Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par distancēšanos

Mūsu trauksmainajā un steidzīgajā pirmssvētku laikā varu ieteikt apgūt… prasmi distancēties.

Iesākumā vienosimies, ka par poltiku šoreiz nerunāsim: tas „katliņš” vārās arī bez mūsu līdzdalības. Tāpēc šoreiz sāksim ar sevi.

Lielveikalos, Ziemsvētku eglīšu laukumos un citās sabiedriskās vietās mūsu dzirdi pastāvīgi apgrūtina nebeidzami džinglbelli? Brīdī, kad trokšņi pieriebjas, mūs var glābt un pasargāt Daba: meža takas, jūras krasts, sniegoti lauki. Viss, kas tīrs un balts, viss zaļais pasargā arī mūsu acis – tas ļauj redzei atpūsties no pirmssvētku raibās un nepārtrauktās ņirboņas. Lai vienīgā ņirboņa ir krītošais sniegs, kas jau pašā  šīs ziemas sākumā ir pierādījis savu dāsnumu – ar lielām, lēni un skaisti virpuļojošām pārslām.

Kad ar uzmācību daudzos un dažādos veidos izceļas tirgotāji, uz lielveikaliem ikdienā ejam ar iepriekš sagatavotiem pirkumu sarakstiem (Iepērkoties tos dzelžaini ievērojam, protams!). Ziemsvētku dāvaniņas (ja iecerētais nav auto, māja, dzīvoklis, utt.) ieteicams meklēt mazās un interesantās mūsu pašu latviešu bodītēs, speciālajos tirgos un atsevišķās negaidītās tirdzniecības vietās. Patiesībā jau varētu būt ieteicams to sākt darīt drīzi vien pēc Jāņiem: tad nebūs ne steigas, ne stresa, ne burzmas – sanāks vairāk laika pārdomām, un arī izvēle būs gan plašāka, gan gaumīgāka. Ja, nepieciešamības vadīti, nedāvinām sadzīvē vajadzīgas un noderīgas lietas (ja ir labi, zināms, ka šoreiz noderēs tieši tās), tad labāk izvēlēsimies kaut ko mīļu vai interesantu, – lai dāvanas saņēmējam pēc svētkiem nav jālauza galva, kur neuzkrītoši nobāzt kārtējo štruntu. Labi pazīstot apdāvināmo, sapratīsim, vai viņam der dāvanu karte grāmatu vai parfimērijas vai rotaļlietu veikalā. Varbūt dažu labu saņēmēju vairāk aizkustinās tieši apsveikuma kartiņa un ar roku rakstīta vēstule.

Ja gribam, lai kaut uz brīdi, kaut uz vienu vai pāris dienām apstājas laiks – darināsim dāvanas paši! No pieejamā materiāla. Ar pašu rokām. Pašu brīvajā laikā. Tieši tā top vismīļākās, vērtīgākās un neaizmirstamākās dāvanas!

Ievērojot vismaz daļu no šeit minētajiem ieteikumiem, mēs pat nemanīsim, kā esam relaksējušies – nevienu neaizskarot, nesadusmojot, nevienam pāri nenodarot. Gluži otrādi: sagādājot mieru un prieku sev un citiem, kas arī bija šo ieteikumu uzdevums un mērķis. Lai mums viss izdodas!

 

Komentāri

  1. Interesanti, kāda ir patiesā tirāža šim brīnumam? Pēdējo reizi ntz rokās turēju pirms gadiem desmit. Tiešām kāds kaut ko tādu vēl lasa, un ir tik nesaprātīgs ka nespētu iegādāt dāvanas?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.