Vai tiešām neinteresē?

Vēlēšanas tuvojas, bet pagaidām tāds miers… un klusums. Trauksme, solījumi – ticami un neticami, taustāmas nākotnes vīzijas… pagaidām vienīgi pašu deputātu kandidātu un žurnālistu satraukumu un darbošanās objekts. "Mierīgo iedzīvotāju", tādu, kas ar partijām un to kandidātiem nav ciešām saitēm saistīti, pagaidām pieredzētajās diskusijas maz.

Vēlēšanas tuvojas, bet pagaidām tāds miers… un klusums. Trauksme, solījumi – ticami un neticami, taustāmas nākotnes vīzijas… pagaidām vienīgi pašu deputātu kandidātu un žurnālistu satraukumu un darbošanās objekts. "Mierīgo iedzīvotāju", tādu, kas ar partijām un to kandidātiem nav ciešām saitēm saistīti, pagaidām pieredzētajās diskusijas maz.

Kāpēc tā? Nav laika? Neko nezinām vai negribam zināt par to, kas notiek ārpus mūsu istabas, dzīvokļa vai mājas sienām, ārpus dižķibeles skartās ģimenes lokam? Labi, grūti, bet tomēr var saprast, ja nespējam un negribam iedziļināties jauniegūtās savienības – zilzvaigžņotās Eiropas – lietās. Brisele tiešām ir tālu un birokrātu tur – tūkstošu tūkstoši. Iespējams, ka trekno gadu vēl treknākās varas partijas arī diez kādu ticību tam, ka Saeima tiešam ir tautas vēlēta un tautu pārstāv, nav radījušas.
Taču šoreiz mums jālemj par pašu valdību, to, kas tepat, mūsu ielā, ciemā un pilsētā darbosies. Turklāt tagad, kad laiki grūti un kārtība būs cita. Vai tad nemaz negribas zināt, kuras kaimiņmājas Jānis, Pēteris vai Anniņa, lems, kur un kā mūsu bērniem skoloties, cik droši būs dzīvot mūsu mājās, pa kādiem ceļiem brauksim, vai grūtā brīdī kāds mums palīdzēs?!…
Bet ziniet, solījumi un pat atklāsmes tādās diskusijās, kur uti otra kažokā jau paši deputāti meklēt meklē, ir ļoti rosinoši. Ļoti labi var redzēt, kam tiešām ir kāda saprašana un gribēšana ko labu sava ciema, pilsētas un novada labā darīt, bet kam tikai varas kārojas. Un kārojas tā, ka acīs cērtas un visi līdzekļi labi…
Atnāciet, uzklausiet, jautājiet. Jo tā ir iespēja – iespēja nekļūdīties, izvēloties pašu varu nākamajiem četriem, kā šķiet, ļoti nozīmīgiem gadiem.

Komentāri

 1. Jautājums, labs, bet momentāli rodās pretjautājums!
  Vai tad ir par ko balsot, vai tad ir vērts tērēt savu laiku, lai uzdotu jautājumus, tukšumam, kas uz jautājumiem atbildēs tikai tāpēc, ka tuvojās vēlēšanas, un arī šīs atbildes būs lielāko ties bleķis?

  Jau kādu laiciņu atpakaļ papētīju vēlēšanu sarakstus Tukumā un Tumē- un… tur tiešām nav neviens par ko balsot- neviens. un vēl jo vairāk papētot kandidātus, parunājot apklaušinot viņiem visiem vezumā jau nāk "Labie darbi"…

 2. daudzi ir sašutuši par to, ka par cilvēkiem tā, kā ir vēlme balsot, bet tā partija galīgi nav vēlama. Šķiet, ka šoreiz žurnālistiem vajadzētu stāstīt, ka ne jau partija šoreiz vadīs novadu, bet tie cilvēki kuri tiks ievēlēti. Jo vietējie jau savējos pazīst vislabāk, bet uz Saeimu, lai izvēlas to partiju, kura kaut cik apmierina. Šī jau ir politiskā spēle lielajām partijām, lai pēc tam kladzinātu pa visu valsti, re kā mēs uzvarējām. Daudzi deputātu kandidāti vispār nav nekādā partijā’. Un cik aktīvi par saviem cilvēkiem būs vēlētāji, tik arī tie cilvēciņi tiks ievēlēti. Ja kāds saka, ka neies balsot, tad lai pēc tam nevaid, ka atkal slikti. Starp citu, viegli ievēlētajiem deputātiem pēc tam nebūs un lai uzņemtos atbildību par šo pasākumu ir jābūt labai saprašanai un zināšanām.

 3. kā var deputāts būt cilvēks ar pamatizglītību, vidējo izglītību, vai skolnieks…!!! kāpēc citās pilsētās sarakstos ir cilvēki tikai ar augstākajām izglītībām? vai mēs nēesam pelnījuši ko labāku? saraksti pilni ar liekēžiem….katrs raus deķīti uz savu pusi.

 4. Diskusijas, ko organizē un vada NTZ
  Šodien, 21. maijā 19.00 Jaunpils pilī tikšanās ar Jaunpils novada deputātu kandidātiem.
  23. maijā 11.00 Raiņa ģimnāzijā diskusija ar Tukuma novada dep. kandidātiem.
  26. maijā 19.00 atpūtas kompleksā ARKĀDIJA Apšuciemā – diskusija ar Engures novada deputātiem.

  Diskusijas, Tukuma novada dep. kandidātiem, ko organizē esošās pagastu pašvaldības:
  21. maijā 16.00 – Irlava
  22. maijā 18.00 – Slampe
  25. maijā 17.00 – Pūre
  26. maijā 17.00 – Tume
  28. maijā 17.00 – Džūkste

 5. nu bet nebalsojiet par tiem, kuriem ir pamatizglītība, skolnieks, utt. diemžēl, tad jau pašiem jāiet un jāmācas un jāstartē ar tīriem un godīgiem papīriem.starp citu katram jau var kādu skeletu skapī atrast, ja tā labi grib, kaut vai tikai lai noķengātu

 6. to edgars
  bet spriets jau taa iisti var tikai tad, ja pats esi biijis klaat! citaadaak taa taada parunaashanaas ne pa teemu. Moshka tur taadi gjeeniji baloteejas!?

 7. Shie kanditaatu sarkasti,taa ir tuksha vieta.Nav jau par ko tur balsot.
  Zinu arii to ka ljoti daudzi,ljoti sakariigi Tukumnieki atteicaas no uzaicinaajuma starpteet
  veeleeshanaas,jo vinji saprot kas ir jeedziens ATBILDIIBA. Tie perdelji un pezhinjas kas tur startee,tie nav nopietni galvaa njemami.Tie ir karjeeristi,kas veelas pagozeeties slavas sauliitee.Tie ir iedomaajushies ka vinji kljuus taadaa veidaa pamanaami.
  Ir viens jautaajums -kaapeec atteicaas kan dideet sakariigi,normaali,radoshi Tukuma cileeki.

 8. interesanti, kuri pēc tavām domām bija tie radošie, domājošie, godīgākie cilvēciņi…, kuri nezināmu iemeslu dēļ atteicās…un kas tad viņus tā aicināja???

 9. Ko pajautāt jau būtu, bet kāda tam jēga, ja visa mūsu turpmākā dzīve atkarājas ne jau no vietējiem deputātiem, bet Saiemas un valdības. Ja netiks iedalīta nauda skolām un slimnīcām, tad lai cik labi gribētu šiem deputātiem būs šī skola un slimnīca jālikvidē.( Cik labi valdība "atbrīvojusies" no nepatīkama pienākuma.Mēs tie labie, bet vietējie tie likvidētāji.)
  Noasfaltētu jau visus ceļus, bet atkal, ja būtu nauda, bet to dala Rīgā ne vietējie deputāti.
  Vai maz Tukumā ir darīts un radīts. To, ka mums gribas vienmēr vairāk, tas ir normāli un tā tam jābūt.
  Vairāk mani uztrauc, ka man kā Milzkanes iedzīvotājai būs jābūt Engures novadā. Visa Milzkalne un puse Smārdes izmanto Tukuma infrastruktūru un ja nu man tagad par to būs jāmaksā. Labi, pajautāšu saviem deputātu kandidātiem, bet ko man dos šie skaistie solījumi, ja Tukuma novadam pietrūks nauda, būs jāmasā. Kā tagad tas ir Tukuma Mākslas skolā ar pulciņiem. Tā kā pagasts atteicās maksāt man pilnā maksa.
  Nevaig man šos skaistos solījumus, jo patiesībā šie deputātu kandidāti paši nezin kādus pārsteigumus mums valdība sagādās.

 10. Solvita! Ja Juus sevi uzskataat ja ne radoshu un sakariigu cilveeku, tad vismaz par vinju koleegji, tad Juusu komentinshs par pezinjaam un perdeliishiem nu nemaz nav ne radoshs, ne sakariigs! Bet – kaads nu kuram tas IQ – diemzjeel……..

 11. kāpēc tad Solvita pati nekandidē, un kāpēc tie gudrie un radošie neiet- tāpēc ka saprot, ka tad vairs nebūs ne labie, ne gudrākie. Visu noteiks kādu finansējumu katrs novads saņems un šoreiz tiem kas tur būs, būs ļoti grūti.Nenoliedzami ir jau arī tādi, kuriem interesē kādu labumu viņi no tā gūs un varu, bet ieteiktu nākamreiz iet pašai Solvitai, lai pamēģina. Pie tam šī reforma šinī laikā, kad valstī ir tik grūti vispaŗ diez vai bija vajadzīga. Bet jo lielāks bardaks, jo vieglāk ar tautu manipulēt lielajām zivīm un paši latvieši jau ir diezgan nenovīdīgi, kūtri. Balsot neiet, bet tad klaigā ka visi slikti. Ja atceramies dižos krievu laiku, ko te tagad visi meģina atsaukt atpakaļ, tad desu ēda tikai tās ģimenes kurās bija trīs bērni, blata sistēma un kāds uz to tāpat iedzīvojās ne pa jokam, tikai redz, kā viss ir aizmirsies. Partijas vīri dzīvoja zaļi, tikai presei bija cenzūra.

 12. Tādiem kā Solvita: katrā sarakstā ir gudri un domājoši cilvēki. Un lielākā daļa no viņiem saprot, ka tenekāda slavas saulīte, kur gozēties, nebūs. Un lielākā daļa no šiem cilvēkiem patiesi grib labu savam novadam. Un nekādu īpašu materiālu labumu novada deputāti negūst no sava darba.
  Jums nāktos atvainoties kandidātiem par savu pretīgo rupjību.

 13. Redziet, mīļie draugi, runāt vajadzētu tikai tad, ja jūs uz visām šīm diskusijām savā pagastā vai pilsētā būtu aizgājuši un deputātu kandidātus noklausījušies. Man ir tā laime to visu dzirdēt, jo vadu Tukuma novada kandidātu tikšanos ar iedzīvotājiem. Lai arī kāds vēl atļaujas pa skaļākam solījumam vai tukšākai frāzei, kopumā tomēr var teikt, – jau ir sapratuši, ka nekādas rozes tajā domē viņus negaida. Un arī iedzīvotāji viņiem neļaus gulēt uz lauriem. Tikšanās laikā teju ikvienā pagastā kandidāti saņem tādus jautājumus, ka atbildot nākas krietni pasvīst! Manuprāt, jau ir skaidri redzams, kurš varētu būt deputāts, kurš lieti noderētu kādā komisijā vai darba grupā, kuram vēl jāmācās runāt ar cilvēkiem, bet kuram nevajadzētu būt ne deputātam, ne pašvaldības darbiniekam.

 14. Uzskatu, ka šoreiz viegli nebūs un vēlētājiem jāskatās uz padarītajiem darbiem. Protams, ka katram ir sava sāpe un visiem izdabāt nav iespējams. Bet šoreiz ar labu gribu un patriotiskiem saukļiem cauri netiks. Solīt kau ko, tas šoreiz ir pat muļķīgi.Tagad galvenais noturēt to, kas ir.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.