, sapresēta kafija, pārlieta ar augsta spiediena karstu ūdeni, līdz gala rezultāts sasniedz jūsu tasīti.

Vairākums automātisko kafijas aparātu var pagatavot kafijas dzērienus ar pienu. Tas aizņems tikai dažus papildu mirkļus, precīzāk līdz minūtei, kamēr aparāts uzsilda pienu un saputo to. Tādējādi jūs neticami ātri varēsiet izbaudīt ne tikai melnu kafiju, bet arī dažādus kafijas dzērienus. Kā ar apkopi? Par aparātu nav jārūpējas pēc katras pagatavošanas reizes. Kafijas biezumi būs jāiztīra tikai tad, kad piepildīsies konteineris. Kopumā ņemot, automātiskais kafijas aparāts ir lielisks patstāvīguma un ātruma simbols, jo tas neļaus jums apstāties, tāpēc tiem, kas steidzas, šāds variants būs pats piemērotākais – šis aparāts ļaus jums sacensties, kurš būs ātrāks – jūs apģērbsieties vai aparāts pagatavos jums tasīti kafijas.

Kad vēlaties ko vienkāršu un pārbaudītu – kapsulu kafijas aparāti

Automātiskie kafijas aparāti parasti ir aprīkoti ar neskaitāmām funkcijām, tāpēc dažiem kafijas cienītājiem šī funkcionalitāte varētu šķist pārspīlēta un nevajadzīga. Automātiskie aparāti nereti ir lieli savos izmēros. Tiem, kas novērtē ātrumu un vienkāršākas tehnoloģijas, kapsulu kafijas aparāti ir tas, kam vajadzētu pievērst uzmanību. Lai gan tie ir aprīkoti ar vienkāršu mehānismu, tomēr kafijas pagatavošanas temps nemazinās. Tāpēc var teikt, ka šie kafijas aparāti būs piemēroti gan tiem, kas mūžīgi steidzas, gan tiem, kas izbauda nesteidzīgu dienas ritmu.

Šo kafijas aparātu priekšrocība ir daudz vienkāršāka apkope, jo nav nepieciešams tīrīt piena sistēmu, kā arī nav jāizmet kafijas biezumi. Kafijas pagatavošanai izmantojamas kafijas kapsulas, kuras pēc pagatavošanas vienkārši jāizmet. Tās ir pildītas ar augstas kvalitātes malto kafiju, savukārt hermētiskais kapsulu iepakojums neļauj kafijas īpašībām pazust. Tātad tie, kas plāno iegādāties tieši šādu kafijas aparātu, var būt droši, ka kafijas kapsulas paver plašas, dažādu garšu iespējas un sniedz lielisku garšu gan melnai kafijai, gan kafijai ar pienu.

Kafijas pagatavošana ar pusautomātisko kafijas aparātu – nesteidzīgam dzīves stilam

Ja esat iecienījuši nekur nesteigties un pilnībā nodoties tam, ko darāt, it īpaši, ja tas ir kafijas pagatavošanas process, pusautomātiskie kafijas automāti būs tie, kas piesaistīs jūsu skatienu. Kafijas gatavošanas prieks ar pusautomātisko kafijas aparātu slēpjas tajā, ka šeit nepieciešama jūsu dalība un iemaņas – nedaudz laika un pacietības. Piemēram, perfektu piena putu iegūšana var prasīt ne vienu vien eksperimentu, līdz atradīsiet savu veiksmes formulu. Katram piena dzērienam ir atšķirīgas piena putas un to daudzums, tāpēc laika gaitā kļūsiet par iecienītāko mājas baristu – mājās pagatavotas kafijas rituāla guru, kas spēj pārsteigt gan ģimeni, gan viesus.

Visu kafijas dzērienu sākums jeb kafijas pamats ir espresso. To iegūstam, izveidojot tableti speciālā kafijas rokturī, izmantojot maltu kafiju, kas tiek saspiesta, un ar rokturi piegriežama pie aparāta. Atbilstošas, kvalitatīvas kafijas tabletes izveidošana – t.i., pārvaldīt un atklāt iecienītāko kafijas intensitāti – ir jāmācās, citādāk kafija var sanākt pārāk ūdeņaina. Tāpēc būs nepieciešama daudz lielāka iesaistīšanās un pacietība nekā brīdī, kad jānospiež divu pogu kombinācija.

Kafijas aparāti var kļūt par mūsu dzīvesveida spoguļiem. Protams, iespējams arī pretējais variants – ja esat nemitīgā steigā, varbūt vērts apstāties un izbaudīt lēnu kafijas rituālu. Varbūt vēlaties vairāk uzmanības veltīt citām lietām, nevis garam kafijas pagatavošanas procesam. Svarīgākais ir atrast savu ideālo kombināciju, kas ļautu izbaudīt un priecāties par kafijas tasīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *