Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kad vara ”demokrātiju” spēlē

Šonedēļ, kad svinējām sava laikraksta jubileju un uzņēmām arī viesus, līdztekus laba vēlējumiem uzklausījām arī daudzu mūsu lasītāju bažas par to, kas tad īsti tagad mūsu novadā notiek. Vienus uztraukusi jaunās varas un tās atbalstīju bezkaunīgā izturēšanās pret opozīcijas pārstāvjiem, citus – vēlme audzēt domes darbinieku štatus un tādējādi tērēt nodokļu maksātāju naudu. Bet trešie, līdzīgi, kā mēs paši, jutās tā, kā mazliet iekāpuši laika mašīnā. Re, jauna vara, bet tās pašas senām un mūsu valstī tā kā izskaustām varām raksturīgas manieres. Saka, ka ir visdemokrātiskākie demokrāti pasaulē, bet tajā pašā laikā dara visu, lai izskaustu jebkādas demokrātijas pazīmes mūsu pašvaldības vadībā. Ja atceramies no vēstures, tad pirmais darbiņš ikvienai totalitārai varai bijis – izrēķināties ar opozicionāriem un viņu atbalstītājiem. Tam noder viss, tieši draudi (piemēram, ar atlaišanu) vai arī modernākas metodes – pašu vai atbalstītāju gānīšanās sociālajos tīklos, vai arī visa noslepenošana… Kā arī – intrigas un meli. Piemēram, par to, ka ”man uzņēmēji sūdzas, ka visi darbinieki, kad notiek domes sēdes nestrādā, bet saiet mazajās zālītēs un skatās [domes sēžu] tiešraides.” Otrs: pēc iespējas siltāk iekārtoties pašiem un sagādāt vietiņas saviem kvēlākajiem atbalstītājiem. Ak, nevar to nekādi tā uzreiz? Kāpēc ne – re, jauns un ”demokrātisks” nolikums,  ”nodalot vēlēto no izpildvaras”, jeb patiesībā, gluži otrādi, sapludinot vēlētās varas vadību ar īpaši atlasītiem izpildītājiem un tādējādi radot mums jau labi pazīstamo ”politbiroju”….

Un ir mūsu ”jaunajā varā” labi saskatāma arī vēl kāda totalitāro varu pazīme, proti, ar visiem spēkiem slēpt realitāti un iespējami vairāk norobežoties no tautas-parastās. Jo, nedod, dievs, ja uzrodas kāds, kas pasaka kā pasakā: ”Bet , paklau, ļaudis, tas karalis ir kails!” Nu nav šī vara nekāda jaunā, tie paši vecie un jau iepriekš politmanieres labi apguvušie vien tur putru maisa.

Bet ja par metodēm, tad arī tā ir labi zināmā – vecā – jebkādiem spēkiem jāierobežo vārda brīvība un ”jāapkaro” neatkarīga žurnālistika. Nekādas tiešraides! Jo, dies, nedod, ja kāds redzēs, kā tai domē mūsu priekšstāvji par mūsu naudu strādā! Un vēl – noteikti vajag savus ”žurnālistus” un ”medijus“, lai būtu gan kas īstos vīrus (arī sievas) slavē un varai īstajā stabulē pūš….

 

Komentāri

 1. Pilnīgi piekrītu!!!Un ir drūmi noskatīties kā viss tiek izputināts,iepriekšējo gadu darbs…Un tik viens gaismas stars atlicis,doma ka vēlēšanas nav aiz kalniem.

  1. NTZ ir vecās varas instruments, lai turētu tukumniekus neziņā par patiesībā Tukuma novada Domē notiekošo. Artis Kampars, Juris Šulcs, Ivonna Plaude, Māris Rudovskis bija un ir tie, kuri organizēti izshēmoja mūsu nodokļu naudu sev par labu. Un visu ko dara šīs grupas locekle Ivonna Plaude, ir nekas cits kā cīņa par naudas plūsmām savam labumam un augstāk minēto personu ienākumu nodrošināšanai. Saraksts ar labuma saņēmējiem ir plašs. Tāpat kā to atbalstītāju, kuri arī barojās no viena katla ir plašs. Trīs partiju apvienība tikko izveidojies politisks spēks, kas cenšās atbrīvot Domi no korupcijas, kura tur ilga 20 gadu garumā. Tas nav viegli, bet mums nepieciešams viņus atbalstīt ja nevēlamies, lai arī turpmāk par mūsu naudu tiek uzliets asfalts pie Kampara, Rudovska un Telms īpašnieka zemesgabaliem. Viņi ir zagļi un to sen nepieciešams visiem saprast, visu ko dara NTZ, muļķo jūs tukumniekus un apelē pie jūsu nezināšanas. Uzskata jūs par aunu baru. Piebrauciet pie šo kungu mājām, apskatiet to slēptos uzņēmumus, īpašumus un jūs sapratīsiet, ka jums ir darīšana ar organizētu noziedzību tikai politiskajos horizontos. Esat modri! Domājiet pirms pavelkaties uz NTZ dezinformāciju.

   Pārpublicēts no Facebook ntz lapas. Diezgan labi uzrakstīts, manuprāt.

   1. Pārpublicē, bet savu galvu arī izmanto! Ja nesaproti, kas uzrakstīts, pārbaudi. Ja nav savas atmiņas, paprasi draugam. Var jau visu ko teikt, bet ne jau kādi tur jaunie varoņi, bet Plaude par Rudausi, Nikolajevu un ceļu uz nekurieni uzrakstīja. Un es vēl atceros, kā Šulcs Plaudi gribēja iesēdināt ķurķī. Par naudas plūsmām domē nezinu, bet to var apskatīies. Zinu arī, ka naudu tur var sataisīt divos veidos, 1) kukuļos-otkatos un 2) saliekot drugānus amatos. nu Rudais tur kruķījās, jā, Zanīte-arhitektīte arī, bet vai Šulcs? Un Plaudi jau nu ritīgi neviens tur pat tuvumā nelaida. Bet tu paskaties, ko tur tagad Reči un Zvaigzne dara. Nezinu, kam draugs Kampars, kam Šulcs, bet zinu, ka Tomiks, Rozenbergs un Zvaigzneskalns ir draugi. Visi tādi melni vai puspelēki, nez kur un kā naudu pelna. Tomiks sāka ar meitu māju, Rozenbergs laikam ar papuča naudu, bet Zvaigžņotais, kā runā, ar nelegāliem pārvadājumiem.

 2. Bet NTZ pati slavēja vienmēr tikai vecās varas pārstāvjus. Un nepatīk kad tai atņem ekskluzīvas tiesības. Nu neesat nekādi labie, esat daļa no vecās varas. To visi jau sen saprotam.

 3. Vispār vara spēlē citu spēli. Kā padzīt Ivonnu Plaudi un citus viņas rokaspuišus no Domes gaiteņiem. Un mēs jaunajiem devām tādu mandātu. Lai dara, kā vajag un grib..

 4. Noskatoties domes sēdi kļuva skumji. Gandrīz visu laiku tika uzsvērts “mēs” un “jūs” kaut gan ievēlēti ir visi deputāti un domāju, ka par visu jālemj visiem, tāpēc tas būtu “mēs”, bet šobrīd pārņem bailes, ka vienīgie gudrie un zinošie ir tikai tikai tie “Mēs”. Bija kauns skatīties, ka sēdi gandrīz vai vada deputāte, nevis priekšsēdētājs, arī telefona lietotāja gandrīz vai regulāri lietoja deputāte no pozīcijas. To, ka domes tiešraides laiks atņem laiku un neviens nestrādā ir pilnīgas muļķības (esot saņemti ziņojumi), uzskatu, ka ja arī kādu brīdi kāds darbinieks paskatā, tad tas nu gan neko nemaina, jo dar bs tiks padarīts jebkurā gadījumā.

  1. Viss pareizi, tāpat vecā vara nodalīja visus gadus Trīs partiju apvienību no teikšanas. Arī teica “mēs” un “jūs”. Tagad zaudēja varu, jo sūdus sataisīja.

 5. Lēmums , neatļaut tiešraides, ir pareiza rīcība, jo tiešraidē var izpeldēt kāds nesmukums vai muļķība no jaunās varas un, nedod Dievs, visa ļaunuma sakne opozīcija pasaka kādu gudru domu.
  Tieši tāpēc vajag izrediģēt ierakstu, jaunai varai nevēlamās vietas izgriezt, jaunās varas sejas izfotošopēt, frizūras padarīt sarkanākas, bet opozīciju parādīt tikai sliktākajās vietās. Lai vēlētāji redz , cik jaunā vara ir skaista un gudra, bet vecā vara ir dumja un neglīta.
  Bet vēl labāk būtu jaunajā preses dienestā radīt jaunu darba vietu animatoram, kurš radītu multenītes par domes sēdēm. Tieši ar multenītēm viskrāšņāk varētu atainot jaunās varas supervaroņus un vēlētāji beidzot varētu ieraudzīt, cik drausmīgi ir vecie viepļi, kuriem visu laiku sūta ziņas un dod komandas Šulcs, Kampars un Rudovskis.
  Gan jau nauda animatoram atradīsies un tukumnieki sapratīs , ka labas idejas vārdā nauda nav jāžēlo.

 6. Ieviesiet iespēju komentēt tikai reģistrētiem. Kaut vai ar caur sockontiem. Sarkanmate un piemēram Limanskis nekautrēsies komentēt arī ar īsto vārdu, bet vismaz daļa samazgu gāzēju(jebkura novirziena “vecā” “jaunā”) atbirs. Kaut vai O.Amatnieks ar draudzeni zem visiem rakstiem.

 7. Es arī vienmēr esmu bijusi par pārmaiņām,un pat priecājos par jaunām asinīm domes satāvā! Bet es domāju par gados jaunākām asinīm!!! Nevis vienas ģimenes pārstāvjus,kas pat kritiku savos FB rakstos nevar izturēt,un tevi nobloķē. Jo jā-kad cien.Rečes kundze izteica kritiku FB par savu kolēģu izskatu u.t.t… es viņai pajautāju vai tas ir normāli kritizēt citus,par izskatu un tai pat laikā sēdes laikā bakstīt telefonu,apzinoties ka visi to redz??? Uz ko viņa atbildēja-ar manis nobloķēšanu… 😀

  1. Domāju, ka jūs pārspīlējat, nav tik traki. Vīrs viņai gudrs cilvēks, nav sliktāks par Šulcu vai Lukmaņa kungu. Vecā vara uzbrūk virsū ar ntz. Viņiem tagad nav viegli.

   1. Jā jā, vīrs labs un sarkanmate vēl labāka! 😀
    Ja jau vīrs būtu tik gudrs diez vai ļautos savai sarkanmatei sevi komandēt un vadīt, kā arī gudram cilvēkam nevajag divus vietniekus un padomnieku, par ko nu nodokļu maksātāji maksā atspērušies!

    A sarkanmate laikam drīz būs pusi pilsētas iedzīvotājus nobloķējusi, jo redz nepatīk kritika – redz kā ir, kad pret pašiem vēršas ar ieročiem, kādiem vērš pret citiem!

 8. Ne jau vīrs tos grožus tur,vīrs ir iemauktos…Tāds gudrs vecs zirgs… Un citiem jau tās tiešraides netraucēja,tiem kas tiešām strādā…

  1. Kurš teica, ka Normunds gudrs? Dažiem ne grādi , ne piecas augstskolas nelīdz. Gudrs no šitāda bābieša sen būtu vaļā ticis.Bet kad nu pašam izlemšanas nav, tad ar bābieša sakarsuļo pauri arī jādzīvo.

    1. A tu “?” gan gudrs esi ne? Un tagad ieklausies sevī vēlreiz – “tikai vienu mēnesi” – a nez kas būs pēc gada, jo šie paspēj pa mēnesi radīt vairāk problēmu nekā iepriekšējie pa gadu.

     1. Lūdzu, argumentē? Kur pa mēnesi vairàk sanācis? Neko nav asfaltējuši pie saviem īpašumiem. Savu telpu neizīrē domei par bargu naudu bibliotēkai. Nav koģenerāciju uzlikuši un apjājuši iedzīvotājus. Nav sociālo māju no čoma nopirkuši un tad domes darbiniekus tur salikuši iekšā. Man turpināt?

      1. Ir gan sadarījuši! Par to, lai Ruža pie atkritumiem tiktu, visi kopā draudzīgi nobalsoja. Sava stulbuma pēc kukuļniekam Telmam visi kopīgi bērnudārzu miljonu projektus ardeva, gan jaunie, gan vecie, Ružas màju arī visi kopīgi pirka, a tagad mēneša laikā trīs barotavas uzcepuši, ar visiem saplēsušies. Muļķu bars!

    2. Tu ko ,kādu mēnesi!? Normundiņš gadiem pie tā galda sēdējis, viņš un viņa ģimene ne mazums labumu no vecās varas baudījusi, Rečene jau vēl vecvecos laikos kopā ar zaļzemniekiem par nodokļu maksātāju naudu gan Jaunsātos, gan rajona padomē, gan pat izglītības ministrijā šeftējās. Vot tā nu ir īstā veclaiku šeftmane!

 9. Nu jau Tukumā būs kā Saskaņas Ušakova Rīgā, opozīcijai informāciju nesniedz, iedzīvotājus tur neziņā un savējiem naudu šķērdē uz nebēdu.Par to, ka tā notiek arī Tukumā, nebūtu jābrīnās, jo Tukuma šābrīža dominējošā persona pārstāv partiju ”No sirds Latvijai”, kura kā zināms ir Saskaņas dvīņu māsa un abu saknes nāk no Kremļa.

  1. Mīlit, neko šī nepārstāv, tik sev, sav famīlij. Un daž dum puišeļ gribēšan. Tā viņs partij jau ir mirs. Bet tam sievišķim jau ir vienalg, kād partij, ka tik trac var taisīt un sav pakaļ visiem pa priekš var grozīt.

   1. Lamberģs sav špion iemets. Uzman lai pansions nesak svilt, ka cit to darb dar. To sievišķ pakaļgrozītāj ir vairak, kas imundefecit iedevuš

    1. Eu, mīlit, tu ar no ventiņem, no ciemniekiem, tu man sird sild! Bet ko tu par tiem Lemberģ Aivara špijoniem runā, runā skaidrāk, lai es var saprast. Kurš i špijons; tas Jānits Eisaciš, kas i zemnieks, vai Agrits, kas pa kalniem zvagzns grābst? Bet tas tak zaļš. Dzirdej, ka dikt zaļš; šis esot pie gudr uzparikt tics pirms gadiem; šie ab ar siev bij nabadzig, tāpēc palik zaļ; ēd zāl un to, kas nāc lauka, to tai aparata iekšā! Un no tā zelt rimbuļ nāc laukā! Netic? Aizej uz Laubic iel un paskaties, ko šis tur par tiem zelt rimbuļiem uzcels. Agrits nu i bagāts vīrs. Un vēl šis i labs draugs. Viš vis sav nabadzig draug pie sevs dome tagad savācs; un šiem nebūs tā zāl jāēd un rimbuļmašīn jāmeklē, viņiem visiem Agrits doms naudiņ samaksas… Un vis par balt velt, ar tīr sird; tie draug neko, tik daudz lab vārd par Agrit teiks…un rakstis arī.

   1. Vai esi aizmirsis , ka ”bijušo čekistu nav”, viņi ir joprojām. Tieši tas pats attiecas arī uz citiem Kremļa veidojumiem Latvijā.
    Nav svarīgi vai veidojums formāli likvidēts , uzpirktie darboņi ir palikuši un tiem Kremļa pavēles ir jāpilda.
    Bet , ja partija ”No sirds Latvijai” ir likvidēta, tad ko Tukuma novada domē dara no šī saraksta ievēlētie deputāti, tie ir momentā jālidina laukā.

    1. Bet Juris Šulcs ir kompartijas aktīvs biedrs un kompartijas metodes tam nav svešas. Viņam ļoti patika būt padomijā un šeptēties partijā.

    2. redzēsim, kuru partiju pašvaldību vēlēšanās pārstāvēs likvidētās partijas “No sirds Latvijai” biedri? Sponsors Jūlijs Krūmiņš savu vainu atzinis, sodīts. Meklēs nākošo sponsoru?

  1. Nu, ja jau pie tevis, pie atkrituma, avīze ir nonākusi, tad jau lasa. Izlasa un…nav jau enciklopēdijas, kas plauktā jāatliek.

 10. ntz met kažoku un bloķē, bet ir citi . gan jau būs ko teikt kam kalpo šī lapele, grib kā hamelions mainīt krāsu

 11. Skumji un nožēlojami kļūst, kad viena novada ļaudis tik naidpilni viens ar otru komunicē un apmainās viedokļiem.Lieta pavisam vienkārša – jaunā komanda tikusi pie varas, lai IZRĀDA SAVU IEINTERESĒTĪBU savu iedzīvotāju dzīves uzlabošanā, to varēsim visi vērtēt 2021.g.
  Svarīgākais, ko skaļos saukļos solīja “gaismas un taisnības”nesēji – apkopot visus datus, ziņas, pierādījumus, faktus, notikumus, dokumentus un nodot VP vai prokuratūrai, lai tauta varētu ieraudzīt vainīgo vārdus un attiecīgos sodus.Ar nepacietību gaidām!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.