Attēlam ir ilustratīva nozīme

Meli nav nekāda “alternatīvā informācija“!

Laikā, kad tapināju iepriekšējo redakcijas sleju, kas lielā mērā tika veltīta dezinformācijai sociālajos tīklos, Putins un viņa armija vēl tikai tirinājās pie Ukrainas robežas. Aptuveni nedēļu vēlāk situācija kļuvusi sliktāka…daudz, daudz sliktāka. Ukrainā pat miera (it kā!) sarunu laikā Krievijas armija tikai pastiprinājusi savu agresiju, nežēlīgi apšaudot civiliedzīvotājus. Ir taču tik ērti izšaut raķetes no pārdesmit kilometru attāluma, ja pašiem nemaz nav jāieskatās nogalināto bērnu sejās, vai ne? Oficiāli gan Krievija vēl arvien uzstāj, ka Ukrainā… nemaz neesot iebrukusi, ka cīnās ar iedomātiem ”narkomāniem un nacionālistiem” (it kā šajā gadījumā tas – būt nacionālistiski noskaņotam savā nacionālajā, suverenajā valstī – ir kaut kas nosodāms!) un būtībā…nu, ja,…paši ukraiņi viens otru apšaujot.

Tas, ka tie ir meli un pat ne baltiem diegiem šūti, mums, kam ir iespēja sekot notikumu gaitai pa dažādiem informācijas kanāliem, ir pavisam skaidrs, jo bruņu tehniku, kas veido kilometriem garas rindas uz Ukrainas ceļiem, nav nekas tāds, ko mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ir iespējams noslēpt. Informācijas, vismaz pie mums, Latvijā, Eiropā, arī citviet pasaulē, kur pieejams internets un demokrātiski, neatkarīgi mediji, ir tik daudz, ka tikai ļoti apzināti to ignorējot, iespējams noticēt Putina un viņa galma propagandai.

Tomēr – nu ir taču gana daudz vēl tādu, kas no “alternatīvā viedokļa“  vakcinācijas jautājumā tagad itin veikli pārmetušies uz “tautu draudzības“ sludināšanu vai, pat daudz aiz puķēm neslēpjoties, pasakot, ka “ukraiņi paši vainīgi”, neaizmirstot, protams, piebilst: “Neskatieties oficiālās ziņas!“ Ja tā nav āža kāja jeb visskaidrākais apliecinājums tam, kas šos skribentus (paši sevi gan sauc par brīvajiem žurnālistiem un viedokļu līderiem), ”īstās” Satversmes meklētājus un valdības gāzējus piestutē mums absolūti nedraudzīga kaimiņvalsts, tad – kas tas ir?! Protams, tam pa vidu ir gana daudz ļaužu, kas tam visam acīmredzot no sirds tic, jo taču ņēmuši vērā padomu un nevienam oficiālam informācijas avotam vienkārši neuzticas! Viņi veido savu viedokli par pasauli, tai skaitā notikumiem Ukrainā, balstoties uz interneta biezokņos sagrābstītajiem “alternatīvajiem faktiem”. Dzīvojam demokrātijā, kur viedokļu daudzveidība un iecietība – viena no vērtībām. Bet šajā gadījumā nav iespējams un arī nedrīkstam būt iecietīgi! Ir jārunā skaidra valoda – lietas jāsauc īstajā vārdā – dezinformatori un Krievijas agresijas noliedzēji ir meļi un nelieši. Un jā – viņi tieši apdraud arī mūsu valsts drošību!

 

Komentāri

  1. Es gan skatos Krievijas TV un sekoju internetā Krievijas mēdijiem, jo tikai tā var saprast, ko Putins domā un taisās darīt, atjaunojot pasaules kārtību, kāda tā bija pirms 1997.g. Latvijā par to neko nestāsta, laikam gaida, kad būs pie sasistas siles, tāpat kā Ukraina.

 1. Raksta autore saka: ”Ir taču tik ērti izšaut raķetes no pārdesmit kilometru attāluma, ja pašiem nemaz nav jāieskatās nogalināto bērnu sejās, vai ne?”
  Te nu gan raksta autore smagi kļūdās, okupantu deģenerāti to izdarīs arī skatoties bērna acīs, jo viņi ir izaudzināti ar čekistu-bandītu metodēm, kuras pastiprinātas ar nacistu ideoloģiju un boļševistisku degsmi nogalināt visus sev apkārt.
  Karš tas ir miers, slepkavošana tas ir humānisms, meli tā ir patiesība, tāda ideoloģija ir okupantu un viņu bandas vadoņu galvās.

   1. Anonīmais, kāpēc tu pats raksti? Kur tev te ir glupības? Tavs jautājums – jā, tas ir glups. Tāpēc neraksti glupības!

 2. Tikko noklausījos, ko saka Krievijas pārstāvis ANO ģenerālasamblejā, kur izvirzīts jautājums par Krievijas izslēgšanu no ANO. Un ko teica Krievijas pārstāvis?….Gan Tv arhīvā, gan interneta vietnēs to var noklausīties. Nespēju saprast, kā var TĀ melot!!! Izrādās, ka drausmīgi nacisti un fašisti, kas tagad paši šauj un iznīcina savus cilvēkus, neļauj tiem izbraukt no Ukrainas, liek viņiem kā dzīvam mūrim iet pret tankiem (nezin tikai, no kuras valsts atbraukuši šie tanki! – tā ir mana ironija) IR PAŠI UKRAIŅU NACISTI, KAS JAU GADIEM REPRESĒJUŠI UKRAINAS IEDZĪVOTĀJUS, KA Donbasa un Luganskas republikās pa šiem gadiem nogalinājuši 14 000 cilvēku… Tātad, viss, kas tagad notiek Ukrainā, ir pašu ukraiņu provokācija, lai sasniegtu… tā arī nepalika skaidrs, ko ukraiņi tādā veidā grib sasniegt… Bet Krievija katrā ziņa veic labu misiju… Rokas dreb aiz sašutuma. Tāds cinisms no Krievijas pārstāvja! Es nesaprotu, kā viņam mēle klausīja… BET! Es personīgi zinu ģimeni Tukumā, kas tic šādai “patiesībai”… Un domāju, ka tādu gan Tukumā, gan pa visu Latviju atrastos vēl daudz! Lūk, kas ir ļoti nepatīkami un arī bīstami… tādi ir! Viņi dzīvo vēl tajā informatīvajā laukā, kādu mums nācās mācīties skolā padomju laikā, bet tagad pieplusē klāt vēl arī pilnīgi klajus melus. Nevis analizē un domā, bet akli un truli inerces pēc turpina domāt tāpat, vēl jo vairāk purpinot par ASV un NATO, kas agrāk nebija tik aktuāli. Ir nopietni jādomā, kā apskaidrot pašreizējo reālo stāvokli, lai šāda domāšana apstātos! Un pie mums taču ir informācija, kurai var sekot un domāt! Bet nē. Viņi klausās putinistus! Putinam var ienākt prātā “glābt” Krieviju ne tikai no ASV un NATO, “glābt” ukraiņus no viņiem pašiem, jo viņi paši taču ir nacisti, bet nākt “glābt” arī putina mīļotājus Latvijā… Tikai tā “glābēj”raķete vai spridzeklis neprasīs, vai te kāds mīl vai nemīl Putinu! Izšķīstot gabalos tādi vēl varēs dvest pateicības vārdus par Putina uzrīkoto “glābšanas” akciju, kas nemaz nav karš, jo Krievija jau nav pieteikusi karu… Nu, lūk, Krievijas pārstāvis ANO gandrīz vai norādīja, ka ANO vajadzētu tieši slavēt Krieviju, nevis izslēgt no ANO un sodīt, pielietojot sankcijas, kas taču nav godīgi un likumīgi… Bet kā savest kārtībā galvas mūsu pašu idiotiem, kas neredz redzamo?! Internetā arī ir tik daudz kretīnisku komentāru… Vai tiešām cilvēks var būt TIK stulbs, bet, jā, gudrībai ir robežas, bet stulbumam NAV!

   1. Tik tēlains teikums, ka nevar īsti saprast… Ne jau Sašutumam kaut kāds tavs rubulis nav pilns, bet Putleram un viņa pārstāvim ANO, un laikam jau tev pašam arī… Laikam piederi pie tiem, kam nav robežu…

  1. Savu sašutumu labāk klusi izsaki pagultē,klausoties cenzētos un jeņķu uzpirktos masu sazinas līdzekļus,paliec savā mucā un barojie pa spundi

   1. komentētājam, kas rakstījis 2022.gada 3.martā 07:12 saka:

    izskatās, ka esat aizskarts kā klasisks putina “patiesības” izplatītājs un ticētājs tam, ko runā Krievijas vara. Starp citu, ir visas iespējas sekot arī tam, ko runā, rāda, analizē pašas Krievijas normāli domājošie politologi, žurnālisti, analītiķi, pat Ņevzorovs, kurš nebūt nav bez grēka melošanā par Baltijas atdalīšanos no PSRS. Tagad viņš EHO Moskvi ļoti sulīgi raksturo pašreizējo situāciju un tos, kas Krieviju noveduši līdz šādam stāvoklim, un viņš atbalsta ukraiņus, jo zina (faktiski visi zina), ka tur nekāda fašisma nebija, un ka tagad Krievija grauj arī tās pilsētas, kur Ukrainā visvairāk dzīvo krievi. Un tur dzīvojošie krievi nebūt nav pateicīgi par to putinam un viņa kliķei. Arī te – nu, kā gan tiek diskriminēti un iznīcināti krievi!? Nekā, mierīgi dzīvo. Tad kāpēc te kādam vajadzīgi šie idiotiskie melīgie izteikumu!? Un NATO ir savienība, kas iet viens otram palīgā, ja redz, ka vajag. Un NATO neuzbrūk Krievijai. Ja neuzbrūk, tad atkal ir gatavs teiciens: NATO ir diegabikši! Ja uzbruktu, tad teiktu, ka neģēļi… tagad NATO vienkārši ir un vēro. Nevienam netraucē…Es nezinu, nespēju iedomāties, ka ir tik grūti savās galvās DELET visus mēslus, ko Krievijas hitlers ir tiražējis gadu desmitiem, un pieslēgties īstenībai! Pašreiz izraisītās drausmas ne uz ko labu neved. Tiešie vainīgie ir Kremļa valdnieki, taču, ja sankcijas skar arī Krievijas vienkāršo tautu, tad, kā arī ir izskanējis no objektīvi domājošo pašu krievu mutēm, līdzvainīga ir arī vienkāršā tauta (par putina piebarotajiem miljonāriem nemaz nerunājot), jo ir noskatījušies uz putina darbiem Čecenijā, Gruzijā, Sīrijā, pat Krievijā pašā, un nav nekādi reaģējuši. Sankcijas varbūt piespiedīs savest kārtībā savas valsts galvgali un varas struktūras, resp.policiju, kas ir kā suņi pret savu tautu. Arī Baltkrievijā tas pats… Tas var arī neizdoties… Tad jau redzēs… nevienam nav labi, bet ukraiņi tagad upurē sevi arī mūsu labā. Un tie krievu čaļi, kas mirst… arī tie ir uz putinistu sirdsapziņas, tomēr krievu tauta varētu protestēt pret to! Arī tā armija varētu nekarot, kā paši saka, ar SAVU tautu, kuru “GLĀBJ”! Absurdi,bet fakts. Tā izskatās glābšana putina izpratnē… Un Sašutums negrasās sarīdīt te kādus vēl padomijas ideoloģijā esošos ar citiem, bet gan mudina viņus pieslēgt arī otru smadzeņu puslodi un pavērot, kas vēl notiek pasaulē, ne tikai putina mēdijos! Ja krievijas prezidents būtu Ņemcovs, mēs dzīvotu blakus lieliskai, progresīvai valstij. Arī tāds Lukašenko nebūtu izveidojies… Vēl viss var pavērsties uz labu, tikai putinistus vajag izolēt. Vai tiešām nenotiks kāds labs pavērsiens?

 3. 2022. gada 24. februārī Krievijas Federācija iebruka Ukrainas Republikā. Sākās karš. Šis ir nepieļaujams agresijas akts. Šo Krievijas rīcību nedrīkst piedot. Krievija ir agresorvalsts. Diktators Vladimirs Putins nodemonstrēja savu patieso seju visai pasaulei. Ukrainai iet sūri. Ukrainai ir vajadzīga mūsu palīdzība. Aicinu ikvienu cilvēku, kura sirdī mīt dievišķā gaisma un ticība labajam, aizlūgt visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu par Ukrainu un ukraiņu tautu. Kopš tālas senatnes Dievs Pērkons ir debesu kārtības uzturētājs. Pērkoņtēvs ir taisnīgs un godīgs. Labu viņš atalgo ar labu, bet ļaunu viņš atalgo ar ļaunu. Iedegsim savā mājā uz palodzes divas svecītes: vienu zilu, otru dzeltenu. Uzvilksim kaklā Pērkoņkrustu. Skaitīsim lūgšanu Pērkonam – Debesu Tēvam 7 reizes. Lūgšana Dievam Pērkonam Ukrainas un ukraiņu atbalstam: «Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un godāju! Visvareno Pērkon – Debesu Tēv, es Tevi pielūdzu un godāju! Uzklausi manu lūgšanu, uzklausi visas tautas lūgšanu. Pasargā Ukrainu no austrumiem uz rietumiem, no dienvidiem uz ziemeļiem. Pasargā Ukrainu no sumpurņiem un ļaundariem. Atvairi iebrucējus ar savu milnu! Atvairi iebrucējus ar saviem zibeņiem! Sasper visus sumpurņus un ļaundarus ar trejdeviņiem zibeņiem! Svētī Ukrainas zemi. Svētī ukraiņu tautu. Pērkoņtēv, sit savas bungas! Pērkoņtēv, sper savus zibeņus! Dāvā Ukrainas aizstāvjiem, Ukrainas varoņiem drosmi! Dāvā ukraiņiem drosmi un gribasspēku. Atvairi no Ukrainas naidniekus. Pasargā ukraiņu tautu! Lai Pērkoņkrusts griežas! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Lai Pērkons dārd un debesis rīb! Slava Ukrainai! Slava varoņiem! Lai godāts visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!».
  Ar Pērkoņtēva svētību, Skolnieciņš no svētupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  #24.02.2022. #dievturi #dievturība #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Ukraina #SlavaUkrainai! #karš #karšUkrainā #Skolnieciņš #svētupe

 4. 24. февраля 2022. года Российская Федерация беспричинно напала на Украинскую Республику. Этому акту агрессии нет прощения. Россия — это страна агрессор. Диктатор Владимир Путин показал своё истинное лицо всему миру. Украине нужна наша помощь. Призываю каждого человека, в чьем сердце течём божественный свет и вера в добро, произнести молитву Богу Перуну за здравие Украины и украинцев. Издавна Бог Перун был защитником Киева. Сила великого громовержца – Бога Перуна – безгранична. Его молнии пронзали небеса и вершили небесное правосудие. Добро воздавалось добром, а зло воздавалось злом. Чтобы произнести молитву Перуну, необходимо на шею надеть перуницу (коловрат), зажечь две свечечки – одну синею, а другую жёлтую – и произнести молитвенные слова семь раз. Молитва Богу Перуну за здравие Украины и украинцев: «Отче наш Перуне, трижды славен будь! Твоя сила правит миром как в Прави, так и в Яви. Твои молнии сверкают небесными огнями. Обрати свой взор на землю сию. Ниспошли на нас своё благословенье. И даруй страждущим свою благодать. Защити нас внуков Твоих, всех светлых перуничей. И услышь наши молитвы. Защити земли Киевские! Защити Украину. Защити украинцев. Верши небесное правосудье. И отчисти Землю Матушку от нелюдей. Защити всех добрых людей. Яко Ярила – Солнце дарует нам свет, тако, Отче наш Перуне, даруй нам защиту.». Как только догорят свечи, двенадцать раз произносятся слова: «Перун – Огнекудрый! Да защитит сила Твоя Украину и украинцев от Коляды, до Коляды! Ибо сила Твоя и воля Твоя у нас в крови.». В доме можно установить идол Бога Перуна и его изображение на бумаге.
  С благословением Бога Перуна, Сколниециньщь из святоречки
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Слава Украине! Героям слава!
  #24.02.2022. #родноверы #родноверие #Перун #БогГромовержец #БогПерун #Перун–НебесныйОтец #Украина #СлаваУкраине! #воина #ВойнаНаУкраине #Skolnieciņš #святоречка

 5. Vells, man lauka atejai durvis ir sanaglotas Z veidā. Sēžot uz brill vis laik jaunmodīgais okupantu simbols priekšā. Laikam būs jājauc nost.

  1. Sēžot attiecīgajā vietā parasti rodas arī kāda laba doma situācijas uzlabošanai! Vai jums nav radusies ideja papildināt to Z konstrukciju vāl ar kādu dēlīti vai vairākiem un to durvju stabilitāti uzturošo konstrukciju pārvērst par ornamentu citos ritmos? neko nevajag jaukt nost, vajag tikai pakustināt smadzenes!

 6. Ir reāls karš, bet tad sekos grūts psiholoģiskais laiks saka:

  Klausos, skatos, kas notiek. Visādas domas jaucas pa galvu. Viena doma ir tāda: varam tikai just līdzi ukraiņiem, palīdzēt ar ziedojumiem, bet tas viss tik un tā ir tikai NOSKATĪŠANĀS. Mums pagaidām ir mājas, ir siltums, ūdens, pārtika. Tā bija arī Ukrainā. Tur dzīvoja normāli cilvēki, tādi paši kā mēs… Otra doma: kā var noticēt kāda briesmoņa teiktajam, ka pēkšņi šie mierīgie ļaudis ir vienlaicīgi gan glābjami un atbrīvojami no fašistiem un nacistiem, gan ka, acīmredzot laikam arī paši ir tie fašisti… Kā gan citādi var izskaidrot šādus atbrīvošanas paņēmienus? Vai glābšana un atbrīvošana drīkst būt slepkavošana!?!? Labu nes ar labu, un visi priecājas. Bet ko Putins ir sācis tagad? Kā var turpināt ticēt kāda briesmoņa teiktajam un neuzdot pašiem sev šādus jautājumus? Un vēl: ja reiz Krievija vienmēr ir bazūnējusi, ka grib mieru, ka cīnās par mieru, tad kāpēc cilvēkus, kas saka vai rāda plakātus “Karam NĒ!”, ķer un arestē… Kāpēc draud ar daudzu gadu cietumsodu, kas neslavēs Putina rīcību? Kāpēc Krieviju atslēdz no pasaules mēdijiem un liek klausīties tikai to, ko no sevis spiež ārā Putins? Kāpēc viņam negribas, ka krievi zin, kas notiek pasaulē, kā pasaule to visu uztver… Tiem, kas joprojām domā un saka, ka Putins pareizi dara, būtu jāatbild vēl uz tādu jautājumu: vai galu galā arī jūs neesat fašisti un nacisti, un kas tik vēl ne, tikai paši to nemaz nezināt? Jūs mierīgi liekaties gulēt savās siltajās gultiņās, domājat par darbiem, kas jādara otrā dienā, lai ģimenei būtu iztika, bet pēkšņi Putins ar savām glābšanas metodēm nāk jūs glābt, sakot, ka jūsu kaimiņš vai jūs pats patiesībā esat fašists? Putins zina, kas te kurš ir… Un viņa atbrīvotājlodes nešķiros. Un vispār viņš teiks, ka neko sliktu viņš nedara, ka slikto darīt viņu izprovocējusi visi, kas vien pasaulē ir – gan mierīgi iedzīvotāji-fašisti, gan NATO, gan ES, gan ASV… Jāpārtrauc klausīties šos vājprātīgā noziedznieka murgus! Visiem ir jānāk pie prāta un jāsaprot, ka pašlaik notiek arī absolūti melnas un melīgas ideoloģijas bojāeja. Un tā ir šīs ideoloģijas agonija, kas grib paraut līdz pēc iespējas vairāk dvēseļu… Bet lai šī ideoloģija iet bojā, nevajag to savās galvās vēl paturēt! No Krievijas vienmēr dežūrgatavībā bija citas tautas nosaukt par fašistiem. Diemžēl, tagad par fašistiem sauks krievus. Nepatīk? Skaidrs, ka nē, un tas nav ari objektīvi, bet mūs un ukraiņus tā saukāja. Putins nu ir pielicis punktu visiem meliem un apmelojumiem, kam esat ticējuši, un atklājis, ka mūsdienu fašisms ir slēpies Kremlī. Tagad nāksies atmazgāties no šīs ticības. Tas būs grūti, jo Putins ir parūpējies par visiem – arī par pareizticīgo baznīcu, par visiem, kas klausījušies viņa runas un nespēj noticēt, ka tas viss jāsviež ārā no galvas… Pirmkārt, tas nebūs tik viegli izdarāms, otrkārt, citi vēl ilgi neticēs, ka esat apjēguši savus maldus. Būs psiholoģiski grūti laiki, bet tie ir jāpārdzīvo. Kādam nāksies lūgt piedošanu, kāds tad piedos, kāds vēl nepiedos… Ir jāpaiet laikam un jābūt pacietīgiem, un abām pusēm jābūt saprotošām… Bet vēl šodien ir briesmīgi apzināties, ka vēl ir cilvēki, kas tic Putina meliem, kas 9.maijā vēl spītīgi ies pie t.s.uzvaras pieminekļa, kuru tagad vajadzētu saukt par melu piemiņas pieminekli … jo 1945.gadā fašismu vēl neiznīcināja, tas, patvēries Kremlī, ir izdzīvojis līdz mūsdienām…

  1. Lasot tavu murgojumu ir jāsaprot, ka tev grūtais psiholoģiskais laiks jau ir iestājies?

   1. Un cienījamais vai cienījamā “??” , vai vispār izlasīji šo murgojumu? Tas vairāk domāts tiem, kas saka, ka Putins pareizi dara… Ja izlasīji un šitā satraucies, tad laikam esi apvainojies, ka Putins nosaukts par mūsdienu fašistu, un tas savukārt liecina, ka pats piekrīti Putinam? Tad sāc izvētīt savu galvu! Tad arī redzēsi, ka process nav viegls… Šodien varēja Tv paskatīties, ka Krimas iedzīvotāji arī mazliet nedroši, bet atkārto Putina tekstus, kaut arī atzīst, ka viņiem pieejami ir tikai Krievijas mēdiji… Lūk, arī ar to būs jātiek galā…

 7. Mums savukārt ir pieejami tikai “pareizie” mēdiji. Ja tu nekviec uz stūriem ka Putins ir slikts, tad tavas domas ir nepareizas! Arī šinī lapelē cenzūra un zombēšana strādā uz pilnu klapi.

  1. Nu ja, ka putins ir ļaunum ļauns, viņš ir slepkava, zaglis un pataloģisks melis! Turklāt ne tikai Latvijā, bet arī pārējā saprātīgajā pasaules daļā. Un tie, kas domā un saka, ka putins ir labais, ir tādi paši, kā viņš. tas ir elementāri! Nu nav te nekāda varbūt un viedokļu daudzveidība! Slepkavas un to atbalsītāji nepelna demorkātiskās brīvības! Un vispār, krāmē pekeles un šapgo prom pie vatņikiem!

 8. Ja tikai mazajā Tukuma ir tik daudz tādu, kas par pareizu uzskata putlera informāciju un par nopietni domājošu komentētāju rakstīto ņirgājas un apgriež visu otrādi, tad… ir diezgan drausmīga situācija…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *