Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kuriem solījumiem ticēt?

Līdz 2021. gada pašvaldību vēlēšanām vēl ceļš ejams pusgada garumā, taču sociālajos tīklos dažu deputātu jeb galveno varoņu “aktivitāte” pieaug ar katru dienu. Tik ļoti liela ir vēlme piespraust sev ordeni par katru padarītu darbu un vislabāk vēl pie tā nofotografēties, izteiksmīgi nopozējot.

Līdz ar šo pavisam nejauši ienāca prātā ironiskā multiplikācijas filmiņa «Sisidra» (Sivēns Sivēnam Draugs) ar mūsu karikatūrista Gunāra Bērziņa trāpīgajiem zīmējumiem un vārdiem “liekam jaunu bildi iekšā”, jo visur, kur gājuši, varoņi sevi vien redzējuši, sevi vien slavējuši un ar sevi vien lepojušies…

Tāpat, kā gribas pasmaidīt par šo filmiņu, varētu smaidīt arī par galveno varoņu ikdienas gaitām un šādu politisko izrādīšanos, jo – lielākā daļa cilvēku labi saprot, kādu vēsmu vadīti, ļaudis tik ļoti publiski uzstājas. Tas nekas, ka strādājuši citi vai ka citam liela vai apaļa jubileja, par spīti visiem Covid aizliegumiem, jānobildējas, jo – kā gan lai nonāk “ēterā”?! Reizēm pat gribas vaicāt: vai tiešām šiem galvenajiem varoņiem paliek laika arī kādam reālam darbam, tādam, kas tiešām izdarīts mūsu – nodokļu maksātāju – labā un par ko arī mēs saviem ”bilžu varoņiem” maksājam algu? Ko tad var pagūt reāli izdarīt, ja tik daudz jāskraida no vienas vietas uz otru un vēl katrā jāpagūst nobildēties un vēl rakstiski gan ar savu, gan izdomātu vārdu palielīties?!

Bet, atmetot ironiju, šis stāsts jau patiesībā ir par to, kā pašvaldībā tiek pieņemti lēmumi un vai kāds vietvarā redz laukumu kopumā, vai arī tikai tās jomas, kuras vai uz paplātes uzliek iespēju atkal uzmirdzēt galvenajiem varoņiem? Lūk, reizi jau minētais piemērs ar tām pašām trijām stāvvietām pie Tukuma policijas, par ko iepriekš bija lūguši uzņēmēji, iedzīvotāji, par ko gadiem bija diskutēts satiksmes komisijā, bet kas allaž norādīts, jo stāvvietas traucēšot policijai. Taču vienā dienā nāk deputāts un ar vienu rokas mājienu ”uzbur” stāvvietas. Kāds secinājums – vai nu negudra komisija, kas iepriekš nav vēlējusies iedziļināties, vai arī – deputātu rokās ir arī kādi augstāki rīki un sviras?! Bet, ja deputāti it tik visuvaroši, lai risina arī citas situācijas, nevis tikai zīmējas! Tikai – tad kamdēļ aicināt sabiedrību pieteikties tais pašās komisijās, tērēt savu brīvo laiku, ja tās lemto tāpat neņem vērā – lai atceramies strīdus ar kultūras komisiju, kas nevarēja un nevarēja deputātiem pa prātam izdarīt…

Tomēr, lai kā arī galvenās personas necenstos, nupat kā pieminētā kultūras joma ir tā, kurā pazīmēties grūti, protams, ja neskaita ziedu nolikšanu, kas noteikti pienākas pēc amata, jo – šajā jomā padarītais nevienam politiķim gulbja spārnus neiedod. Un publiskajā telpā izmestie, pat ja ne ar ko lāgā nesegtie vārdi, ka “mēs jums solām baseinu”, noteikti skan labāk nekā ”solām jaunu kultūras namu”. Ziniet, ja kāds to pasolītu, tiešām no sirds gribētu tam noticēt, jo nezin kāpēc nevienai varam nav bijis gana stingras apņēmības tikt tālāk par izpētēm un plāniem. Jā, arī ar baseinu ir bijis līdzīgi – tas solīts tik sen, ka jau piemirsies, taču arī šajā jomā tālāk par zemes maiņu jautājums nav pavirzījies. Taču ar solījumiem ir pavisam vienkārši – kamēr nauda – tā pati nodokļos samaksātā – nav šim mērķim paredzēta, tikmēr solījumi ir un paliek tikai visai tukši solījumi, lai cik arī svarīgas personas necenstos kādu ideju un ieceri uzdot par savu it kā jau paveiktu varoņdarbu.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *