Ieradumi, kas palīdzēs saglabāt veselīgu un mirdzošu sejas ādu

Seja ir mūsu personības spogulis, mūsu vizītkarte, tāpēc loģiski, ka gribam, lai tā izskatās labi. Liela nozīme tajā ir sejas ādas stāvoklim – cik veselīga un mirdzoša tā ir. Lai tādu iegūtu un saglabātu ilgtermiņā, ir jādomā par sejas ādas kopšanu un citiem paradumiem, kas ietekmē to, ko redzam spogulī. Dalāmies ar dažiem ieradumiem, kuri palīdzēs uzlabot sejas āda stāvokli un aizkavēt tās novecošanos.

  • Vienmēr dienas beigās notīri dekoratīvo kosmētiku

Viens no zelta likumiem, kas attiecas uz sejas kopšanu, ir vienmēr dienas beigās notīrīt dekoratīvo kosmētiku un netīrumus, kas uz ādas sakrājušies. Vislabāk seju attīrīt ar micelāro ūdeni, kas maigi pievelk netīrumus un efektīvi noņem dekoratīvo kosmētiku, atstājot ādu tīru, nepadarot to sausu un sakairinātu. Lai arī cik liels būtu nogurums vakarā, vienmēr var veltīt dažas minūtes tam, lai notīrītu kosmētiku.

  • Neguli uz sejas un bieži maini spilvendrānu

Iespējams, tas neliksies nekas svarīgs, bet patiesībā tam, kā un uz kā pa nakti guļam, ir liela ietekme uz to, kā no rīta izskatās sejas āda. Nevajadzētu gulēt uz vēdera, jo tad sanāk gulēt arī uz sejas, kas traucē ādas apasiņošanu un elpošanu. Labāk gulēt uz sāniem vai uz muguras. Tāpat jāatceras par spilvendrānas tīrību. Seja ar to ir ciešā kontaktā, tāpēc, lai neveicinātu ādas iekaišanu un netīrumu nonākšanu porās, labāk biežāk nomainīt spilvendrānu pret tīru.

  • Izvairies aiztikt seju ar rokām

Ikdienā tik bieži, pašiem nemanot, aiztiekam sejas ādu ar rokām – berzējam, burzām, murcām. Tie ir paradumi, no kuriem vajadzētu tikt vaļā. Jo mazāks ādai kontakts ar iespējamajām baktērijām un netīrumiem, jo labāk tā izskatīsies, mazāk metīsies pinnes un izsitumi.

  • Neļauj ādai izžūt

Ikdienā regulāri ir jāpiegādā ādai nepieciešamais mitrums – gan no iekšpuses, gan ārpuses. Tas nozīmē, ka regulāri jādzer ūdens, kā arī jāizvēlas mitrinoša kosmētika, varbūt arī izsmidzināms ūdens sejai. Daudzus no tiem var lietot arī virs dekoratīvās kosmētikas.

  • Sniedz ādai gaisa “peldes”

Svaigs gaiss ir vēl viens faktors, kas palīdz ādai izskatīties veselīgai un starojošai. Lai to panāktu, ikdienā jāplāno pietiekami daudz laika svaigā gaisā. Ja darba diena paiet telpās, tad tās pietiekami bieži jāvēdina, arī jāpārliecinās, ka telpās ir optimāls mitruma līmenis. Brīvo laiku biežāk jāpavada ārā, nevis pie televizora.

  • Nespaidi pinnes un citus veidojumus

Līdz ko uz sejas tiek pamanīta pinne vai kāds cits veidojums, ir vēlme to izspiest, aiztikt. Bet šai vēlmei vajadzētu turēties pretī. Tas beigās var izvērsties par katastrofu vai vismaz nopietnu iekaisumu, ko nākas ārstēt ilgi. Labāk turēt šo vietu tīru un ļaut pinnei pašai sadzīt.

  • Jāizmanto savam ādas tipam piemēroti kopšanas līdzekļi

Gan kopjošās, gan dekoratīvās kosmētikas klāsts veikalos ir ļoti plašs. Tomēr ne viss ir derīgs katram. Ir jānosaka savs ādas tips un jāizvēlas sev piemērota kosmētika un kopjošie līdzekļi. Labāk, ja tie ir no dabiskām sastāvdaļām, bez nevēlamām sastāvdaļām, kas var izraisīt kairinājumu un alerģisku reakciju.

  • Ja āda ir problemātiska, jākonsultējas ar dermatologu

Ja ir problemātiskā āda, neskaidrības ar tās kopšanu, ja jācīnās ar akni, pinnēm un citām izteiktām ādas problēmām, tad vislabāk apmeklēt dermatologu, kurš var izvērtēt situāciju un ieteikt piemērotākos risinājumus, lai uzlabotu ādas stāvokli. Dermatologs ieteiks gan to, kā pareizāk un ar kādiem līdzekļiem kopt ādu, gan informēs par dažādiem paradumiem, kas palīdzēs situāciju uzlabot. Vajadzības gadījumā ieteiks veikt kādas analīzes vai izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka problēma nav iekšķīga, saistīta ar vitamīnu deficītu, alerģiskām reakcijām vai citām problēmām. Dermatologs arī veiks ādas veidojumu un dzimumzīmju apskati, lai izslēgtu dažādu saslimšanu iespējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *