Kā dermatologs var palīdzēt ikvienam no mums

Āda ir mūsu lielākais orgāns, kura veselību un izskatu ietekmē gan organisma iekšējie procesi, gan ārējās vides ietekme. Šobrīd, kad apkārt ir daudz vides kairinājumu, stresa, pārveidotas pārtikas un citu faktoru, kas var negatīvi ietekmēt ādas stāvokli un veselību, dermatologs ir tas speciālists, pie kura vērsties pēc palīdzības.

Dermatologa darba lauks ir tiešām plašs, tas attiecas uz visu, kas skar ādas, gļotādas, matu un nagu veselību. Saslimšanas un dažādi simptomi šajā jomā ir bieži sastopami, tikai joprojām pacienti par to kaunas, baidās doties pie ārsta vai ignorē situāciju, cerot, ka problēma atrisināsies pati, vai vienkārši pieņem problēmu kā nenovēršamu. Tomēr dermatologa rīcībā ir daudz efektīvu risinājumu, kas ļauj diagnosticēt un ārstēt lielāko daļu ādas problēmu.

Uzziniet, kā dermatologs var palīdzēt ikvienam no mums uzlabot dzīves kvalitāti un ādas veselību.

Veic dzimumzīmju un citu ādas veidojumu pārbaudi

Dermatologs veic dzimumzīmju un citu ādas veidojumu pārbaudi, kas ir ļoti svarīga, lai savlaicīgi diagnosticētu ādas onkoloģiskās un citas bīstamas saslimšanas. Dzimumzīmju pārbaudi ieteicams veikt regulāri, it īpaši tiem, kuriem ir paaugstināta riska faktori, piemēram, jau bijusi šāda saslimšana ģimenē, ir gaiša un dzimumzīmēm klāta āda, intensīvi ticis saņemts UV starojums vai apmeklēts solārijs. Arī tad, ja uz ādas parādījies aizdomīgs veidojums vai esošais izmainījies, vislabāk doties pie dermatologa uz pārbaudi.

Diagnosticē un ārstē ādas saslimšanas

Ādas slimību spektrs ir ļoti plašs, arī to simptomi var būt dažādi, tāpēc jebkuru sūdzību gadījumā vislabāk uzreiz doties pie dermatologa, kurš diagnosticēs slimību un izvēlēsies piemērotāko ārstēšanas metodi. Pašdiagnostika un pašārstēšanās nav labs risinājums, tas situāciju var pasliktināt. Ar krēmiem uz laiku varbūt izdosies nomaskēt simptomus, bet problēmas cēlonis paliks nezināms un nenovērsts. Dermatologs mēdz sadarboties ar tādiem speciālistiem kā alergologs, gastroenterologs un citiem, lai noskaidrotu ādas problēmu cēloņus.

Palīdz kontrolēt hroniskas ādas saslimšanas

Hroniskas ādas slimības nav nekāds retums, bet tikai neliela daļa šo pacientu regulāri apmeklē dermatologu, kontrolējot saslimšanu un pielāgojot ārstēšanas taktiku. Arī hroniskas ādas slimības var veiksmīgi kontrolēt un ievērojami mazināt nepatīkamos simptomus gan ar medikamentu palīdzību, gan dzīvesveida koriģēšanu. Medicīna un tās iespējas attīstās, pieejami jauni veidi hronisko ādas slimību ārstēšanai un simptomu novēršanai. Piemēram, veiksmīgi tiek izmantotas lāzerprocedūras, kas palīdz psoriāzes slimniekiem.

Ārstē problemātisku sejas ādu

Problemātiska sejas āda ir viena no pusaudžu un jauniešu aktualitātēm, tomēr šādas ādas problēmas nereti saglabājas arī pieauguša vecumā. Dermatologs var palīdzēt arī šajā gadījumā. Problemātiska sejas āda nav nolemtība, ar kuru jāsamierinās un jāslēpj zem kosmētikas. Pareiza ādas kopšana un ārstnieciskie līdzekļi var ievērojami uzlabot sejas ādas stāvokli vai pat pilnībā novērst ādas problēmas.

Konsultē par ādas tipam piemērotu kopšanu

Katrs no mums ir unikāls un atšķirīgs. Arī ādas īpatnības un vajadzības katram var atšķirties. Dermatologs novērtēs ādas stāvokli, noteiks tā tipu un sniegs noderīgus ieteikumus par tieši jums piemērotu ādas kopšanu un kosmētikas līdzekļu izvēli. Tas attiecas arī uz ādas aizsardzību no saules UV stariem, kas ir ļoti svarīga, jo strauji pieaug ādas vēža slimnieku skaits, slimo arvien jaunāki cilvēki. Tāpēc jāzina, kā pareizi aizsargāt savu un savu bērnu ādu no saules negatīvās ietekmes. Dermatologs gan ieteiks piemērotākos aizsarglīdzekļus, gan novērtēs jau iegūto saules ietekmi uz ādu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.