Elipsveida trenažieris: pieredzējušiem sportistiem vai iesācējiem?

Aktīvs dzīvesveids daudziem ir kļuvis par ikdienas rutīnu. Daži cilvēki izvēlas vingrot mājās, citi dodas uz sporta zāli, bet vēl citi trenējas ārā. Sporta entuziasti apgalvo, ka, lai gan sportošana ārā ir veselīgāka, daudz efektīvāk ir trenēties uz trenažieriem, turklāt laika apstākļi ārā ne vienmēr ir patīkami, tāpēc treniņus ārā bieži nākas atlikt.

Ir taisnība, ka pareizā fitnesa aprīkojuma izvēle ir svarīga, lai nodrošinātu efektīvu kardio treniņu. Viens no visbiežāk sporta klubos un mājas trenažieru zālēs izmantotajiem trenažieriem ir eliptiskais trenažieris. Šis trenažieris stiprina ne tikai ķermeņa lejasdaļas muskuļus, bet arī ķermeņa augšdaļas muskuļus, padarot kardio treniņus ar šo trenažieri patiešām efektīvus. Tomēr daudziem cilvēkiem var rasties jautājums, kādam nolūkam šis treneris ir paredzēts? Vai tā ir paredzēta tikai iesācējiem vai arī pieredzējušiem sportistiem? Vai varbūt abi? Powersport.lv vadošā sporta preču e-veikala, darbinieki ir gatavi atbildēt uz šo jautājumu.

Elipsveida trenažieri var izmantot gan iesācēji, gan pieredzējuši sportisti, izvēloties pareizo treniņa intensitāti

Elipsveida trenažieris ir moderns kardio trenažieris, kas imitē slēpošanas kustības. Ir noskaidrots, ka treniņa ar eliptisko trenažieri sekas ir tādas pašas kā pēc nogurdinošas slēpošanas sesijas. Ar vismaz duci pretestības līmeņu, lai nodrošinātu vēlamo treniņa intensitāti, eliptisko trenažieri var izmantot gan iesācēji, gan pieredzējuši sportisti. Lūdzu, ņemiet vērā, ka iesācējiem vajadzētu sākt ar vieglākiem vingrinājumiem, izvēloties mērenu slodzi. Kad esat pieradis pie mērenas slodzes, varat pakāpeniski palielināt slodzi, pastāvīgi uzraugot savu ķermeņa stāvokli. Pieredzējušie sportisti var trenēties ar lielāku pretestības līmeni nekā vidēji, un šis trenažieris ir ideāli piemērots iesildīšanās vingrinājumiem.

Elipsveida trenažieris ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas atbrīvoties no liekā svara

Bieži vien iesācēji sportisti vispirms vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Ar eliptisko trenažieri var sadedzināt aptuveni 800 kaloriju stundā, kas ir tikai nedaudz mazāk nekā ar citiem kardio trenažieriem. Tiem, kuri vēlas zaudēt svaru, vajadzētu vingrot uz eliptiskā trenažiera ne vairāk kā 3-4 reizes nedēļā (līdz 30 minūtēm), izvēloties 60-70% slodzi, nepārsniedzot vairāk nekā 50 soļus minūtē.

Eliptisko trenažieri var izmantot cilvēki ar sāpēm kājās vai locītavās

Jaunieši, kuri ir norūpējušies par savu izskatu un ķermeņa formu, bieži sāk nodarboties ar vingrošanu, bet vecāka gadagājuma cilvēki, kuri sūdzas par sāpēm vājākajās ķermeņa daļās vai tajās ķermeņa zonās, kas ir pakļautas vislielākajam fiziskajam stresam, arī bieži kļūst par iesācējiem. Skriešana pa cietām virsmām rada lielāku slodzi locītavām, bet eliptiskie trenažieri ir saudzīgi pret locītavām, jo pedāļu eliptiskās kustības uz šiem trenažieriem samazina slodzi uz locītavām. Šī iemesla dēļ eliptiskie trenažieri ir lieliska izvēle cilvēkiem ar lieko svaru. Svarīgi atzīmēt, ka eliptiskie trenažieri ir piemēroti arī cilvēkiem, kas cieš no apakšstilbu sāpēm vai atveseļojas pēc traumām, jo, vingrojot ar šo trenažieri, muskuļi netiek pārslogoti.

Elipsveida trenažieris ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas nostiprināt visus ķermeņa muskuļus

Trenējoties ar eliptisko trenažieri, pretstatā citiem kardio trenažieriem, piemēram, velotrenažieriem, tiek stiprināti gandrīz visi ķermeņa muskuļi (sēžamvietas lielie muskuļi, augšstilbu priekšējā un aizmugurējā daļa, teļi, krūtis un rokas). Unikālās eliptiskās kustības iesaista visu ķermeni un ļauj efektīvi veidot augumu. Virzoties uz priekšu, vingrināsiet sēžas un vēdera muskuļus, kā arī augšstilbus un gurnus. Virzoties atpakaļ un spēcīgāk spiežot uz papēžiem, jūs nostiprināsiet augšstilbu, gurnu, gurnu, teļu un sēžamvietas aizmugurējo daļu. Izmantojiet eliptiskā trenažiera rokturus, lai stiprinātu roku, plecu, krūšu un muguras muskuļus.

Powersport.lv komanda ir pārliecināta, ka eliptiskais trenažieris ir daudzpusīgs trenažieris, kas lieliski piemērots tiem, kuri sapņo atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un vēlas nostiprināt visa ķermeņa muskuļus vai tikai sāpošās vietas. Efektīvs un ļoti vienkāršs eliptiskais trenažieris ir ideāli piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai auguma. Saskaņā ar Powersport.lv datiem eliptisko trenažieri bieži iegādājas cilvēki, kuri vēlas uzturēt ideālas ķermeņa formas un saglabāt veselību. To novērtē arī sportisti, kuriem nepieciešams kardiootrenažieris efektīvai mājas treniņam. Uz eliptiskā trenažiera trenējas arī vecāka gadagājuma cilvēki, kuri vēlas uzlabot sirds darbību un saglabāt muskuļu masu. Māmiņas, kas pēc dzemdībām vēlas atgūt formu, var izmēģināt arī eliptiskā trenažiera priekšrocības. Ja vēlaties izbaudīt šī kardio trenažiera priekšrocības, Powersport.lv komanda ir gatava jums palīdzēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *