Foto:unsplash.com/PlanetCare

Kā veļas mašīnas ietekmē ūdens ar augstu dzelzs saturu?

Kad iegādāta jauna veļas mašīna, paļaujamies, ka tuvāko gadu laikā par jaunas iegādi vairs nevajadzēs domāt. Taču nepietiek vien ar to, ka veļas automāti tiek pareizi lietoti un rūpīgi kopti. Diemžēl nopietns drauds Jūsu sadzīves tehnikas, tajā skaitā arī veļas mašīnas mūžam, ir ūdens ar augstu dzelzs saturu tajā. Par to, kā tas ietekmē Jūsu veļas mašīnu, lasiet šajā rakstā.

Kā noteikt, ka ūdenī ir paaugstināts dzelzs saturs?

Ne vienmēr akās, spicēs un centralizētajās ūdens apgādes sistēmās ūdens būs izcilas kvalitātes. To bojā dažādi piemaisījumi kā mangāns, dzelzs un citi. Maksimāli pieļaujamā dzelzs norma ir 0,2 mg/ l. Taču mūsu gruntsūdeņos tā saturs ir no 0,4 – 15 mg/ l. Un sākot jau ar 0,3 mg/ l rodas izmaiņas ūdens garšā un izskatā, parādās specifiska smarža, veidojas duļķes un nogulsnes. 

Tas, savukārt, veicina ūdensapgādes tīklu cauruļu koroziju un rada apstākļus dažādu specifisku baktēriju augšanai. Tieši tāpat tiek bojāta arī sadzīves tehnika – veļas mazgājamā mašīna, trauku mazgājamā mašīna u. c.

Šāds ūdens strauji sabojās veļas mašīnas sildelementu, tā nolietosies daudz ātrāk, un dažāda veida bojājumi piemeklēs pat pavisam nesen iegādātas iekārtas.

Tas, kas visredzamāk liecina par paaugstinātu dzelzs koncentrāciju ūdenī, ir ūdens krāsa. Pamanīsiet, ka ūdens iekrāsojas sarkanbrūnā jeb “rūsas” krāsā. Pirmais, kas iekrāsosies būs Jūsu mājas santehnika – pods, izlietne, duša, vanna. Turklāt šie traipi būs ļoti grūti notīrāmi. Tāpat arī baltās drēbes pēc mazgāšanas vairs nebūs gluži baltas.

Ko darīt lietas labā?

Lai pārliecinātos par ūdens kvalitāti savās mājās un to, kādi piemaisījumi tajā atrodami, vēlams veikt ūdens analīzes kādā no laboratorijām, kas piedāvā šāda veida pakalpojumu.

Kad tas ir izdarīts, kopā ar speciālistu vēlams ierīkot ūdens attīrīšanas filtrus. To izvēle ir plaša un, atkarībā no vēlamajām ūdens attīrīšanas vajadzībām, katram iespējams pielāgoties savām iespējām un vēlamajai cenu kategorijai.

Taču mēdz būt tā, ka pēc ūdens attīrīšanas filtru uzstādīšanas, tomēr nāksies mainīt savu veļas mašīnu, jo tā, diemžēl, būs jau sabojāta. 

Protams, iespējams atrast lietotas veļas mašīnu rezerves daļas, labot pašam vai nodot labošanai speciālista rokās. Tāpat tirgū plaši pieejamas lietotas veļas mašīnas.  Taču jāsaka, ka šeit var nākties atcerēties mūsu pašu sakāmvārdu: “Skopais maksā divreiz ”.

Lietotas veļas mašīnas var slēpt daudz dažādas problēmas, ko pamanīsiet vien pēc tam, kad veļas mašīna būs jau iegādāta un sākta lietot. Turklāt garantijas remonts, šādos gadījumos, reti kad tiek piedāvāts!

Foto:picjumbo.com/Viktor Hanacek

Kur iegādāties jaunu veļas mašīnu?

Ja tomēr esat nolēmis, ka laiks jaunas veļas mašīnas iegādei, iesakām to darīt interneta veikalā ksenukai.lv. Šeit atradīsiet gan lētas veļas mašīnas, gan vidēji dārgas, kā arī izcilas klases iekārtas, pēc katra iespējām. 

Pieejami vairāk nekā 200 modeļi, visdažādākie veļas mašīnas izmēri, ietilpība, energoefektivitātes klase, ielādes veidi – viss, lai Jūs varētu atrast tieši sev piemērotāko veļas mašīnu. Turklāt akcijas un SMART NET kluba biedru atlaides cenas padarīs vēl pievilcīgākas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *