Kā uzklāt Ziemassvētku galdu? Stilīga noformējuma idejas

Ziemassvētki – gada gaišākais notikums, kad varam atļauties atslābināties un izjust īpašu tuvību un vienotību ar saviem piederīgajiem. Svētku mielasts ir šī notikuma neatņemama sastāvdaļa. Tā ir daudzu iemīļotākā svētku tradīcija, jo tieši tad mēs varam nekur nesteigties, baudīt gardos ēdienus un gremdēties sirsnīgās sarunās.

Tādēļ, kad māja jau ir sakārtota un mirdz no lampiņu virtenēm, nākamais svarīgais sagatavošanās etaps ir ēdienkartes plānošana. Tam jāpievēršas rūpīgi, jo saskaņā ar folkloru mielastam jābūt bagātīgam, lai nākamais gads nestu auglību un pārticību. Un, lai svētku kopējā aina būtu augstākajā līmenī, nepieciešams pievērst uzmanību arī svētku galda noformējumam. Šķiet, ka sīkums vien ir! Taču pievilcīgi noformēts galds iepriecinās Jūsu un ciemiņu acis, radīs īstenu ziemīgās pasakas un burvestības noskaņu, rosinās apetīti, nerimstošas sarunas un, galu galā, sniegs mums pašu svarīgāko – baudāmu kopā būšanas laiku. Kā noformēt Ziemassvētku galdu gan praktiski, gan stilīgi un neordināri, pastāstīsim tālāk!

Par būtiskākiem galda dekorēšanas momentiem – soli pa solim

Visiem skaidrs, ka Ziemassvētku galdam jābūt īpašākam un izteiksmīgākam par parasto ikdienas maltīti. Taču dažkārt pietrūkst ideju, kā panākt tiešām neaizmirstamu efektu un pārsteigt tuviniekus un ciemiņus. Ir daži samērā vienkārši paņēmieni, kas neprasīs no Jums ne pārmērīgus pūliņus, ne kosmiskas naudas summas, taču sniegs gaidīto svētku noskaņu kā bērniem, tā pieaugušajiem.

  1. Dodiet priekšroku lielam galdam. Nav svarīgi, vai Jūs sagaidāt daudz ciemiņu, vai svinēsiet tikai šaurā ģimenes lokā, – ir vērts izvēlēties plašāko galdu no tiem, kas Jums ir. Šāds risinājums ir visai praktisks, jo varēsiet brīvi salikt visus ēdienus (kuru parasti Ziemassvētkos ir iespaidīgi daudz) un nedrūzmēties. Arī vizuāli tā ir piemērotākā izvēle, jo sniedz plašu „lauku” dekorēšanai. Ja liela galda Jūsu mājsaimniecībā joprojām nav, iespējamais, tagad ir īstais laiks to iegādāties! Ērti šajā ziņā ir saliekamie un pagarināmie (izvelkamie) galdi. Tas ir racionāls ieguldījums, kas ļaus komfortabli iekārtoties svētkos vēl daudzu gadu garumā.

  1. Pārdomājiet stilu, saskaņojiet to ar mājokļa noformējumu. Lai viss izskatītos gaumīgi un harmoniski, galda noformējumu vēlams saskaņot ar mājas interjeru un citām Ziemassvētku dekorācijām, tostarp arī eglīšu rotājumiem. Tas nozīmē, ka jāpieturas pie vienotas krāsu gammas un arī stila. Var dot priekšroku kādam konkrētam stilam, var eksperimentēt un veidot visu pēc savas gaumes, – kā Jūsu sirds kāro! Pieminēsim dažus pēdējām tendencēm atbilstošus stilistiskos risinājumus, kurus Jūsu ciemiņi noteikti pamanīs un augsti novērtēs!

Skandināvu gaumē. Vēlaties pārvērst savu svētku galdu par pasakainas Lapzemes stūrīti? Tad dodiet priekšroku maksimāli dabīgam un omulīgam noformējumam Ziemassvētku tradicionālajās krāsās – baltajā, zaļajā, sarkanajā un zelta. Galdauts, šķīvji, salvetes ar ornamentiem un apdrukām ziemeļbriežu, sniegpārsliņu, eglīšu veidā būs tieši tas, kas vajadzīgs! Nelielas zvēru, sniegavīru vai nākamā gada simbola figūriņas tikai papildinās šo ainu. Savukārt dzīvā liesmiņa un dabas materiāli ir obligāts elements! Garas sveces izteiksmīgos svečturos, kompozīcijas no dabas materiāliem (egļu zari, čiekuri) dāvās patīkamu smaržu un visaptverošu omulīguma sajūtu. Un tā kā skandināvu stils pēdējos gados sāk iesakņoties arī mūsu interjeros, šāda stilistiskā risinājuma izvēle Ziemassvētku galdam daudzos mājokļos izskasīties ļoti organiski! Un tāds arī ir mērķis!

Lauku šiks jeb eko-stils. Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Tradicionālās vērtības ir tas, kas sniedz īpašu nostalģijas sajūtu. Ja esat noguruši no pilsētu ritma un pārbagātības, kāpēc gan nenoformēt savu galdu lauku stilā? Galu galā tas izcili atbilst arī latviešu tradicionālajiem ēdieniem! Lina galdauts un salvetes ar ziemas motīvu izšuvumiem, māla podiņš ar karstu smaržīgu sautējumu, koka vai retro stila svečturi ar garām baltām svecēm aizkustinās jūsu dvēseles stīgas un sniegs brīnuma gaidīšanas sajūtu gluži kā bērnībā. Papildiniet to visu ar pušķiem no smaržīgiem priežu zariem vai nelielu eglīti podiņā. Piedāvājiet saviem ciemiņiem mīkstus pledus un relaksējoša, intīma gaisotne tā vien pavedinās uz sirsnīgām sarunām!

Minimālisms. Aktuāla tendence, kas pašlaik izpaužas visās dzīves jomā. Tā ir tā pati elegance, tikai ļoti mūsdienīgā izpildījumā. Svētku galds minimālisma stilā liecina par saimnieku mūsdienīgumu, nevainojamo gaumi un pašpietiekamību. Servēšanai un noformējumam izvēlieties traukus, galdautu, salvetes, svečturu un sveces baltos, sudrabotos un gaišos zelta toņos. Apdrukai šajā gadījumā jābūt minimālai un neuzkrītošai. Pievērsiet uzmanību trauku un glāžu izcilai tīrībai. Tiem burtiskā nozīmē jāspīd un jālaistās! Ja ir vēlme piešķirt kādu gaumīgu akcentu, pamēģiniet uzklāt divus galdautus dažādos toņos. Piemēram, platu baltu galdautu pa visu galda virsmu un šauru garu sudrabotu auduma lenti pa vidu. Uz šāda „ceļiņa” varēsiet salikt karstos ēdienus vai lakoniskas formas svečturus ar baltām svecēm. Labi iederēsies šādā kompozīcijā arī neliela eglīte sudrabotā spainītī. Aina kā no baltās pasakas būs uzburta!

Jūsu fantāzijas lidojums. Protams, nav obligāti pieturēties pie kāda konkrēta stila! Jūs varat veidot arī savu, kas nebūt nebūs sliktāks, ja pārdomāsiet visas nianses. Galvenais, ievērot mērenību un harmoniju. Piemēram, ja vēlaties tradicionāli baltu galdautu bez jebkādiem rakstiem, klāt labi izskatīsies bagātīgi dekorēti trauki vai izteiksmīgas salvetes ar ziemīgiem motīviem. Un otrādi, – ja galdautam ir pamanāma apdruka, tas pats par sevi jau ir akcents, un traukus labāk izvēlēties vienkrāsainus, taču ne obligāti baltus. Tie var būt arī gaiši zili, pelēki, maigi rozā, jo pasteļtoņi joprojām ir ļoti aktuāli Ziemassvētku dekorācijās. Neaizmirstiet par niansēm! Ir ļoti daudz nedārgu, bet efektīgu veidu, kā atdzīvināt kopskatu. Piemēram, izbērt uz galda spīdīgus konfeti sniegpārsliņu veidā, uzsiet piemīlīgas lentes uz krēsla atzveltnēm vai šampanieša glāžu kātiņiem, tradicionālo svečturu vietā izvēlēties pievilcīgu caurspīdīgu trauku ar ūdeni un ielikt tajā degošu tējas svecīti. Vienkārši, bet izteiksmīgi! Nākamā gada simbola figūriņa arī būs vietā un atgādinās, ka Jaunais gads vairs nav aiz kalniem, rosinot aizdomāties par jauniem mērķiem un cerēt uz gaišu nākotni. Nebaidieties ļaut vaļu savai fantāzijai, nedaudz padraiskoties un uzburt pašam savu ziemas pasaku! Kad tad vēl, ja ne tagad un ne savās mājās?

  1. Nopērciet visu nepieciešamo. Kad iztēlojāties skaidru ainu, kādu vēlaties redzēt savu svētku galdu, sameklējiet visu nepieciešamo servēšanai un dekorēšanai interneta veikalā www.220.lv. Kāpēc tieši te? Jo tas ir ērti, – viss vajadzīgais Ziemassvētkiem atrodams vienuviet: trauki, galdauti, sveces un svečturi, lampiņu virtenes, suvenīri un citi smalkumi, karnevāla tērpi un maskas, dažāda veida izvelkamie galdi, kā arī tūkstošiem lielisku ideju dāvanām Jūsu mīļajiem! Un pats galvenais, – preces tiek piedāvātas par ļoti izdevīgām cenām, kas ir īpaši svarīgi budžetam tik saspringtajā pirmssvētku laikā. Pasūtot svētku atribūtus no 220.lv, Jūs varēsiet priecāties par ietaupītajiem līdzekļiem, kvalitatīvām precēm un īpašu gaisotni mājoklī svētku laikā! Lai sirsnīgi Ziemassvētki un gaišas domas!

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *