Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus gaidot

Rūta Fjodorova
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 6. marts 09:32

Saka, ka jau šajās dienās ziema atkāpsies, klāt pavasaris, un cik tad nu ilgi, līdz klāt būs arī dažādiem skaistiem notikumiem bagātā Latvijas simtgades vasara. Folkloras festivāls «Baltica 2018» daudziem liks atcerēties 1989. gada otro «Baltica» festivālu Baltijas valstīs, bet pirmo Rīgā un dziesmu «Daugav’s abas malas», kas ievadīja tik cerīgos Atmodas laikus. Bet šoreiz folkloras festivāls «Baltica 2018» ielīgos Jāņus.

Un tad jau – cik nu vairs tālu simtgades Vispārējie Dziesmu un deju svētki, kuriem kori, deju kolektīvi, orķestri, ansambļi, folkloras kopas, tautas daiļamata pratēji gatavojušies vairākus gadus, lai kārtējo reizi piedzīvotu un apliecinātu savu mīlestību Latvijai. Un ne tikai pašdarbības kolektīvu dalībnieki gatavojas katram latvietim tik nozīmīgajiem svētkiem. Daudzi vai nu paši, vai meklējot palīdzību un padomu pie tautas daiļamatu meistariem, sarūpējuši savu tautas tērpu, lai lepotos ar savu dzimto pusi vai novadu, kurā pašlaik dzīvo.

Šajās dienās sacelta ažiotāža par biļešu iegādi uz Dziesmu un Deju svētku pasākumiem. Noteikts skaits, cik biļetes viens cilvēks drīkst iegādāties, tiek pētīts vai ar tām nespekulē izveicīgi ļaudis. Lai šajā jomā ieviestu kaut kādu kārtību, tiek pat nākamajām reizēm, nākamajiem svētkiem piedāvāta biļešu izloze… To visu vērojot, prātā ienāca doma, ka varbūt kritērijs varētu būt cits – biļetes tirgot tikai tiem, kuriem ir pašiem savs tautas tērps un kuri uz pasākumiem ir gatavi ierasties tautas tērpā, tāpat kā to dara, piemēram, austrieši? Jo vairāk par to domāju, jo vairāk šī ideja iepatīkas, jo pie šādiem noteikumiem latviešiem tik nozīmīgus svētkus netraucēs arī oligarhu klātbūtne: kā gan lai viens otrs no viņiem šķirtos no savām krāsainajām žaketītēm un ietērptos pelēkos vadmalas svārkos?…

Tas tā pa jokam. Bet runājot par Dziesmu un Deju svētku lielo gaidīšanas laiku, apskatot svētku programmu, aicinu neskumt tos, kuri netika pie biļetēm uz lielajiem pasākumiem: ļoti daudzi ir tādu pasākumu, kuru apmeklējumam biļetes nevajag iegādāties. Un gan jau talkā nāks televīzija un mūsdienu tehnoloģijas. Domāju, ka Dziesmu un Deju svētki garām nepaies nevienam. Gaišus Latvijas simtgades svētkus!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. ilze teica:

    Tas patiešām izklausās jauki- katram SAVU tautas tērpu! Un vēl jaukāk būtu, ja vismaz kādu no tērpa sastāvdaļām katrs varētu darināt pats! Cita pievienotā vērtība un attieksme! Lai izdodas!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool