Kā saprast, vai ar jumta renovāciju būs pietiekami

Kvalitatīvs jumts var palielināt ēkas vērtību un tam pilnīgi noteikti ir nozīme laba mikroklimata radīšanā telpās. Bet ko darīt, ja jums ir novecojis?

Vai būs pietiekami ar renovāciju vai tomēr nepieciešama pilnīga rekonstrukcija, veicot jauna jumta montāžu?

Tehniskā ekspertīze

Visbiežāk, lai novērtētu jumta stāvokli un izlemtu, kā to uzlabot, namsaimnieki izmanto iespēju konsultēties pie jumiķiem. Tas ir noderīgi, taču jāņem vērā, ka jumiķi bieži specializējas kādu konkrētu jumta veidu likšanā un var nebūt pietiekami zinoši par pilnīgi visiem jumtu segumu veidiem. Kā arī – situācijas var būt gana specifiskas, ne viss ir uzreiz labi saskatāms. Šādos gadījumos var piesaistīt tehnisko ekspertīzi. To var veikt jumtu eksperti, kuri ne tikai pārzina dažādus jumtu materiālus, bet arī izvērtē tehnisko stāvokli. Šeit jāņem vērā virkne kritēriju, tostarp slīpums, noteksistēmas, apakšklājs utt. Bez tam – pieredzējuši eksperti lieliski zina arī tipiskās jumiķu kļūdas, tāpēc viņiem uzreiz būs skaidrs, kurām detaļām jāpievērš īpaša uzmanība.

Tipiskas kļūdas

Ļoti būtiska loma ir veikto darbu kvalitātei. Tikai tehniski kvalitatīvi veikta renovācija nodrošinās jumtam ilgmūžību. Kuras ir tipiskākās problēmvietas? Piemēram, tekņu savienojumi. Teknes var savienot ar silikonu un kniedēm, īpaši šim nolūkam paredzētiem savienojumiem vai arī lodēt. Katrā situācijā būs piemērotāks kāds cits no šiem variantiem, bet būtiski, lai savienojumi ir pietiekami stingri un ilgmūžīgi, jo nepareizās vietās nonācis mitrums var bojāt jumtu. Būtiska vieta ir arī skurstenis – dažkārt tie vienkārši tiek apsmērēti ar mastiku vai apšūti ar skārdu, spraugas aizpūšot ar silikonu. Kvalitatīvāk būs ievalcēt skursteni skārdā, tā veidojot noturīgu pieslēgumu.

Lēmuma pieņemšana

Ja pirms jumta renovācijas konsultēsies ar ekspertiem, viņi, visticamāk, ieteiks veicamos darbus un izmaksas. Vēlams uz jumta kvalitāti netaupīt, jo, piemēram, uzlikt uzreiz labas notekcaurules un izveidot atbilstošus to savienojumus izmaksās lētāk nekā pēc tam veikt jau funkcionējošu noteku nomaiņu, ja pēc pāris gadiem atklājas, ka tās nav pietiekami kvalitātes. Pieņemot lēmumu par renovāciju vai rekonstrukciju, jābūt sīkumainiem un kritiskiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.