Foto: Unsplash.com

Elektrokartingi u.c. aktivitātes un uzdevumi vecmeitu ballītē

Vai Tavai draudzenei vai māsai tuvojas vecmeitu ballīte un Tu esi viena no pasākuma rīkotājām? Tad šis padomu raksts ir domāts tieši Tev! Uzzini noderīgus padomus, smelies iedvesmu jautriem uzdevumiem un uzzini, kas ir elektrokartingi un lāzertags!

Ar ko sākt?

Parasti ir pieņemts, ka vadošo organizatora lomu uzņemas vedējmāte, līgavas māsa vai labākā draudzene. Taču liela nozīme ir arī pārējo dalībnieču iesaistei, lai pasākums izdotos par 110% un tieši tāds, kādu ir vēlējusies topošā sieva. Noteikums nr. 1 – ballīte ir par godu jūsu draudzenei, tādēļ visam, kas tajā dienā notiek, ir jābūt viņas gaumē. Nav būtiski, vai tā ir eklēru gatavošanas meistarklase, elektrokartingi vai ierastie benzīna kartingi, brauciens ar katamarāniem vai kas cits, svarīgākais, lai tas patīk līgavai.

Foto: Unsplash.com

Termiņi

Ikviena pasākuma organizēšanas pamatā ir termiņu noteikšana. Protams, laika sadalījums ir atkarīgs arī no plānotajām aktivitātēm un nepieciešamības veikt iepriekšēju rezervāciju. Lai viss noritētu kā pa diedziņu, ņem vērā šo tabulu!

Pienākumi Optimālais laiks Platformas Būtiski ņemt vērā
Apzināt cilvēku skaitu un norunāt pasākuma datumu (iesākumā to var līgavai pateikt mutiski vai uzrakstīt čatā) 4 – 3 mēn. Facebook event sadaļa (ērtāk izsekot tematiem nekā Messenger sadaļā) vai WhatsApp čats Topošās sievas noslogotību, lai viņa pasākumu var izbaudīt bez steigas (nedēļu vai dažas dienas pirms kāzām nav vēlams)
Apspriest idejas 4 – 3 mēn.

 

Visām, kas piedalīsies ballītē, satikties bārā vai pie kādas ciemos Līgavas izteiktās vēlmes, ko viņa šajā dienā grib/negrib darīt, līgavas rakstura iezīmes un hobijus
Starp organizatorem godīgi sadalīt pienākumus 3 – 2,5 mēn.

 

Izveidot Excel tabulu vai Google Sheets Katras organizatores talantus, paziņu loku un brīvo laiku
Norunāt fotogrāfu 2,5 mēn. vai pat ātrāk, ja pasākums norisināsies brīvdienās Ligavam.lv, Precos.lv, LKFA.lv, Facebook grupas Fotogrāfa bilžu stilu (krāsu gamma, emocijas, detaļas, noskaņu, idejas), cik aptuveni apstrādātas fotogrāfijas būs, cik ātri saņemsiet foto, kāda ir cena (vai cenā ir iekļauti transporta izdevumi), norēķināšanās kārtība
Rezervēt apartamentus (ja ballīte norisināsies vairāk nekā vienu dienu) 2,5 – 2 mēn. Booking, Facebook grupas, Airbnb, SS.lv Ierašanās un izrakstīšanās laiku, vai ir trauki, matu fēns u.c., lokāciju (ja paredzēts doties uz bāru vai klubiņu), vai ir atļauts dekorēt
Rezervēt plānotās aktivitātes, piemēram, elektrokartingi u.c. 2 mēn.

 

Sezonalitāti – vasarās rezervācijas parasti ir vairāk
Aizrunāt MUAH meistaru (ja ir paredzēts, ka līgava tiks profesionāli sapucēta) 2 – 1 mēn.

 

Facebook grupas, portāls Skaistumnica.lv, Ligavam.lv, Precos.lv, Instagram Noskaidrot, vai make-up meistare var sapucēt visas dalībnieces vai tikai topošo sievu, meistares stils (mierīgs un romantisks make-up vai ekstravagants)
Rezervēt galdiņu klubā vai bārā 1 mēn.

 

Sazinoties ar izklaides vietām caur Facebook vai pa telefonu Kubiem galdiņa rezervācijas noteikumi var atšķirties – bez maksas; bez maksas, ja pasūta arī uzkodas un kokteiļus, par papildu maksu; par rezervācijas maksu, ko pēc tam var iztērēt bārā u.c.
Vienoties, kā līgava nokļūs līdz satikšanās vietai ar pārējām meitenēm 1 mēn.

 

Auto īre ar viņu šoferi, jums zināms (viņai nezināms) puisis aizbrauc pakaļ ar savu auto vai moci, taksis Parūpēties, lai draudzenei ir ērti nokļūt līdz vajadzīgajai lokācijai. Ņemiet vērā, ka viņai var būt līdzi soma ar citu apģērbu, apaviem un kosmētiku
Nosūtīt līgavai īstu ielūgumu 4 – 2 mēn.

 

Pasūtīt ielūgumu vienotā ballītes tematikā kādā drukas firmā vai izdrukāt pašām mājās Norādīt pasākuma datumu; laiku un lokāciju, kur viņai ir jābūt; kā ir paredzēts viņai nokļūt uz satikšanās vietu; ģērbšanās stils u.c. svarīgas nianses
Iegādāties vai izgatavot dekorus, izdekorētas glāzes un dzērienus 2 – 1 mēn.

 

Var gatavot pašas saviem spēkiem vai pasūtīt, dzērienu pudelēm uzlikt etiķetes ar ballītes tematiku, datumu, saukļiem Kopējo noformējumu

Ja vēlaties, pienākumus iespējams sadalīt sīkāk un izveidotajā tabulā pierakstīt konkrētus izpildes laikus jeb datumu līdz kuram darbiņam ir jābūt izpildītam un kura no jums par to ir atbildīga. Atceries, lai nonāktu līdz gala lēmumam, nāksies:

 • meklēt un apspriest dažādas opcijas;
 • sazināties ar vairākiem pakalpojumu sniedzējiem, lai saprastu izmaksas;
 • noskaidrot atbildes uz papildu jautājumiem.

Vecmeitu ballītes rīkošana nebūt nav vienkāršs process, jo īpaši, ja esat daudz meitenes un plānošana netiek uzsākta laikus. Neatliekat visu uz pēdējo brīdi!

Arī detaļām ir nozīme

Vecmeitu ballītē nozīme ir arī tādām niansēm kā tematiskas dzērienu pudeļu etiķetes, matu stīpiņas vai ziedu aproces, vienotas krāsas apģērbs u.t.t.

Foto: Unsplash.com

Lai to visu sagatavotu, ir nepieciešams laiks. Zinot, cik katra no organizatorēm ir aizņemta ar saviem ikdienas pienākumiem, aktivitātes un uzdevumi ir jāplāno laikus. Ņem vērā, ka jūsu viedokļi organizēšanas procesā var arī mainīties.

Interesanti vecmeitu ballītes uzdevumi

Vecmeitu ballītē liela nozīme ir uzdevumiem, kuru laikā tiek pārbaudītas topošās sieviņas zināšanas par savu līgavaini, kā arī viņa tiek sagatavota laulības dzīvei.

Populārs uzdevums ir vecmeitas zvērests, ko līgaviņa pacilāti nolasa ballītes sākumā. Kā šo aktivitāti padarīt oriģinālāku?

Zvērests jaunā veidolā

Zvērests ierasti tiek uzdrukāts vai uzrakstīts uz papīra, tādēļ līgavai paliek kā piemiņa no vecmeitu ballītes. Lai būtu skaistāk, padomājiet par glītu noformējumu!

 • Ievietots greznā foto rāmītī
 • Noformēts papīra rullī kā īpašs vēstījums
 • Katrs zvēresta punkts ir uzdrukāts uz atsevišķas lapiņas, kas ievietotas kastītē ar lenti
 • Izdrukāts uz smukas papīra lapas un ielaminēts u.c.

Foto: Unsplash.com

Zvēresta teksts

Zvērestu formulē kā līgavas solījumu, ko viņa apņemas darīt pēc kāzām, piemēram, turpināt reizi mēnesī tikties ar draudzenēm, gatavot vīram brokastis gultā sestdienu rītos un palutināt sevi SPA vismaz reizi pusgadā. Svarīgs zvēresta punkts ir par to, ka līgava neizpaudīs informāciju, kas notika vecmeitu ballītē.

Lai būtu interesantāk, padomājiet par to, kādā veidā topošā sieviņa zvērestu no jums saņems. Ballītes dienā visām satiekoties, to varat viņai nodot rokās vai tomēr izdomāt ko jautrāku, lai pasākums būtu pozitīvām emocijām pilns.

Zvēresta noķeršana – pirmais uzdevums

Oriģināls variants ir likt līgavai zvērestu nopelnīt pašai. Skrienot pa ierobežotu laukumu un šaujot ar peintbola bumbiņām, vecmeitai ir jātrāpa “tīģerim”, “trusim” vai kādam citam tēlam, kas patiesībā ir tematiskā kostīmā ietērpies puisis. Kad līgava to ir izdarījusi, piemēram, 3 līdz piecas reizes, vīrietis svinīgi nodos viņai zvērestu.

Kur to realizēt? Dažādas vecmeitu ballītes atrakcijas piedāvā izklaides parki “GUNSnLASERS” Rīgā. Piedāvājumā ir kartingi, lāzertags, peintbols un arī airsoft asu izjūtu cienītājiem. Par cenu un brīvajiem laikiem raksti uz e-pastu [email protected] vai arī zvani pa tel. nr. +371 27274646!

Lāzertags

Lāzertags jeb lāzerpeintbols ir sievietēm piemērota šaudīšanās spēle, jo tā ir nesāpīga. Trāpījums ir jūtams ar skaņas signālu un nelielu vibrāciju īpašā sensoru galvas apsējā, kas uztver raidījumus. Izvēlieties šo aktivitāti pie “GUNSnLASERS”, ja vēlaties spraigus un fiziski aktīvus iespaidus!

Foto: GUNSnLASERS.lv

Jautājumi par topošo vīru

Daļai no pasākuma uzdevumiem ir jābūt tādiem, lai jūs varētu pārbaudīt topošās sievas zināšanas par laulības dzīvi un topošo vīru. Uzdodiet viņai vairākus jautājumus, bet atbildes uz tiem pirms tam paprasiet pašam līgavainim. Par katru jautājumu, ko vecmeita atbild nepareizi vai nezina, viņai ir jāizpilda soda uzdevums.

Daži ieteikumi jautājumiem:

 1. Kāda ir līgavaiņa matu krāsa?
 2. Cik gados viņš pirmo reizi pagaršoja alkoholisku dzērienu?
 3. Kāds ir līgavaiņa t-krekla izmērs?
 4. Kas līgavainim vislabāk garšo?
 5. Kas ir līgavaiņa mīļākais sporta veids, sportists vai komanda?
 6. Kas ir ekstrēmākā aktivitāte, ko līgavainis jebkad dzīvē gribētu izdarīt?
 7. Uz kuru valsti līgavainis gribētu aizceļot tuvāko trīs gadu laikā?
 8. Ja līgavainim būtu iespēja iegūt kādu superspēju, kādu viņš gribētu?

Jautājumus ieteicams miksēt, lai tie būtu gan vienkārši atbildāmi, gan arī nedaudz āķīgāki. Šo aktivitāti var nofilmēt, lai pēc tam parādītu topošajam vīram.

Foto: Unsplash.com

Elektrokartings

Mazliet azartiskākām izjūtām piemērota aktivitāte būs elektrokartingi. Tie ir līdzīgi ierastajiem benzīna kartingiem, tomēr dabai un cilvēkam daudz draudzīgāki. Izmēģiniet ko jaunu, jo elektrokartings būs piemērots arī tām, kas no ātruma baidās. Katra meitene var braukt savā tempā, jo katras dalībnieces laiku uzskaita precīza sistēma. Pēc izklaides rezultātus varēsiet salīdzināt un noteikt ātrāko braucēju.

Elektrokartings darbojas ar 100% elektro jaudu, līdz ar to neizdala kaitīgus izmešus un smakas. Šis kartings jau pašā startā spēj attīstīt lielu ātrumu, bet līkumos iespējams braukt sānslīdē. Elektrokartingi neatstās vienaldzīgu.

Šie kartingi būs gana azartiski un piemēroti arī mierīgāka rakstura meitenēm. Lai uzzinātu cenas un rezervācijai pieejamos laikus, zvani “GUNSnLASERS” pa telefonu +371 27274646 vai raksti vēstuli e-pastā [email protected] ar norādi elektrokartingi vecmeitu ballītē!

Foto: GUNSnLASERS.lv

Īpašs video sveiciens topošajam vīram

Lai iepriecinātu līgavaini,  viens no vecmeitas uzdevumiem var būt video nofilmēšana, kurā viņa piemin sava līgavaiņa labākās rakstura iezīmes, kas viņai patīk, atceras kopā piedzīvoto un pastāsta kādas smieklīgas epizodes, kas notikušas viņu pazīšanās laikā. Šis var būt arī kā “soda” uzdevums.

Vecmeitu ballīte ir diena, kad izbaudīt laiku kopā ar draudzenēm un vēlēt daudz laba topošajai sieviņai uzsākot jaunu dzīves posmu. Esiet radošas! Elektrokartingi un citas aktivitātes vasaras sezonā ieteicams rezervēt laicīgi. Sāciet plānošanu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.