Datortehnika darbam no mājām: Kam jāpievērš uzmanība?

Darbam no mājām noteikti ir vajadzīga ātra un jaudīga datortehnika. Ziņu portāli vēstīja, ka tieši datortehnikas trūkums bija visbiežākais traucēklis valsts iestāžu pilnīgai pārejai uz attālināto darbu. Tā kā neviens nezina, kas mūs sagaida rudenī un ziemā, dažādu profesiju pārstāvjiem, tajā skaitā arī valsts iestāžu darbiniekiem, būtu laikus jānodrošinās ar kvalitatīvām ierīcēm attālinātā darba veikšanai.

Dators

Tā izvēli nosaka darba pienākumi. Jo vairāk informācijas jāapstrādā, jo jaudīgāks dators ir nepieciešams. Vispirms ir jāizvērtē, vai vēlaties strādāt ar stacionāro, vai portatīvo datoru. Izvēloties datoru, noteikti jāpārliecinās par video kameras kvalitāti, jo var būt nepieciešamība piedalīties video konferencēs vai sapulcēs.

Lai darbs veiktos bez liekiem sarežģījumiem, ir jāizvērtē datora funkcijas un veiktspēja.

  • Cietais disks, ko var dēvēt arī par datora krātuvi. Tā ietilpība tiek mērīta gigabaitos (GB). Izvēloties datoru, tā ietilpībai vajadzētu būt vismaz 500–750 GB.
  • RAM/atmiņa, kas tiek izmantota pagaidu informācijas glabāšanai. Ja operatīvā atmiņa nav pietiekami liela, dažas programmas var darboties pārāk lēni. Izvēloties datoru, vēlams pārliecināties, ka tam ir vismaz 4–8 GB operatīvā atmiņa.
  • Centrālais procesors liek datoram darboties. Galvenie ražotāji ir Intel un AMD.

Portatīvais dators ir ērti pārnēsājams un patērē mazāk elektrības. Tas ļauj strādāt jebkur, pat bez strāvas padeves, un būs lētāks. Ja izvēlaties portatīvo datoru, tam vajadzētu būt ar pilna izmēra monitoru, klaviatūru un peli, lai neradītu lieku slodzi  acīm, rokām un mugurai, tātad, veselībai. Uzmanība jāpievērš arī baterijas darbības laikam.

  • Lai kādam datoram dotu priekšroku, jāatceras, ka tam jābūt kvalitatīvam un pietiekami lielam, lai neradītu redzes problēmas.
  • Tastatūra ir ļoti svarīga ne tikai kvalitatīva darba veikšanai, bet arī veselības uzturēšanai. Ja darbs pie datora būs ilgstošs, jāraugās, lai pirkstiem un locītavām būtu ērti, tādēļ vēlams izvēlēties pilnā izmēra klaviatūru.
  • Datorpele arī ir viens no attālinātā darba instrumentiem, tādēļ tās izvēli nevajadzētu novērtēt par zemu. Ilgstošam darbam tiek ieteikts izmantot alternatīvo peli, piemēram vertikālo peli, kas ļauj roku turēt dabiskākā pozīcijā, samazinot slodzi rokas locītavām un muskuļiem.
  • Operētājsistēma. Ja izvēlēts dators ar operētājsistēmu, par to vairs nav jāuztraucas. Turpretī, ja plānots iegādāties datoru bez tās, tad vispirms jāizvērtē Windows vai Linux piedāvājumi. Bezmaksas Linux operētājsistēmas ieteicams izvēlēties tikai tad, ja pietiek ar meklētāju un vienkāršākajām biroja programmām.

Cita datortehnika

Ja pienākumu veikšanai nepieciešamas arī tādas ierīces, kā printeris, skeneris vai fakss, tad jāpadomā arī par tiem.

Datortehnikas un operētājsistēmas izvēli vislabāk ir veikt kopā ar IT speciālistu, kurš profesionāli izvērtēs  nepieciešamā datora funkciju un jaudas nepieciešamību.

Iespējas datortehnikas iegādei

Laba datortehnika noteikti nebūs lēta un var radīt nozīmīgu “robu”  budžetā. Creamcredit.lv piedāvātā kredītlīnija vai kredīts var kalpot kā risinājums kvalitatīvas datortehnikas iegādē. Kredītlīniju var noformēt īsā laikā, bez sarežģītu formalitāšu kārtošanas.

Lai aprēķinātu ikmēneša maksājumu, nepieciešams tikai atvērt kalkulatoru, norādīt vajadzīgo kredīta vai kredītlīnijas summu un vēlamo termiņu.

Ja aktuāls kredīts datora iegādei , pieteikumu jāaizpilda tiešsaistē, un parasti tas tiek izskatīts 10 minūšu laikā. Aizņemoties atbildīgi, saņemsiet savu personalizēto piedāvājumu, kurš ir spēkā 5 dienas, lai Jūs bez steigas varētu to izvērtēt. Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savas iespejas veikt savlaicīgu kredīta atmaksu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *