Foto: Unsplash.com

Dārza izskats: kā to padarīt skaistāku?

Parasti dārzus jau sen veidojušas mūsu vecmāmiņas vai vectētiņi, audzējot pārtikai nepieciešamo un citus augus, kas bija pieejami. Par kopējo ainavu tik daudz netika domāts, kā par to, kur dabūt pēc iespējas vairāk augus. Gadu gaitā, dārzā tiek sastādīti ar vien jauni augi, taciņas paliek ar vien šaurākas un tas zied visās varavīksnes krāsās. Lai padarītu to sakoptāku un skaistāku, lasi sagatavotos padomus.

Atpūtas stūrīša iekārtošana

Katrā lielākā vai mazākā dārzā ir nepieciešama vieta, kur atpūsties, sarīkot pikniku vai iedzert rīta kafiju. Lai paslēptos no karstās vasaras saules, vēja vai lietus, atpūtas stūrītī var novietot dārza nojumi, tā būs arī droša vieta, kur turēt dārza mēbeles. Dārza nojumes 1a.lv interneta veikalā pieejamas gan ikdienai, gan lielākām svinībām, ja ciemos bieži nāk viesi.

 • Ja dārzā uzturies katru dienu, labāk izvēlēties nojumi ar tērauda rāmi un kvalitatīvākām poliestera sienām un jumtu, tā būs stabilāka stiprā vēju un lietū.

Izvēloties dārza mēbeles, jāpadomā par to materiālu, dizainu un krāsu, jo tas ietekmēs kopējo ainavu. Maciņam draudzīgākās būs plastmasas, bet arī metāla, pītās vai koka dārza mēbeles 1a.lv var atrast par pieejamām cenām. Tās tomēr būs izturīgākas, stabilākas un labāk iekļausies dabā.

Foto: Unsplash.com

Dārza stilu veidošana

No viena īpašnieka pie otra, dārzi kļūst bagātīgāki un tiek papildināti ar jaunām augu sugām, šobrīd moderni ir audzēt eksotiskos augus: arbūzus, aprikožu un persikus kokus. Bet tikai retajam manāmi konkrēti dārza stili. Tos veidojot, apkārtne izskatās daudz sakoptāka, ir vieglāk orientēties un saprast, kur un ko audzēt.

Protams, konkrētu dārza stilu izveidot vieglāk ir sākumposmā, kad dārzs vēl tiek projektēts uz papīra. Bet to var darīt arī pamazām, pārveidojot dobes un izvēloties citādākus augus. Dārza stili ir daudz un dažādi, šie ir populārākie:

 • Klasiskais dārza stils
 • Japāņu dārzs
 • Franču ainavu dārza stils
 • Angļu ainavu dārza stils
 • Akmens dārzs
 • Virtuves dārzs
 • Augļu dārzs

Dārza vizualizēšana uz papīra un darbu kalendāra sagatavošana

Ja mazdārziņā aug vien pāris puķes vai garšaugi, plānu var neveidot, bet ja dārzniecība ir lielāka, bez kārtīga plāna neiztikt. Tas nepieciešams, lai zinātu, kur un kas ir iestādīts vai iesēts. Plānu jāpataupa līdz nākošajam gadam, lai varētu pareizi veidotu jaunu. Ne visi dārzeņi, katru gadu augot vienā un tajā pašā vietā, dos tik pat labu ražu, jo augsnei ir jādod laiks atpūsties.

Kalendāru dārza darbiem ieteicams veidot jau agrā pavasarī, lai nepalaistu garām stādīšanas darbus. Var atzīmēt arī laikapstākļus un paveiktos darbus, kas palīdzēs saprast, kad vajadzīga laistīšana, mēslošana vai ražas novākšana.

Foto: Pexels.com

Krāsu toņu saskaņošana

Nedrīkst aizmirst arī par saskanīgām ziedu krāsām, jo tas ir svarīgs faktors, lai dārzs izskatītos vizuāli pievilcīgs. Puķēm ir plaša krāsu gamma, līdz ar to var veidot dažādas krāsu paletes. Uzdevumu sarežģītāku padara ziedu ziedēšanas laiks un ilgums, ja par to nepadomā, iecerētais kopskats pavisam var atšķirties no reālā.

Regulāra kopšana

Lai visi iepriekšminētie padomi būtu efektīvi un dārzs tiešām izskatītos skaistāk nekā jebkad, ir arī fiziski jāstrādā. Tas prasa rūpes un uzmanību, tāpēc regulāri nepieciešams veikt šādus darbus: 

 • mauriņa pļaušana;
 • Laistīšana;
 • ravēšana;
 • koku zaru un krūmu apgriešana,
 • kārtības uzturēšana,
 • dārza mēbeļu kopšana.

Dārzs ir unikāla vieta, kur var izaudzēt sev pārtiku, izvēdināt galvu, atpūsties vai strādāt un darīt neskaitāmi daudz citas lietas. Lai būtu patīkami tur atrasties, tas ir jāiekopj, sākot ar iecienītāko puķu stādīšanu un beidzot ar atpūtas stūrīša veidošanu. Mēbeles un dārza nojumes 1a.lv interneta veikalā pieejamas par labākajām cenām un ikvienai gaumei atbilstošas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.