Jaunos vērtējot

Jūtams, ka pie varas nākušie jaunie vai nosacīti jaunie politiskie spēki ir pamatīgi iešūpojušies. Mazliet negaidīti, bet visskaļāk sevi pieteikusi Jaunā konservatīvo partija. Negaidīti tāpēc, ka daži no pieteikumiem vairāk piestāvētu par populistiem dēvētajiem KPLV pārstāvjiem. Kāpēc? Tāpēc, ka atmaskojošie paziņojumi un riskantie uzbrukumi, kā, piemēram, tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteiktās neuzticības – gan NEPLP vadonei Dacei Ķezberei, gan ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeijeram – domāju, ir daudzu pilsoņu ausīm, acīm un sirdīm gana tīkami, taču realitātē – grūti realizējami, jo juridiski – vāji pamatoti… Mazliet citādi tas ir ar partijas biedra Tāļa Linkaita atklāsmēm Satiksmes ministrijā. Ilgstoša darbošanās sistēmā acīmredzot to ļāvusi iepazīt līdz mielēm, un zināšanas kopā ar neatlaidīgu, pat stūrgalvīgu raksturu ļāvusi mums visiem ieraudzīt, kur un kā aizplūst valsts nauda – zaglīgi, bet – ”likumīgi”. Ar Linkaita palīdzību esam ieraudzījuši sistēmu, ar kuras palīdzību ministriju pārvaldošās partijas ir ģenerējušas naudu visu veidu sev pietuvinātajiem un, kas ticams, daļēji caur ziedojumiem saņēmušas atpakaļ partijas uzturēšanai. Nu īsta politmafija! Gluži tāda pati, kā Rīgas domes struktūrās. Tikai… Lai gan, piemēram, «Latvijas Dzelzceļa» valdes darbības bezkaunības it kā labi redzamas un saprotamas, domājams, ministram un viņa nebūt ne lielajai komandai būs ļoti grūti ar to tikt galā. Jo likumīgi zaglīgā sistēma būvēta gadiem, tās aizsardzībai tiek izmantoti gan komercnoslēpuma neizpaušanas, gan datu aizsardzības apdraudējuma argumenti… Kas atliek? Laikam jau satiksmes ministrs nolēmis iet uz visu banku, un atliek tikai viņam novēlēt izturību un cerēt uz kolēģu žurnālistu apņēmību tikt ar visu jauniegūto informāciju galā, jo skaidrs, ka atklātībā nonākusi tikai aisberga redzamā daļa. Grūti pat iedomāties, kas notiks tad, ja Linkaitis sadomās pieķerties citiem dīvainajiem veidojumiem, piemēram, absolūti brīvajām ostām…

Tikpat negaidīti, taču citādā nozīmē, izrādījušies KPLV politiķi. Un atšķirībā no šīs partijas vēlētājiem, kas sakās esam vīlušies, ka viņu elki tūlīt un tagad neķeras pie visām muļķībām, ko iepriekš sasolījuši, jūtos patīkami pārsteigta par šīs partijas saprātīguma apjomiem. Nu kaut vai abu jauno ministru – Ralfa Nemiro un Sanda Ģirģena – drosme būt apdomīgiem, saprātīgiem un neuzdarboties sev uzticētajās jomās kā buļļiem pa trauku veikalu tikai tāpēc, lai izpatiktu kādai savu vēlētāju grupai. Un tieši partijas atbildīgāko biedru rīcība, manuprāt, ļauj atklāt arī partijas nelīdzsvarotākās daļas patiesās intereses – domāt par sevi, nevis par tautu un valsti.

Vēl vienu, bet ļoti patīkamu pārsteigumu, manuprāt, sagādājis VARA ministrs Juris Pūce (Attīstībai PAR) – tur jābūt ļoti lielai drosmei, lai pieķertos faktiski visu neatkarības laiku uzturētai un kultivētai pašvaldību varas sistēmai. Bet salīdzinot ar iepriekš redzētajiem drosminiekiem, šis ir par galvas tiesu pārāks gan zināšanu, gan domu un runas spēku ziņā.

Šoreiz tikai par košākajiem pārsteigumiem, jo ”vecajo” jeb pie varas jau bijušo partiju darbības izvērtējumu pat pāris teikumos vietas šai slejā nepietiek. Tāpēc par to nākamajā reizē. Bet starprezumējumam gribas cerēt, ka viss, kas tagad notiek, notiek uz labu. Mūsu valsts ir jauna un kā jau jaunam organismam pieklājas, ar dažādām infekcijām tai jātiek galā, tās pārslimojot… Bet imunitāte nevar veidoties bez mūsu – valsts pilsoņu – līdzdalības. Jo tieši mēs veidojam šī ”organisma” atmiņu – redzot, vērtējot, zinot un atceroties…

 

 

 

Komentāri

 1. Nu un te gribētos no žurnālistiem beidzot redzēt kādu atbalstu cilvēkiem, kuri dara labas lietas, ne tikai nemītīgo nopelšanu un kritizēšanu. Visi bļauj ka slikti un pa virtuvēm runā, bet kad sāk ķerties klāt, tad bļauj atkal.Daudzi sāk baidīties par svām labi iezīmētajām vietā, kurās ir roka, roku mazgā vai laba draudzība.Tas arī žurnaļistu uzdevums palīdzēt veidoties un nevis meklēt tikai negatīvismu.

 2. Kampars pazaudēja Tukumu uz visiem laikiem….ntz vairs neviens nestutēs ar finansēm, fake ziņas vairs nebūs vajadzīgas Ivonna. Ceru, ka pilsētā būs arī cits laikraksts, kuru abonēt.

 3. Kā var slavēt ministru ar tik debilu izgājienu,kad rakstīja vēstuli ārvalstu vēstniecībām,lai ietekmētu izmeklēšanu savu partijas darboņu labā…un kā vērtēt ķēmošanos ar kartona karikatūru saeimā?!

 4. Man arī gribas redzēt labas lietas un jautājums,varbūt kāds devis rīkojumu vēlēšanu dienā 25.maijā rīkot tikšanos ar Tukuma rajona iedzīvotājiem Ledus hallē par māju nepieciešamajiem darbiem daudzdzīvokļu māju atjaunošanas darbus,lai nu kā ,bet Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā tā nemēdz darīt,varbūt kādam gribas lai par kādu partiju iedzīvotāji balso un nopelna tos lielos tūkstošus.

 5. Dabā tā iekārtots , ka jaunie lauvas no klana izstumj vecos lauvas un atņem tiem klanu.
  Tieši tas pats šodien notiek arī Latvijā, jaunie un agresīvie JJJ(Juris,Juta,Jānis) pamazām izstumj vecos un laiskos AAA( Andris, Aivars, Ainārs).
  Tieši tāpēc JJJ rīkojas kā no klasikas grāmatas par pasta, telegrāfa, dzelzceļa stacijas ieņemšanu- vajag sagrābt visas spēka struktūras KNAB, SAB, DP, Ģenerālprokuratūru, Tiesu un propagandas pārraugu NEPLP bet tā kā jauniem vienmēr ir zvēra apetīte, tad jāsagrābj arī tranzītbiznesa treknā ādere, te arī atbilde tam kāpēc JJJ tik aktīvi ņemas ap LDz.

  Savukārt Jāņonkulim , kurš dzīvo 5km attālumā no Brizules, nekas nemainās no tā , ka AAA tiek nomainīti ar JJJ, kā bija grantains un bedrains ceļš, kuru vienreiz ziemā valsts iztīra, tā arī palika, pārējā laikā , ja nu vienīgi izpalīdzīgs vietējais zemnieks iztīra, bet Jāņonkuļa mazdēlam, kurš gribētu saimniekot vectēva mājās vajadzīgs jaudīgs trīsfāžu pieslēgums, bet par to prasa 150K eiro un arī šo problēmu JJJ neatrisinās.

 6. Tā taču ir bijis vienmēr, ka normāliem ierindas pilsoņiem patiesībā ir vienalga, kas valda valstī. Šo patiesību labi izprata jau senajās civilizācijās. Piemēram, heti vai persieši, ieņemot citas valstis, vienmēr pat pazemināja iekarotajām tautām maksājamo nodokļu slogu un neaiztika arī vietējos dievus. Viņi pareizi uzskatīja, ka nav starpības kādā valodā cilvēki runā vai kādām muļķībām tic, – galvenais ir lai neapdraud kungu privilēģijas un godīgi maksā valsts kasei tās tiesu.

 7. Vai tiešām NEVIENS avīzi pirms publicēšanas NEPĀRSKATA???
  Kāda murgaina kļūda atkal 3.maija numurā:
  Kļūda avīzes 1.lpp. VIRSRAKSTĀ – ĒRIKU LUKMANU GĀZT NO AMATA NEZDODAS…ABSURDS- KAS IR NEZDODAS???
  Vai nebūtu laiks avīzes redaktorei un pārējai pensionāru saimei iet pensijā???
  Kauns par šādu avīzi un rakstvežiem tajā (par žurnālistiem grūti nosaukt…ja kādam (ai) ir žurnālista diploms vispār…liekas, ka nav)!!!

 8. Ja pie rakstu darbiem tā saucamos “pensionārus” nomainīs ar šodienas sačakarētajā izglītības sistēmā izglītību ieguvušajiem, tad turpmāk katrā vārdā būs vismaz pa divām kļūdām, bet rakstos pausto domu bez pārsimts gramu dzimtenītes iebaudīšanas pat nojaust nevarēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.