Kā sagatavot efektīvu CV?

CV jeb dzīves gājuma apraksts ir jūsu pirmā netiešā saruna ar potenciālo darba devēju. Tādējādi tieši CV rada pirmo priekšstatu par jums kā profesionāli un arī personību. Lai šis pirmais iespaids paaugstinātu jūsu izredzes uz darba interviju un kārotā amata iegūšanu, svarīgi sagatavot CV ar sevišķu rūpību.

Var gadīties, ka nemaz nezināt, pie kā pirmā pieķerties sava CV sagatavošanā. Taču nekrītiet panikā! Sāksim ar vispārīgiem ieteikumiem par to, kā sagatavot efektīvu CV. 

Turpinājumā uzzināsiet 10 zelta padomus, kas palīdzēs jums uzrakstīt ideālu CV! 

1. CV nav autobiogrāfija — nepārspīlējiet ar tā garumu 

Sāksim ar to, ka CV nav jūsu autobiogrāfija uz 120 lappusēm. Neviens darba devējs vai personāla atlases speciālists nevēlas lasīt detalizētu jūsu dzīves aprakstu. Līdz ar to, galvenais CV mērķis ir satilpināt maksimums 1-2 lappusēs svarīgāko informāciju par jums, uzsverot jūsu stiprās puses un unikālās īpašības vai prasmes. 

2. Ievietojiet savā CV tikai relatīvu informāciju 

Iespējams, tas būs atklājums, taču darba devēju interesē tikai tā jūsu pieredze, prasmes un zināšanas, kas var noderēt konkrētā amata pienākumu veikšanā. Tādēļ reizēm jāapdomā, varbūt ir vērts kaut ko noklusēt? Apdomājiet, kādas prasmes un spējas ir noderīgas šajā amatā, un uzsveriet tikai tās. Par pārējām varēsiet izstāstīt, ja kļūsiet par lieliskiem kolēģiem! 

3. Palīdziet darba devējam saskatīt būtisko, izceļot svarīgākās CV daļas 

Laiks ir nauda, tādēļ nav fakts, ka darba devējs izlasīs visu jūsu CV, pat ja iekļausieties paredzētajās 1-2 lappusēs. Tieši tādēļ padomājiet, kādas ir pirmās lietas, ko darba devējam būtu jāuzzina par jums. Domājiet stratēģiski — šiem punktiem vajadzētu būt pietiekami svarīgiem, lai uzaicinātu jūs uz interviju, nelasot pārējo tekstu. 

Lai izceltu svarīgākos punktus savā CV, izmantojiet rāmjus, ikonas, krāsas vai teksta izcelšanas opcijas. Tas palīdzēs acumirklīgi pievērst uzmanību konkrētajai informācijai. 

4. Neaizmirstiet sarakstīt profesionālo kopsavilkumu 

Profesionālais kopsavilkums ir īss jūsu profesionālās darbības apraksts, kur dažos teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses. Tas parasti ir izvietots CV augšpusē un palīdz darba devējam gūt pirmo priekšstatu par jums 3-5 teikumos. 

Labs ieteikums ir domāt par profesionālo kopsavilkumu kā par jūsu ‘’pārdošanas punktu’’. Citiem vārdiem, mēģiniet pārdot darba devējam savu kandidatūru! Norādiet profesionālajā kopsavilkumā tikai pašu svarīgāko jeb to, kas darba devējam varētu likt sagribēt ‘’nopirkt’’ jūsu prasmes, zināšanas, pieredzi, izglītību vai personību — gluži tā, it kā tas būtu produkts. 

5. Jūsu CV ir jūsu vizītkarte — rakstiet to bez kļūdām! 

Jūsu CV ir kā vizītkarte, kurai nav melnrakstu – pārbaudiet, ka nepieļaujat gramatikas un stila kļūdas! Lai arī cik vērtīga informācija nebūtu iekļauta jūsu CV, to vienkārši nebūs iespējams nolasīt, ja pieļausiet būtiskas gramatikas vai stila kļūdas. Bez šaubām, gramatikas kļūdas var sabojāt pirmo iespaidu par jums, pat ja jūsu amata pienākumi nav saistīti ar rakstīšanu. 

6. Izvēlieties CV dizainu, kas atšķirs jūs no konkurentiem! 

Vēlaties palikt atmiņā potenciālajam darba devējam? Izcelieties ar unikālu un neaizmirstamu CV dizainu! Domājiet par CV kā jūsu personības atspulgu, kuram obligāti jābūt īpašam un personalizētam. Lai atrastu savu ideālo CV dizainu, izskatiet vairākus variantus un sakombinējiet tos vienā, jūsu unikālajā CV dizainā! 

Lieliska ideja ir aplūkot cvparaugs.com lapā pieejamos CV paraugus – tie ir ne vien profesionāli noformēti, bet gan arī pielāgoti katras nozares profesijai. Var teikt, ka esat atradis špikeri ideāla CV izveidei!

7. Izmantojiet atslēgvārdus 

Maza viltība, kā padarīt CV pievilcīgāku, ir izmantot relatīvus atslēgvārdus. Apskatieties, kādi atslēgvārdi ir minēti darba sludinājumā, kā arī kādi termini vispārīgi ir aktuāli darba amatam un profesijai, uz kuru sūtat pieteikumu. Atslēgvārdu izmantošana palīdzēs jums ieturēt profesionālo toni un parādīt sevi kā patiesu ekspertu! 

8. Pielāgojiet CV konkrētajam darba sludinājumam 

Ideāla CV noslēpums ir prasmē pielāgot to konkrētajam darba sludinājumam. Vienmēr pielāgojiet katru savu CV atsevišķam uzņēmumam, kā arī amatam, uz kuru sūtat pieteikumu. Tādējādi jūs būsiet drošs, ka izceļat tikai to, kas šim darba devējam ir patiešām aktuāls. Turklāt pielāgots CV ir kā personīga vēstule – atšķirībā no kārtējā spama e-pastā, to saņemt ir patīkami! 

9. Rakstiet tikai patiesību 

Pasaule ir mazāka nekā jums šķiet. Tas nozīmē, ka jebkuru faktu, kuru vēlēsieties izpušķot, vienmēr var pārbaudīt. Neviens nevēlas, lai jaunas darba attiecības sākas ar meliem, tādēļ labāk vienmēr ievietojiet savā CV tikai patiesus faktus. 

10. Izmantojiet CV veidnes un paraugus! 

Profesionāli sagatavotas CV veidnes, kas ir pielāgotas konkrētajai darba nozarei, var izrādīties jūsu veiksmes atslēga uz sapņu darbu! CV veidne ir profesionāli sagatavots CV šablons, ievērojot visas svarīgākās vadlīnijas noformējumā, informācijas blokos un izkārtojumā. Jums atliek tikai papildināt to ar savu personīgo informāciju. Izklausās pārāk ideāli, lai būtu patiesība, taču mūsdienās tā ir realitāte! Nepalaidiet garām savu iespēju iegūt kāroto amatu, pateicoties perfektam CV! 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *