Foto: Unsplash.com/ Marc A. Sporys

Dreskods kāzu viesiem: uzvalks un vakarkleitas kāzām

Kāzas ir aizkustinošs notikums, kas vieno ģimeni, radus un draugus, radot neaizmirstamas atmiņas. Tomēr, saņemot ielūgumu uz kāzām, ne vien sievietes, bet arī vīrieši mēdz saskarties  ar vienu un to pašu dilemmu – ko vilkt uz kāzām? Neuztraucies, tu neesi viens! Apģērba izvēle var būt sarežģīta, bet tā ir iespēja izteikt savu personību, stila izjūtu un cieņu pret jaunā pāra īpašo dienu.

Par to, kā izvēlēties īsto apģērbu uz kāzām, un kādus svarīgus faktorus ņemt vērā, uzzini, lasot rakstu.

Kāzu etiķete: ceļvedis uz nevainojamu stilu

Iedomājies ideālu kāzu dienu – smaidīgi viesi, krāšņa ceremonija un katrs elements, kas harmoniski saskan. Lai šī vīzija kļūtu par realitāti, ir svarīgi ievērot kāzu etiķeti, kas ietver ne tikai uzvedības normas, bet arī atbilstošu apģērbu izvēli.

Kāzu dreskods

Kāzu dreskods ir svarīgs aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties apģērbu šim īpašajam notikumam. Tas palīdz nodrošināt, ka viesi jūtas ērti un atbilstoši kāzu tematikai, vienlaikus izrādot cieņu jaunā pāra vēlmēm. Dreskods parasti ir norādīts ielūgumā, tāpēc rūpīgi to izlasi. Tomēr, ja tas nav skaidri definēts, droši sazinies ar līgavu vai līgavaini, lai noskaidrotu attiecīgo kāzu stilu un vēlamo atmosfēru. Dažādi dreskodi var nozīmēt atšķirīgu apģērba stilu:

Black tie: Visformālākais stils uz kāzām. Sievietēm – gara vakarkleita, parasti tumšā krāsā, no eleganta auduma, kurai var pievienot pērles vai kristālus. Vīriešiem – smokings, melns tauriņš, krekls, bikses un lakotas kurpes. 

Black tie optional: Ne tik formāls stils kā Black tie. Kleitas ko vilkt uz kāzām – gara vai midi vakarkleita jebkurā krāsā, bet ar elegantu un formālu pieskaņu. Vīriešiem – smokings vai tumšs uzvalks ar melnu kaklasaiti.

Cocktail attire: Elegants un formāls stils. Sievietēm – midi kokteiļkleita jebkurā krāsā un stilā, ievērojot eleganci. Vīriešiem – tumšs uzvalks ar kreklu un kaklasaiti vai smokings.

Semi–formal: Universāls dreskods. Sievietēm – jāģērbjas atbilstoši situācijai, midi vakarkleita vai kokteiļkleita jebkurā krāsā un stilā. Vīriešiem – tumšs uzvalks ar kreklu un kaklasaiti, apģērbu var kombinēt ar jaku un biksēm no dažādiem materiāliem.

Casual: Nepiespiests stils, kas atļauj vilkt ērtāku apģērbu. Sievietēm – eleganta kleita vai bikses un blūze. Vīriešiem – kvalitatīva materiāla bikses un krekls ar atlokiem.

Apģērba stils

Foto: firefly.adobe.com/ MI

Kāzas sniedz iespēju izpaust savu stila izjūtu, vienlaikus ievērojot dreskodu un svinīgās dienas noskaņu. Piemeklē sev atbilstošu tērpu no vairākiem apģērba stila veidiem:

  • Klasiskais stils: Droša izvēle jebkurās kāzās, piedāvājot elegantas un pārbaudītas apģērbu kombinācijas. Vīriešiem tas nozīmē tumšas krāsas uzvalku ar klasisku piegriezumu, gaišas krāsas kreklu un kaklasaiti, bet sievietēm – midi vai garas vakarkleitas kāzām no plūstoša auduma, piemēram, zīda vai samta. Izvēlies klasiskas rotas un augstpapēžu kurpes, lai papildinātu tēlu.
  • Romantisks stils: Piešķir kāzu noskaņai maigumu. Vīriešiem ieteicams izvēlēties gaišas krāsas uzvalku ar modernu piegriezumu, kombinējot to ar gaišu kreklu un smalkiem rakstiem rotātu kaklasaiti. Sievietēm – plūstoša kleita pasteļtoņos vai ar ziedu rakstiem. Šim stilam raksturīgi smalki un eleganti aksesuāri, kā arī ērtas kurpes, kas ļauj izbaudīt visu dienu bez liekām raizēm.
  • Bohēmisks stils: Piemērots brīvām, netradicionālām stila kāzām. Vīriešiem ieteicams izvēlēties gaišas krāsas uzvalku no lina vai kokvilnas, ko var kombinēt ar atpogātu kreklu un ērtām kurpēm. Lai rastu bohēmisku noskaņu – sievietēm vakarkleitas kāzām jāizvēlas no viegla auduma ar mežģīnēm vai puķu rakstiem. Lielas rotaslietas un sandales papildinās šo brīvdomīgo izskatu.
  • Vintage jeb retro stils: Lielisks veids, kā piešķirt kāzām unikālu un nostalģisku noskaņu. Vīriešiem piemērots būs vintage uzvalks vai tērps, kombinēts ar rakstainu kaklasaiti un atbilstošiem apaviem. Turklāt, sievietēm būs piemērota vintage stila kleita, kas papildināta ar pērlēm vai citiem retro aksesuāriem, radot autentisku izskatu.

Neaizmirsti pievērst uzmanību kāzu norises vietai un laikapstākļiem. Ja kāzas norisināsies ārpus telpām, izvēlies apģērbu, kas ir ērti valkājams izvēlētajos laika apstākļos. Pats galvenais ir izbaudīt šo īpašo dienu, kā arī justies ērti un pārliecināti savā apģērbā.

Aktuālākās modes tendences kāzu viesiem 2024. gadā

Kāzās norādītais dreskods nenozīmē, ka jābaidās no modes tendencēm. Tu vari gūt iedvesmu no aktualitātēm un izcelt savu personību, vienlaikus ievērojot dresskodu. Kā aktuālākās 2024. gada modes tendences var minēt:

  • Individualitāte: Šī tendence ļauj katram viesim izpaust personību caur savu unikālo stilu. Tas nozīmē drosmīgu krāsu izvēli, neparastus griezumus un personalizētas rotaslietas vai aksesuārus.
  • Eleganti un plūstoši audumi: Šifons, zīds un tilla – ideāli piemēroti elegantam un romantiskam izskatam. Midi kāzu kleita ar plūstošām līnijām vai viegli vīriešu uzvalki, kas nodrošina stilu un komfortu.
  • Neitrāli zemes toņi: Viena no galvenajām krāsu tendencēm šogad. Smilšu, bēšs, olīvzaļš un citi dabas toņi ir gan eleganti, gan universāli, ļaujot viegli saskaņot apģērbu ar kāzu tematiku un atrašanās vietu.
  • Ilgtspējīga mode: Tā kļūst aizvien pieprasītāka. Viesi meklē ekoloģiski draudzīgus materiālus, piemēram, organisko kokvilnu, pārstrādātus audumus un linu. Tāpat tiek pievērsta uzmanība vietējo dizaineru darbiem un mazlietotiem apģērbiem.

Iegūsti iedvesmu un atrodi piemērotu apģērbu kāzām!

No elegantām vakarkleitām līdz stilīgiem vīriešu uzvalkiem AndeleMandele.lv ir tavs pieturas punkts visam apģērbu klāstam kā kāzu viesim. Satriecošas Pērles par maciņam draudzīgām cenām. Piedāvājumā iekļauts viss – kleitas ko vilkt uz kāzām, grezni aksesuāri, kaklasaites, satriecošas kurpes, lēti uzvalki vīriešiem, matu rotas – viss ko vien vari iedomāties kāzu tematikai. Ienāc un atrodi savu ideālo tērpu kāzām!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *