Ātrais kredīts zem mikroskopa: kā un kādiem mērķiem lietot?

Ātrais kredīts šķiet tik ierasts aizdevuma veids, ka daudzi potenciāli aizņēmēji jau pat nepievērš uzmanību aizdevuma izmantošanas ieteikumiem. Īstermiņa kredīts nav nedz tik sarežģīts, nedz tik apjomīgs kā hipotēka vai auto līzings, bet tas nepavisam nenozīmē, ka aizņemšanās līdz algas dienai neprasa pastiprinātu uzmanību. Atsvaidzini savas zināšanas par ātrajiem kredītiem un uzzini, kā aizņemties gudri!

Kāds ir ātrais kredīts 2020. gadā?

Jau vairāk nekā pusgadu Latvijā ir spēkā jaunie ātro kredītu ierobežojumi, kas lielā mērā ir izmainījuši nozari. Pagājušajā gadā tika lēsts, ka daudzi nebanku kredītdevēji pārtrauks darbu, un ka ātrie kredīti Latvijā būs tikpat kā nepieejami. Ja 2019. gadā Tev nebija nepieciešams īstermiņa aizdevums un nebiji sekojis līdzi ziņām, jaunie spēles noteikumi var Tevi pārsteigt nesagatavotu. Pirmām kārtam, ņem vērā, ka ātrie kredīti:

  • joprojām ir pieejami personām ar atbilstošu maksātspēju;
  • tiek piešķirti likuma noteiktajā kredītlimitā – ne vairāk 50% no valstī noteiktās minimālās algas jeb 215 eiro uz 30 dienām.

Pateicoties likumdošanas jaunievedumiem, tirgū ir parādījušies elastīgāki ātrie kredīti, piemēram, aizdevumi uz trīs mēnešiem un kredīti, kurus var atmaksāt vai nu pēc 30 dienām, vai arī vairāku mēnešu garumā. Šādiem aizdevumiem var būt lielāks kredītlimits, taču tie arī tiek saukti par ātrajiem kredītiem, tāpēc ka patēriņa aizdevumam tradicionāli ir garāks atmaksas termiņš – vismaz seši mēneši. Lasi tālāk, kurā situācijā kāds ātrais aizdevums ir atbilstošs!

Dažādiem apstākļiem – dažādus kredītus

Īstermiņa aizdevumi galvenokārt ir paredzēti neplānotiem tēriņiem, kurus nevar atlikt uz vēlāku laiku. Tas arī ir iemesls, kāpēc šādi aizdevumi tiek saukti par kredītiem līdz algas dienai, bet, par spīti apkopojošajam nosaukumam, visi ātrie kredīti nav identiski. Atkarībā no kredītlimita un atmaksas termiņa, ātros kredītus var iedalīt divās grupās:

  • aizdevumi nelieliem, steidzamiem tēriņiem. Tas ir klasiskais ātro kredītu veids ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām. Kā jau bija minēts, pašlaik šādi aizdevumi ir pieejami ar kredītlimitu līdz 215 eiro. Tie var noderēt, ja nauda ir vajadzīga neliela rēķina apmaksai, maziem remontdarbiem, saplīsušu ziemas zābaku iegādei sezonas vidū u.tml.;
  • aizdevumi apjomīgākiem tēriņiem, kas tomēr nav tik lieli, lai pieteiktos patēriņa kredītam: remonta izmaksas, ārstniecība, pēkšņs un neatliekams brauciens utt. Elastīgi ātrie kredīti var būt pieejami arī ar lielāku kredītlimitu, taču te aizņēmējam ir rūpīgi jāpārbauda sava maksātspēja – ja ienākumi ir pietiekami lieli un stabili, iespējams, vērts aizņemties īstermiņā, lai nepārmaksātu procentus. Bet, ja norēķināties ar aizdevēju 1-3 mēnešu laikā šķiet sarežģīti, labāk pieteikties ilgtermiņa aizdevumam.

Salīdzinājumā ar pārējiem kredītu veidiem, ātrie kredīti arī tagad saglabā savas pamatpriekšrocības: ērtu pieteikšanos internetā un operatīvu kredītpieteikuma izskatīšanu un naudas pārskaitīšanu. Ja esi pārliecināts par savu maksātspēju un vēlies saņemt aizdevumu pēc iespējas operatīvāk, iespējams, tieši ātrais kredīts palīdzēs atrisināt īstermiņa sarežģījums.

Pirms piesakies, salīdzini!

Ātrais kredīts attīstās līdzi tirgum, un pašlaik aizņēmēji var izvēlēties no plašāka aizdevumu piedāvājuma nekā vēl pērn. Lai atrastu sev piemērotāko kredītu, vērts izmantot kredītu salīdzināšanu – īpašu bezmaksas pakalpojumu, ko piedāvā NetCredit platforma.

NetCredit tīmekļvietnē ir apkopoti jaunākie ātrie kredīti un pārējie nebanku aizdevumi, ko var salīdzināt pēc kredītlimita, procentu likmes, atmaksas termiņa un citiem svarīgiem kritērijiem. Izmantojot NetCredit, vienmēr būsi pārliecināts, ka neesi palaidis garām nevienu atraktīvu piedāvājumu, kas paslēpies meklētāja trešajā lapā. Ja domā, ka Tev var noderēt ātrais kredīts, vai vienkārši vēlies uzzināt par nozares jaunumiem, ienāc NetCredit.lv!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *