Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pieskatīsim cītīgāk

Katrs skolas vecuma bērna vecāks, veicot ierastos audzinoša rakstura rituālus, gan jau reiz būs dzirdējis šo atrunu kanonā iekļaujamo frāzi: “Bet citiem klasē bija tāpat/bija vēl sliktāk!” Tādas – ar bērnišķīgu izturēšanos saistītas asociācijas – gribot negribot kārtojas glītās rindiņās, tikko tiek patraucēta jaunā Tukuma novada vadība vai, nedod, dievs, norādīts uz kādu nepilnību tās lēmumos. “Bet tie citi… Bet tie iepriekšējie… Smags mantojums…,” tādas un līdzīgas frāzes arvien regulārāk lasāmas gan oficiālos pašvaldības saziņas kanālos, gan arī deputātu privātos kontos (te jāpiebilst, visu cieņu tiem, kas savu viedokli vismaz nekautrējas paust atklāti, nevis, kā pašiem šķiet, viltīgi slēpjoties aiz anonīmiem izdomājumiem…).

Taču laikraksta uzdevums diemžēl vai – paldies dievam – ir  gana regulāri kustināt jeb izvaicāt vietvaras pārstāvjus un pieskatīt, izvērtēt viņu rīcību. Turklāt, neatkarīgi no tā, kurš konkrēti kurā brīdī atrodas pie vadības stūres, pults vai papīriem. Un laika gaitā, jāatzīst, attiecībās ar pieskatītājiem vietējiem politiķiem ir gājis visādi, jo kuram tad patīk būt kritizētam!? Taču tieši tādēļ – pieredzes dēļ – varu droši apgalvot, ka situācija, kāda šobrīd vērojama Tukuma domē, savā ziņā unikāla.

Daži piemēri. Viena no maigākajām reakcijām, ja jums, tāpat kā man, ir gadījies vērsties pie domes, iespējams, būs norādījums: “Tikai rakstiski!” Piemēram, vēl pagājušā nedēļā, gatavojoties publikācijai, vaicājām priekšsēdētāja vietniekam Agrim Zvaigzneskalnam, kurš tad viņu tā intervējis interesantajam izdevumam «Tukuma Balss» (Tieši kādēļ šādas jautājums mums radies, vairāk lasiet 12.  maija  laikraksta 6. un 7. lappusē). Lieki piebilst, ka deputāts nav pamanījies atbildēt, ne mutiski, ne arī, kā solīts, rakstiski…

Sliktāk ja būsiet pateicis vai uzrakstījis ko kritisku par, kā paši sevi dēvē, trīspartiju koalīciju. Manā gadījumā – redakcijas slejā apšaubīju, vai nule kā ievēlētajam priekšsēdētājam Normunda Rečam tiešām būtu nepieciešams tāds it kā izcils publiskā tēla pucētājs Jānis Tomels, kurš līdz šim gan mūspusē vairāk bijis pazīstams tikai un vienīgi kā šaubīgā izdevuma «Tukuma Balss» vadītājs. Neskaitot anonīmo komentāru gūzmu, kas sāka gāzties un vēl arvien turpinās, dome priekšsēdētāja personā, atkārtoti žurnālistiem tika ierādīta viņu vietu – sak, nebūs jums laikrakstam “ekskluzīvu tiesību” uz informāciju… Realitātē gan tas nozīmē, ka J. Tomels šobrīd, kaut solījis tā nedarīt, turpina rauties vairākās frontēs – te kaut ko pašvaldībai uzraksta, te kaut ko «TB». Tādēļ nav brīnums, ka ikmēneša pašvaldības informatīvajam izdevumam acīmredzami spēciņa vairs nepietiek un to arī jāuztic savam «TB» ilggadējam kolēģim un līdzīga izstrādājuma veidotājam Talsos Arvīdam Deģim.

Vai tā ar nodokļu maksātāju naudas piešprici atsevišķiem deputātiem (jo īpaši A. Zvaigzneskalnam, kuram jau ir pašslavināšanās pieredzīte) ir jau agrīna gatavošanās vēlēšanām, kas cita starpā paredz arī kuslus (jo melos balstītus) mēģinājumus diskreditēt neatkarīgu mediju, laiks rādīs. Mums tas nozīmē tikai vienu: jāpieskata ”jaunā vara” cītīgāk!

Komentāri

 1. Ar ko pieskatīsi ? Ar vīru Trēdi ? Stemperi un Bahu ? Ā ,un arī ar Kupču ?
  Baigo mašinēriju esi *** ar māti irdarbinājusi. **** tikai karstgalve !

   1. Cik pretīgi Zvaigzneskalna kompānijai apmaksāt melu kampaņas un nomelnot cilvēkus! Domes vadība ar šito gājienu ir sevi totāli iegāzusi.

 2. Redakcijas sleja uzkāpusi precīzi trīspirkstu kombinācijas varžacij, vai tad citādi iepriekšējā komentārā būtu rupjības un personīgi apvainojumi. Visi labi zinām , ka rupjības un personīgi apvainojumi ir argumentu un savas bezspēcības apliecinājums.

  1. Iesaistot visu Tukuma policijas vadību ,lai nomelnotu citus Trēdes kundze ! Vai to nevarētu nosaukt par bespēcību ?

 3. Nepiekakājies vai neapkakājies ? Tā būs korekti pateikts valodniece ? Gribēju tevi mīļvārdiņā nosaukt, bet domāju kā izlocīt tavu vārdu?ja būtu Liene tad locītos Lienīte , bet no Liena locās Lienaīte 🙂 apgaismo mūs kā būtu pareizi.

  1. kā nu te kāds nobijies no policijas!:) Laikam jau kādam kārtīgi pa ļipu trāpīts:) Un pieskatiet, pieskatiet domi tā pa riktīgo, kā nekā mūsu naudu tērē. Negribu, ka par mūsu naudu caurkritušus deputātus tomeļus apmaksā.

 4. Pašvaldībai vairāk nav ko darīt, kā tukšot iedzīvotāju makus ar visādiem runas kloniem, laikam paši mēli nejēdz kulstīt vai smadzenes nedarbojas. Labāk būtu domājuši, par autostāvvietu iekārtošanu pie daudzdzīvokļu mājām, vai te arī prāta par maz, gaida un skaita cik no projekta pašu kabatā tiks?

 5. Neapvaino pašvaldības darbiniekus, kas godīgi un daudz strādā. Viņi nav vainīgi, ka reizi gadā mainās priekšnieki, pie tam 3 uzreiz un visi ar attiecīgu saprašanas un uzvedības līmeni. Tas ir murgs ne darbs. Ja kaut kas būtu no darbiniekiem vien atkarīgs, sen būtu gan laukumi,gan ielas, gan tilti. Tomēr toni nosaka lēmēji, kas nekad nav godīgu darbu strādājuši, par ko liecina viņu deklarācijas.

  1. Atbilde pieņemama, ir kas strādā ir kas vietu aizņem vai ķeizariņu tēlo. Komunālā daļa vieni un tie paši jau sen varēja izdarīt, ja gribētu ne uz projektu naudām gaidītu, piem., Spartaka 7, 5, 4, …sētas pusē pie bērnu laukuma mājas otrā pusē ir desmitiem auto laukuma vieta, tāpat kā vidus daļā. Nav ko stāstīt par kaķu vai suņu zaļo zonu. Iedzīvotāju ne govs primārās vajadzības.Nolīdzināt un ieklāt bruģakmeni nevajag pat Strabag asfaltlējumu. Koki nav jāizcert – nav. 2m un vairāk drošības zona. Ko vajag Briseli, miljonus, buldozeru, pašiem ne rokas, ne galvas nav? tas pats “Vālodzītes” pusē kur saprātīgi un bezizejas brīdī dubļu zonā jāliek un liek auto. Par kādu aklumu vai redzamību, vai Grētas un Grietu pasaules glābšanu nevis jārunā, bet Tukumnieku vajadzību jālūko?

   1. Patiešām riktīgs surikāts, prāta ne tik cik melns aiz naga.
    Kā tad tā nolīdzināšana un bruģa ieklāšana var notikt bez naudas ieguldīšanas.
    Tas bruģis arī par velti no gaisa nenokritīs tikai tāpēc, ka vienam surikātam tāda kaprīze.
    Gribētos redzēt tā bruģa kvalitāti , ja to to uzliks uz zemes bez grants-šķembu pamatnes.
    Pēc mēneša būs kurmja rakumi un atkal surikāts nelabi kvieks, ka slikts bruģis.
    Gribi kaut kur nokrāmēt savu rūsaino šrotu, vai nu pats ņem rokā lāpstu , vai arī maksā pats, nav citiem jāsponsorē tavas iegribas.

    1. Bruģi, kas no tevis naudu prasa un par velti ne strabags ne citi taisa, kur nu vēl komunaļščiki. To lielāko naudu arī tādi meistari pievāc un pēc tam skrien uz bezdarbniekiem atpūsties. Ar savu gudrību, pareizāk muļķību varēji neplātīties. Netaisījos projekta specifikāciju šeit apspriest. Bruģi arī pats esmu licis bagātajiem, tā ka, nabagmāja, pastāv pie ratiem, negaudo un neslinko, bet darbu dari kopā ar komunālo daļu. Tukumā redzams, kā viens strādā un trīs slinko, pat vairāk, bet naudu gan prasa.

    2. Meistar, atgādini vismaz komunālai daļai, lai Strabag vismaz strīpas savelk stāvvietās, liekas tas projektā arī bija par kapeikām vai miljonu. Tāpat gulošo policistu vajag iekrāsot, bet laikam paši guļ. Lai braucošie un tu pats nelēkā, priekšnieķelīt. Atceries, ka tev ir jāstrādā, ne citam tavā vietā, ne kā tītaram uz sūda čupas jāstāv un jābuldurē par savu bagātību, nezin kādā ceļā vēl iegūtu.

    3. Bruģiniek, vai tu aklītis bez prāta vai ar acīm problēmas, ja neredzi, ka ne vienam, bet lielai daļai problēmas ar auto stāvvietu atrašanu rītos un vakaros. Aizej pie bērnudārziem paskaties un daudzdzīvokļu mājām, veikaliem un poliklīnikas. Ne savu pakaļu audzē sēžot un muldot, tikai par naudu vaimanājot, tāpat uz cita rēķina (par sabiedrības naudu) dzīvo. Kā tu domā, kad to gadsimta celtni pabeigs Kurzemes ielā ar tādiem pašiem ņaudētājiem un naudas prasītājiem?

     1. Daudz esmu atklausījies šitos meistarus, esmu strādājis pie bagātajiem, ko tik kautrīgs, varēji palielīties , ka strādāji pie prezidenta.
      Kad noliek pie reāla darba, tad tādi lielībnieki pat ”Amatniekam” nav derīgi.
      Ja būtu labi strādājis pie bagātajiem, tad būtu ieguvis labu reputāciju un būtu kārtīgu naudu sapelnījis, lai nebūtu jādzīvo proletāriešu izburbējušajos midzeņos.

      1. Bruģis tev galvā, kā klaču bāba saklausījies un dali bagātos un nabagos, laikam nauda pat sapņos rādās, bet ārkārtējā situācijā tik vien zini kā prasīt naudu un nestrādāt, vispirms pierādi, ko ielas profesor spēji, tad skaiti un prasi, bet nedīrā, kad redzēšu tevi darbā tad arī pavērošu, mēli kulsti vai kam deri. Bet tas kas tikai sev rauš un necīnās par kopējo, tāds tualetei tik derīgs, kaut gan asenizatori arī par tevi labāki, bagātais, bruģa meistar. Ko nepiedzimi uzreiz kādi dīkdienei, bet jārāpo pa zemi un pēc tam jāplātās. ‘Tādi deputāti arī tagad redzami, kuri domā, ka no zelta cauruma izlīduši. Laikam stipri apbižots, ka nostājies pret Tukuma iedzīvotājiem un viņu vajadzībām.

   2. Ko tāds traki uzvilcies esi? Bezdarbnieka pabalstu var saņemt ikviens , kurš maksājis nodokļus, ja visu vai daļēji saņēmi ķepā , tad pats esi vainīgs un no likuma viedokļa labāk ar to neplātīties. Gribētu zināt pie kura veikala nav kur atstāt mašīnu, bet pēc maizes kukulīša vai bojarišņika veselīgi ir aiziet ar kājām un pa ceļam varēsi pakomunicēt ar citiem bēdu brāļiem.

    1. Redzams, asfalta slimība tevi ķērusi, ja visu rēķini pudelē, pat tēmu esi aizmirsis par nepieciešamību iekārtot vairāk autostāvvietas, kas neprasa Nobeļa prēmijas izgudrojumu. Bet tu uzreiz darbs smags, naudu lielu vajag, tāds kā utubunga. Ne jau līdz zemes centram jārok vai Ēģiptes piramīdas jāceļ, bet tev kā žīdam mūžīgais cietējs un jauna riteņa gudrotājs, tādēļ jau tādi slauc un un uz citu rēķina brauc, bet Latvija arvien dziļāk bedrē šļūc. Gan jau drīz tādus sētas ķeizariņus iznīdēs tie, tavi saucamie, “proletāriešu izburbējušajos midzeņos” dzīvojošie. Jāsaprot, esi no šīs varas pielīdējiem, kuriem rūp tik sava kabata.

 6. raksta doma laba,bet nu tās kļūdas!… vai tad tik tiešām redakcijā nav darbinieka,kas pirms raksta publicēšanas tajā rupjas kļūdas izlabo,ja autoram kaut kādu iemeslu dēļ misējies

  1. Nomierinies pareizais latvieti, vai gramatiķi, šeit bez redakcijas varētu arī jebkurš pats izlabot, ja būtu tāda opcija. Bet pie staba arī var piekasīties, kad nav ko darīt.

 7. Par saturu neizteikšos. Bet rakstības stils, gramatika , liekie iespraudumi, aplamā vārdu secība…Par to visu autorei vajadzētu sarkt. Cilvēks, kas pretendē uz žurnālista statusu, neko tādu nedrīkstētu atļauties. Avīzei, ja tā grib saukties par avīzi, ar steigu vajadzīgs valodnieks, kas šādus gabalus izķidātu. Ja to darītu ar sarkanas krāsas spalvu, tad tekstiņš būtu kā piektās klases skolēna sacerējums. Ja to nedara, valodas pazemošana.

 8. Saturam nav ne vainas. Abonēju un lasu. Iznāca vienreiz ieskatīties NA priekšvēlēšanu lapelē, kuru Tomels izdeva. Mēmās šausmas!

 9. NTZ ir privāts medijs. Kāda tur neatkarīga žurnālistika. Cilvēki kuri neiedziļinas lietas būtībā arī tic visam ko Plaude raksta.
  Slavēšana un citu nomelnošana tā nav neatkarīga žurnālistika !

  1. Labi , ka rečesijas dižpārdoklis sevi neslavē, citus nenomelno un ir neatkarīgas žurnālistikas paraugs īpaši augstas raudzes intelektuāļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.