Kā izvēlēties teritorijas vārtus savam īpašumam

Labiekārtojot īpašumu un tā ārējo teritoriju, viens no svarīgiem objektiem ir teritorijas vārti, kas visbiežāk savienoti ar žogu, kas norobežo īpašumu. Vārtu izvēle ir būtisks lēmums, jo tas būs objekts, ko ikdienā vajadzēs aktīvi izmantot, kā arī vārti savā ziņā ir viena no īpašuma “sejām”, ko pamana viesi, klienti un vienkārši garāmgājēji. Tā ir daļa no īpašuma koptēla, tāpēc vārtu izvēle jāveic apdomīgi un tālredzīgi, izvērtējot vairākus nozīmīgus aspektus. 

Jāizvērtē sava vajadzības un finansiālās iespējas

Lai saprastu, kāda veida vārtus meklēt, kādā cenu kategorijā tos skatīties, ir jāizvērtē dažādi sava īpašuma aspekti un ietekme uz potenciālo vārtu lietošanu. Lūk, daži jautājumi, kuri sev jāuzdod un jāizvērtē.

 • Kādi ir plānotās vārtu zonas izmēri?
 • Cik intensīva kustība notiks vārtu zonā?
 • Cik liela ir pagalma teritorija?
 • Vai ir iespējams ierīkot drošu vārtu vēršanās zonu?
 • Cik un kādi cilvēki ikdienā vārtus izmantos?
 • Kāds ir vārtu iegādei un uzstādīšanai pieejamais budžets?
 • Kādam stilam un dizainam dodat priekšroku?

Nozīmīgi aspekti – kvalitāte un funkcionalitāte

Izvērtējot dažādus aspektus, jau skaidrāk iezīmējas, kādus tieši vārtus īpašumam uzstādīt, lai tie būtu maksimāli funkcionāli. Tieši funkcionalitātei ir viena no izšķirošajām lomām, jo vārtu uzdevums ir kalpot nemanāmi, efektīvi un ērti. Ja tas nenotiek, tad šādi vārti kļūst par apgrūtinājumu un objektu, kas var sabojāt noskaņojumu jau no paša rīta.

Funkcionalitātei ir jābūt apvienotai ar augstu kvalitāti, jo tikai tad vārti kalpos ilgi. Tas nav objekts, ko uzstāda vienam gadam. Labiem vārtiem jāspēj kalpot desmit un vairāk gadus. Taupot uz kvalitāti, var nākties attapties ar vārtiem, kas ir sašķiebušies, kārtīgi nenoslēdzas, ir izļodzījušies, zaudējuši arī savu estētiku. Tiem ātri var nolietoties mehānismi un elektroniskie elementi, ja tādi ir uzstādīti. Tāpēc labāk uzreiz skatīties uz kvalitatīviem modeļiem, kas izgatavoti no izturīgiem komponentiem.

Arī vārtu dizainam ir būtiska nozīme

Protams, jādomā ne tikai par vārtu izturību, bet arī to estētisko veidolu, jo galu galā uz šiem vārtiem būs jāskatās ik dienu. Tiem vajadzētu iekļauties īpašuma un apkaimes kopējā arhitektūrā. Skaista vide rada patīkamas emocijas un liek justies komfortablāk. Lai gan vārti var šķist vien tāds sīkums, katram elementam ir sava loma harmoniskas apkārtējās vides veidošanā.

Teritorijas vārtus iespējams apdarināt ar dažādiem materiāliem, tāpēc jāpainteresējas, ko ražotāji šajā ziņā piedāvā, jāmeklē, kur var iegūt tādus vārtus, kas patīk un piestāv īpašumam. Viens no ražošanas uzņēmumiem Latvijā, kas piedāvā augstas kvalitātes vārtus ar iespējām veidot dažādu apdari, ir “Ripo-Baltic”.

Bīdāmie vai veramie vārti – ko izvēlēties

Viena no būtiskākajām dilemmām, kuras priekšā īpašnieki parasti nonāk, kad jāizvēlas teritorijas vārti, ir  – bīdāmie vai veramie vārti. Tradicionāli veramie vārti ir plašāk pazīstami un izmantoti jau paaudzēs, bet bīdāmie vārti ienākuši mūsdienīgu īpašumu labiekārtošanā kā funkcionāls un estētisks risinājums, ko izvēlas arvien vairāk. Tāpēc nepieciešams izvērtēt plusus un mīnusus abos gadījumos.

Bīdāmie vārti popularitāti ieguvuši kā labs un ērts risinājums nelielās teritorijās, kur nepieciešams maksimāli izmantot visu pieejamo vietu, jo nav jāierēķina vārtu vēršanās zona. Bīdāmie vārti ir ar zemāku risku traumēties gan cilvēkiem, gan traumēt savu kustamo mantu, piemēram, automašīnu. Vairāk par bīdāmajiem vārtiem un to priekšrocībām varat uzzināt mājaslapā: https://ripo-baltic.com/varti/teritoriju-varti/bidamie-varti.

Veramie vārti izceļas ar to, ka tos ir vieglāk un ērtāk izmantot manuālā veidā, tos varēs viegli atvērt gan bērni, gan sievietes. Veramos vārtus var izgatavot ar greznāku apdari, piemēram, kalumiem.

Iemesli, kāpēc vārtus aprīkot ar automātiku

Vēl viens nozīmīgs aspekts, par ko domāt, izvēloties savam īpašumam vārtus, ir to aprīkošana ar automātiku. To izvēlas arvien vairāk īpašnieku, kuri novērtē automātikas sniegtās priekšrocības un ērtības. Vārtu automātika, protams, ir papildu izdevumi, kas nav niecīgi, tomēr ieguvumu no šādas izvēles ir gana daudz.

 • Paaugstināta īpašuma drošība.
 • Vārtus atvērt var tikai piederošas personas.
 • Tumsā un sliktos laika apstākļos nav vajadzības izkāpt no auto.
 • Nav jāpūlas ar vārtu manuālu vēršanu. Īpaši ērti tas ir sievietēm.
 • Tiek palielināta īpašuma vērtība un komforta līmenis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *