Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Vai mūsu par daudz?

Vents Dubrovskis
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 13. jūnijs 10:27

Lasot ziņas un arī komentārus par to, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, ripinot auto cauri dievlūdzēju pūlim, vienam uzbraucis uz kājas, savukārt dziesminieka Kaspara Dimitera sieva Līga, protestējot pret Eiropraidu Rīgā, pieteikusi badastreiku, vispirms iedomāju par ne-iecietību.

Te nu tā izskanēja – Neiecietība visā to balsu jūrā, kas ik dienas ”spridzina” sociālos tīklus. Tomēr šai domapmaiņai seko arī tīri praktiskas izpausmes – Sīrijas džihādistus papildinājis viens Latvijas musulmanis. Krievija, kuras trīs pilsētas – Noriļska, Daļņegorska un Dzeržinska – ierindota pasaules piesārņotāko pilsētu desmitniekā, atsakās no Krievzemes augstajiem standartiem neatbilstošās Baltijas zivju produkcijas… Antigejisma noskaņās Krievijā rosināts aizliegt attēlus, kur redzami līdz jostas vietai kaili vīrieši, piemirstot, ka cara tētiņš Putins jau papozējis šādā paskatā un ne vienu reizi vien… Jā, kur ideāli, tur neiecietība pret visu, kas pa kājām, riteņiem un kāpurķēdēm…

Svētdien pabiju Ikšķiles krāmu tirgū un kļuvu par liecinieku tam, kā viens antīko moču tirgotājs sāka bļaut uz vīru, kas bija atļāvies pieskarties vienam eksponātam, jo, raugi, ”cik pa dienu tādu čamdītāju, kratītāju un taustītāju”!! Šī scēna lika aizdomāties par to, kas kaitina – kairina, pārbauda pacietību – iecietību un galu galā uzspridzina emocijas? Vai citādi domājošos…

Galu galā, ar bruņošanās un militāro konfliktu mērauklu raugoties, rodas sajūta, ka mēs, šodienas sabiedrība, pārāk daudz ciešam vai arī – negribam ne ciest, ne būt tik pazemīgi, kā iepriekšējās paaudzes. Patērētāju un pašiņu sabiedrība vai varbūt brīvības sajūtā evolucionējoša sabiedrība? Bet kā personiskās brīvības izplešanos savienot ar kopējo cilvēces skaita pieaugumu? Ar to, ka tavām domām pretī pieci citi viedokļi vai pat visa rietumu sabiedrība? Vai globāli to iespējams atrisināt mierīgi? Vai tomēr mazos sapņus par jaunām botēm vai nomaksātu kredītu nomainīt pret tautiešu vai ticības aizstāvēšanu ar ieročiem rokās? Laiks rādīs. Civilizācijas nāk un iet – iespējams, tā teiktu Zeme…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. dx teica:

  Vent, vai Jums tiešām arī šķiet, ka vajag karu? Labs karš nemēdz būt, pat vissliktākais miers ir par to labāks.

 2. vecis teica:

  Droši ka ieroci rokās nav turējis un nezin kā ar tiem rīkoties,nevienam nenovēlu Ukrainas variantu,varbūt pakarot aizbraukt vajag.

 3. Feldmaršals Dauns teica:

  zb dubrovski, tu iesi pa prieksu, velsies pari laukiem un ceļiem, lai mēs zinatu, ka tur nav kājnieku mīnu, sveicini savu mammuci pie laika, dels:)

 4. Hmmm teica:

  Ir reizes, kas lasot Venta rakstus gribas jautāt- kādas ripas Tu Vent lieto?

 5. pēcis teica:

  Laikam ja Venta rakstus lasa, bet nesaprot ko viņš ir gribējis pateikt, bet tā jau ir pašu problēma.Šķiet ka būtu par garu, lai iestāstītu kādam, kas te ir teikts. Un kurā vietā te ir apgalvojums, ka jākaro?!

 6. es pret karu teica:

  nu laikam izvirzīts jautājums-karot vai nekarot…nu tad daudzmaz domājoši cilvji noteikti pateiks karam nē, tas ir labāk Krimas variants nevis Donbasa un Luganskas, a tie pastulbie balamutes no aukšgala treknās siles ar jaunievēlēto lauksamnieku būs pirmie,,kas kara gadījumā uz ārzemēm aizmuks zem predloga, ka redz valdībai jābūt drošībā, lai no aizjūras varētu valsti vadīt- a nespīda gan viņiem, cik apkārt visi runā, tad karot nu gan neviens netaisās iet…tik masu mēdiji zem stingras kontroles esot patriotiski bazūnē

 7. Eu, jūs tur! teica:

  Komentētāji, tiešām gribas teikt: ”Eu, jūs tur!” Vai jūs maz saprotat ar, ko paši rakstāt!? Jo, acīmredzot, tas, ko raksta Vents, līdz jums nekādi nav aizgājis!? Paskaidroju: Vents raksta tieši par to – lai karu nebūtu, jāmeklē to izcelsmes cēloņi un jānovērš tie. Bet karu cēloņi(bez militāri rūpnieciskā kompleksa kāsēju vēlmes nopelnīt), tāpat kā jebkura konflikta, jebkuras vardarbības pamats ir ne-ie-cie-tī-ba! Viss viens, vai pret dievlūdzējiem, praidistiem, ukraiņiem, krieviem, latviešiem vai kaimiņu tanti un žurnālistu….

 8. Menģeļu Fredis teica:

  visa sals ir tanī, ka to tautiešu un ticības aizstavību papildina kartīgs kusķis naudas,- cik cimperlīgi un variabli koķeti klūst VISI (gan Asada sīrieši, islamavalstisti, Luganskieši,Doņeckiesi, pārējie ukraiņi,tagadējā Ukrainas žīdu zagļu varza ar zagla dēlu Valcmaneli prieksgalā, bet ipaši Volstrītas-Pentagona salašņas) kad iestudētās soabrakadabras dzirnaviņās iemet mazu akmentiņu attiecībā uz kombatantu remunerāciju un sociāl-ekonomiskajām attiecībam atbrīvoti-okupetajas teritorija, – visur cieš mierigie darbalaudis, bet zaglīgi mēsli profitē.Tad uzreiz aizkaitinajums par pieskaršanos šim jautajumam parsniedz tā Ikšķiles večuka kas tur protesteja pret izputēja čamdīšanu, līmeni:))

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool