Elektriskās zobu birstes: četras lietas, kas jāzina pirms iegādes

Laba mutes dobuma higiēna nav nepieciešama tikai labai zobu veselībai, bet arī vispārējai labsajūtai. No mazotnes esam mācīti regulāri mazgāt zobus, lai tie un smaganas būtu veselīgas.

Kad trīsdesmitajos gados tika izgudrotas zobu sukas ar neilona sariem, nebija pārāk daudz iespēju. Tagad iespējamās alternatīvas ir visnotaļ daudz. Zobārstniecības pakalpojumu klāsts un cenas ir tiešām plašas.

Ik gadu ar vien lielāku popularitāti gūst elektriskās zobu birstes. Cilvēkiem liekas, ka elektriskās sukas, salīdzinot ar manuālajām birstēm, padara zobus tīrākus. Bet, vai tā ir taisnība? Vai pastāv kādi riski, kas saistīti ar elektriskās birstes lietošanu, un kurš tips ir vislabākais?

Ne visas elektriskās zobu birstes ir izveidotas vienādas, un tas, ko izvēlēsities, patiešām vajadzētu atbilst Jūsu personiskajām vēlmēm un komforta līmenim. Izvēloties starp dažādiem modeļiem, izprast dažādu veidu elektriskās zobu sukas un to tehnoloģijas var palīdzēt nonākt pie informēta lēmuma.

Vai elektriskā zobu suka ir labāka par manuālo zobu suku?

Liels pluss ir, ka elektriskās zobu birstes tīra zobus ātrāk nekā manuālās zobu sukas. Tātad, ja mazgājat zobus 90 sekundes, elektriskā zobu birste sniegs labāku rezultātu par savu manuālo līdzinieku.

Elektriskajai versijai ir nepieciešama mazāka piepūle un lietotāja roku veiklība. Domājot par bērniem (kuri, visticamāk, ļoti ātri un uz īsu laiku mazgā zobus) vai kādu, kas zaudējis spēju mazgāt zobus ar manuālu zobu birsti (artrīta vai citu apstākļu dēļ), būs redzama nepārprotama priekšrocība efektivitātei, ko nodrošina elektriskā zobu birste.

Kā jāizmanto elektriskā zobu suka?

Elektriskā zobu suka nodrošina mazgāšanu ar iebūvētu vibrāciju vai rotāciju (atkarībā no tā veida).  Galvenais, kas jāatceras, ir ļaut sukai paveikt lielāko daļu darba. Pārvietojieties pa zobiem un smaganām ar vieglu spiedienu. Mēs redzam pacientus, kas pāriet uz elektriskajām zobu birstēm un sāk piedzīvot sveķu recesiju 1-2 gadu laikā. Neraizējies. Tas nenozīmē, ka elektriskās zobu birstes ir sliktas vai kaitīgas. Tas tikai nozīmē, ka ir jāapzinās cieto un mīksto audu kairinājuma potenciāls. Tāpēc, izmantojot jauno elektrisko zobu suku, vēlreiz izmantojiet gaismas spiedienu.

Kura elektriskā zobu suka ir labākā?

Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt. Ir divi galvenie elektrisko zobu suku veidi: tās ar rotējošu un tās ar birstes galviņu, kas svārstās un vibrē (mēdz saukt arī par soniskām zobu birstēm). Tā nu rotējošā zobu birstes galviņas griežas no vienas puses uz otru, bet svārstīgās kustas no vienas puses uz otru. Daži suku veidi var arī pulsēt, lai liktu galvai kustēties iekšā un ārā pret zobiem, kamēr tie griežas tālāk, lai palīdzētu atbrīvoties no aplikuma.

Pētījumi liecina, ka elektriskas zobu birstes ar rotējošām saru galviņām dara labāku darbu. Tie noņem vairāk aplikuma un padara zobus tīrākus.

Iespējams izvēlēties arī vairākas specializētas birstes galvas atkarībā no jūsu specifiskajām mutes dobuma veselības vajadzībām. Ir plašs galviņu klāsts, kur katrs veids sniedz dažāda veida labumu.

Vai elektriskās birstītes var bojāt zobus vai smaganas?

Elektriskajām zobu birstēm piemīt spēja kairināt smaganu audus un izraisīt smaganu recesiju. Šī iemesla dēļ, tīrot zobus, ir ieteicams izvairīties no liela spiediena.

Ņemiet vērā, ka tas notiek ļoti reti. Lielākoties šīs zobu birstes ir droši lietojamas.

Tomēr, lai arī kādi priekšstati nebūtu par birstes izvēli, zobu higiēnisti uzskata, ka galvenais faktors veseliem zobiem un smaganām ir tieši pareiza zobu tīrīšanas tehnika un regularitāte, nevis elektriska vai parasta birstīte. Saudzējiet savus zobus, un, ja gadījumā Jums tas nav izdevies, zobu implantu jaunās tehnoloģijas ir laba alternatīva skaistam smaidam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *